Demonolodzy Ed i Lorraine Warren

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 19,68 zł 34,90 zł Taniej o: 44%

Czy miałeś okazję obejrzeć film "Obecność" lub jego sequel w reżyserii Jamesa Wana? Wierzysz w duchy i zjawiska paranormalne? A może po prostu lubisz ten moment, kiedy pod wpływem emocji i adrenaliny na Twoim ciele pojawia się gęsia skórka? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością zainteresuje Cię książka, której opis właśnie czytasz. Nie od dziś wiadomo przecież, że najbardziej intryguje nas to, co enigmatyczne i nieznane?

Edward i Lorraine Warren to najsłynniejsi badacze zjawisk paranormalnych w Stanach Zjednoczonych. W swojej karierze zgłębili setki spraw związanych z aktywnością bytów nadnaturalnych. W 1952 roku założyli muzeum "Warren Ocult", w którym przechowują nawiedzone przedmioty zebrane podczas swojej wieloletniej działalności, wśród nich znajdziemy między innymi tablicę Ouija oraz najsłynniejszą i najbardziej upiorną lalkę na świecie - Annabelle.

Książka autorstwa Geralda Brittle'a stanowi podsumowanie ich wieloletniej działalności. Wzbogacona o fotografie i wywiady jest świetną pozycją dla sympatyków literatury grozy. Historie tutaj opisane mrożą krew w żyłach, dając nam jednocześnie do zrozumienia, że na tym świecie oprócz nas, istnieją także mniej przyjaźnie nastawieni lokatorzy? Jeżeli kiedykolwiek przeszło Tobie przez myśl, aby dla rozrywki przywołać ducha, po tej lekturze szybko zmienisz zdanie. Jak twierdzi sam Edward: "Cztery na dziesięć spraw, jakimi się zajmujemy, dotyczy ludzi, którzy przywołali duchy, korzystając z tabliczki ouija".

Książka dostępna jest zarówno w tradycyjnym papierowym wydaniu, jak i w wygodnej wersji elektronicznej.
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Demonolodzy" to wstrząsające archiwum spraw Warrenów - wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk paranormalnych, ludzi uznanych przez Kościół i współpracujących z duchownymi różnych wyznań. Książka ta, to przede wszystkim kopalnia wiedzy z dziedziny demonologii. Omówienie ogromu przypadków, zapoznanie z wieloma sprawami. Nawiedzone domy, niebezpieczne rytuały, duchy, demony.

  Warrenowie często nie chcą podawać takich szczegółów jak tytuły ksiąg czarodziejskich, nazw niebezpiecznych rytuałów, imion demonów Wiecie dlaczego? Ed tłumaczy, że znajomość imion jest równoznaczna w wiarę w nie. Dzięki temu możemy być bardziej podatni na niebezpieczeństwo, dać siłę duchowi.

  "Cztery na dziesięć spraw, jakimi się zajmujemy, dotyczy ludzi, którzy przywołali duchy, korzystając z tabliczki ouija. Byłem jedną z nielicznych osób, które badały oficjalne nagrania odnoszące się do sprawy przedstawionej w filmie Egzorcysta. Przypadek ten pochodzi z 1949 roku i dotyczy chłopca, nie dziewczynki, jak pokazano w filmie"

  Wiemy, że wszystko zaczęło się od tabliczki ouija. Warrenowie przestrzegają, że to nie zabawa, a konsekwencje mogą być wielkie. Czy warto? Szanse na porozumienie się ze zmarłym krewnym są znikome. Jednak ryzyko, że ściągniemy na siebie złego ducha - gigantyczne.

  "Duchy uaktywniają się zwykle wieczorem, po zachodzie słońca. Czy rodzina wyczuła w domu dziwne zapachy albo gwałtowne zmiany temperatury? Emisja przykrego zapachu bywa sposobem zaznaczenia obecności, podobnie jak wyziębiające przejęcie zgromadzonej w pokoju energii. Czy rodzina słyszała dźwięki mogące sugerować, że w domu jest obca osoba? Samoistne zamykanie się drzwi, przyciszone rozmowy, sapanie, naprzemienne wyłączanie i zapalanie światła pozwalają się domyślić obecności ducha. Czy rodzina jest budzona w nocy o konkretnej porze? (...) Jeżeli na większość moich pytań otrzymam twierdzące odpowiedzi, w dalszej kolejności pytam, czy członkowie rodziny posługiwali się kiedykolwiek tak zwaną tablicą ouija"

  Książka "Demonolodzy" to skarbnica wiedzy nie tylko z dziedziny demonologii. Dowiemy się tu również co wpłynęło na taki wybór kariery, wrócimy do dzieciństwa Eda i Lorraine, ale przede wszystkim przeczytamy o czymś niepojętym. Jeśli myślicie, że film był przerażający - lepiej nie sięgajcie po tę książkę. To jest dopiero dawka strachu! Wiecie, że pod wpływem demona ciało może stać się niewyobrażalnie brzydkie? Czym jest czarny post? Jak do egzorcyzmów przygotowuje się egzorcysta? A może nie wiecie, że podczas egzorcyzmów demony nie wiedzą nic o grzechach wyznanych w konfesjonale? A Anneliese Michel - dziewczyna zamordowana przez samego diabła, jest wam znana?

  "Wszystko, co mówię, opieram na własnym doświadczeniu. Byłem przypalany przez te niewidzialne demoniczne siły. Byłem poniewierany i kaleczony. Duchy żłobiły znaki i symbole na moim ciele. Rzucały mną po pokoju jak lalką. Ramiona miałem powykręcane tak mocno, że czułem to przez tydzień. Niespodziewanie zapadałem na różne choroby, które miały mnie odwieść od moich dociekań. Pojawiały się przede mną przybierające fizyczną postać monstra, grożąc mi śmiercią, zniszczeniem mojej rodziny i pośmiertnymi mękami. (...) Jeśli chodzi o dowody - kontynuuje Ed- mam tysiące godzin nagranych wywiadów (...), zbiór przedmiotów i substancji (...), fotografie zjawisk demonicznych, nagrania"

  " - Jaki był najstraszniejszy przypadek, którym Ed i Lorraine zajmowali się w swojej karierze?

  -Była to sprawa, o której nigdy z nikim nie rozmawiam - przyznaje Ed, poważniejąc w okamgnieniu. - Jedno jest pewne: ten przypadek omal nie kosztował nas życia. Zostaliśmy zabrani w miejsce rodem nie z tego świata, w którego istnienie nikt by nie uwierzył, nawet gdybym miał je tu opisać. Każda minuta, ba! - każda upływająca sekunda tamtych długich godzin - była tak niewiarygodna, niepojęta i przerażająca, że teraz już wiem, co naprawdę znaczy piekło, i znam też prawdziwą wartość ziemskiego życia"

  Mogłabym przytoczyć ogrom ciekawostek, niesamowitych faktów, wydarzeń - niestety, nie na tym to polega. Musiałabym przepisać całą książkę. Jest tak wyczerpująca, szczegółowa i dopracowana! Niepojęte, że wydarzenia opisane w książce miały miejsce naprawdę i dzieje się dalej. To książka przestroga. Niesamowita, przerażająca, ale przede wszystkim mądra. Warrenowi byli naocznymi świadkami takich okropieństw, o jakich nam się nawet nie śniło. Relacje Warrenów są jak wykłady. Wszystko tłumaczone, wyjaśniane na bieżąco. Relacjonowane w sposób przystępny, prosty dla zwykłego zjadacza chleba. Nie ma tu niedomówień, przechodzenie od jednej kwestii do drugiej bez żadnego wyjaśnienia. Książka wciąga i przeraża do szpiku kości. Gwarantuję. Czytanie po zmroku potęguje wrażenia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetne! Wywołuje gęsią skórkę, naprawdę polecam każdemu miłośnikowi tego typu literatury. Najlepiej czytać po zmroku, aczkolwiek w dzień, przy jasnym świetle też daje popalić.. Nie będę się rozpisywać, aby nie dawać spoilerów, ale sięgnąć zdecydowanie warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Demolonodzy" to strzał w dziesiątkę! Mimo, że jestem dość "wybredna" w stosunku do książek, ta okazała się jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek czytałam.. Mimo, że przeczytałam ją "w ciemno"-jestem zachwycona! Wywołuje gęsią skórkę, a najlepiej czyta się ją po zmroku. Jest to idealna pozycja dla tych.. właściwie dla wszystkich! Zdecydowanie warto, 5/5!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z pewnością kojarzycie takie filmy jak Obecność i Obecność 2. Ich głównym motywem są opętania ludzi, nękania o charakterze demonicznym oraz walka z bytami nieludzkimi. Ed i Lorraine Warrenowie odgrywają w tych filmach dość istotne role. A co najważniejsze - są to postacie niefikcyjne. A zdarzenia prawdziwe. Inspiracją dla tych dzieł stała się książka opowiadająca historię małżeństwa i ich walki z czymś co może przerazić nas do głębi, a mianowicie demoniczną ingerencją. Ta dwójka przeżyła i zobaczyła więcej przez to, że ich zawód polega na tropieniu zjawisk nadprzyrodzonych. Książka Geralda Brittle "Ed I Lorraine Warren. Demonolodzy" to drzwi do świata, który na pewno nam się nie spodoba.

  W książce Brittla poznajemy losy wielu ludzi którym pomogli Warrenowie w swojej wieloletniej misji mającej na celu walkę z demonami i ich nękającą obecnością. Poznajemy ciekawe wspomnienia tej dwójki jeszcze z lat dziecięcych, przez nastoletnie, aż do szczytowych- gdzie nieśli największą posługę. Dowiadujemy się, że dziwne cienie w rogu pokoju nie były złudzeniami optycznymi dla wielu mieszkańców Ameryki i Anglii. Trzaskające drzwi, niepokojące łupnięcia, samoczynnie spadające kamienie z nieba czy lewitacja przedmiotów to tylko niewielka cześć horroru jaki dotykał mnóstwa rodzin. O opętaniach nie wspomnę, bo są najgorsze. Gęsia skórka występująca na całym ciele na samo wspomnienie. Historia opętań w Amityville czy lalki Annabelle to jedne z wielu zdarzeń nagłośnionych na całym świecie, które znajdziecie w "Demonologach".

  Podczas czytania wokół czytelnika tworzy się dziwne napięcie, które odczuwałam i ja, z pewnością spędzające sen z powiek. Wiele horrorów znajduję się na mojej półce, jednak te opowiadające o nieludzkich bytach są najciężej przeżywane pod względem emocjonalnym. Nagle godzina duchów będzie was prześladować a ciche skrzypnięcia spowodują paniczny strach.

  To co w tej książce jest najgorsze to właśnie relacja Warrenów - suche przedstawienie faktów, niezachwiana wiara i całkowite oddanie sprawie, walka z demonami, dokonywanie egzorcyzmów. Prawdziwość tych czynów jest nie do ogarnięcia. Ja nawet nie próbowałam. Jedynie zwiększałam tempo czytania, by jak najszybciej uciec od tego koszmaru.

  "Demonolodzy" mocno wstrząsną co wrażliwsze duszyczki. Dumanie nad przedstawionymi historiami przyprawi o niepokojący ból głowy. To zabawne, ale sama uległam mrocznej aurze tej książki.

  Polecam i ostrzegam przed zbytnim wczuwaniem się w klimat książki. Mrocznie, koszmarnie...

  Ed i Lorraine dowodzą jak znikoma jest nasza wiedza o świecie duchowych i to chyba przeraża najbardziej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Demonolodzy" to wstrząsający obraz spraw Warrenów - wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk paranormalnych, ludzi uznanych przez Kościół i współpracujących z duchownymi różnych wyznań. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy poszukują rzetelnych informacji na temat demonologii. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na to, iż sam Ed tłumaczy, że nie zawsze należy poznawać, dogłębnie szukać „imion” demonów, ponieważ sama znajomość imion jest równoznaczna w wiarę w nie. Dzięki temu możemy być bardziej podatni na niebezpieczeństwo, dać siłę duchowi.

  Fragment, który mną wstrząsną:

  "Duchy uaktywniają się zwykle wieczorem, po zachodzie słońca. Czy rodzina wyczuła w domu dziwne zapachy albo gwałtowne zmiany temperatury? Emisja przykrego zapachu bywa sposobem zaznaczenia obecności, podobnie jak wyziębiające przejęcie zgromadzonej w pokoju energii. Czy rodzina słyszała dźwięki mogące sugerować, że w domu jest obca osoba? Samoistne zamykanie się drzwi, przyciszone rozmowy, sapanie, naprzemienne wyłączanie i zapalanie światła pozwalają się domyślić obecności ducha. Czy rodzina jest budzona w nocy o konkretnej porze? (...) Jeżeli na większość moich pytań otrzymam twierdzące odpowiedzi, w dalszej kolejności pytam, czy członkowie rodziny posługiwali się kiedykolwiek tak zwaną tablicą ouija"

  Jeśli myślicie, że film „Obecność” był przerażający - lepiej nie sięgajcie po tę książkę. To jest dopiero dawka strachu! Wiecie, że pod wpływem demona ciało może stać się niewyobrażalnie brzydkie? Czym jest czarny post? Jak do egzorcyzmów przygotowuje się egzorcysta?

  Małżeństwo Warrenów od lat mnie zaskakuje, przeraża i tak na prawdę otwiera na to co może czekać nas wszystkim w XXI w.

  Z demonami i innymi zjawiskami nadprzyrodzonymi możemy się tak na prawdę spotkać w filmach grozy, horrorach a nawet w głupiutkich komediach. Niestety życie codziennie potrafi nas zaskoczyć.

  Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu czytelnikowi, który pragnie dowodów jak niewiele wiemy o świecie pozamaterialnym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Chodzić w Duchu Świętym. Życie i duchowa droga... 0/5 Nasza cena:
22,51 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chodzić w Duchu Świętym. Życie i duchowa droga...

Moje życie było puste i pozbawione sensu, dopóki nie poznałem Boga. Wypełniał je grzech i egocentryzm. Sprawy doczesne pochłaniały mnie bez reszty, w ogóle nie myślałem o Bogu, tylko o tym, jak sprawić sobie przyjemność. Jeśli już w moich myślach pojawiał się choćby cień Boga, ignorowałem go i...
Oczami Jezusa 5/5 Nasza cena:
23,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczami Jezusa

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, jakie trzeba by napisać (J 21, 25).Ta książka to zbiór historii o tym, jak Jezus wędrował wraz z uczniami do Jerozolimy. Daje nam obraz szczegółów ich...
Pięćdziesiątnica i Paruzja 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pięćdziesiątnica i Paruzja

Czy nadszedł już czas paruzji – powtórnego przyjścia Chrystusa, w którego obliczu wszyscy chrześcijanie stają się jednym ludem? W jaki sposób Duch Święty dąży do ostatecznego pojednania chrześcijan wszystkich wyznań?Ruch charyzmatyczny już od początków swojego istnienia dążył do jedności. Jest to...
Uzdrawiająca moc Ducha Świętego 5/5 Nasza cena:
16,60 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uzdrawiająca moc Ducha Świętego

Ojciec Józef Witko, franciszkanin, kaznodzieja i uczestnik ruchu charyzmatycznego, już od ponad dziesięciu lat odprawia Msze św. w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Każdego roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt tysięcy osób. Niniejsza książka zawiera świadectwo posługi...
Uzdrawiająca moc przebaczenia 0/5 Nasza cena:
20,75 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uzdrawiająca moc przebaczenia

Ojciec Józef Witko, posługujący od wielu lat modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pokazuje, jak ważne w procesie uzdrowienia duchowego i fizycznego jest przebaczenie. Jego brak nie tylko zamyka ludz­kie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy, skupiony...
Obyś skutecznie mi błogosławił 0/5 Nasza cena:
16,60 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obyś skutecznie mi błogosławił

,,Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!". I sprawił Bóg to, o co on prosił. (1 Krn 4, 9-10).Jabes jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci Starego Testamentu - jego imię pojawia się...
Jezusie synu Dawida ulituj się nade mną! 5/5 Nasza cena:
16,60 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jezusie synu Dawida ulituj się nade mną!

W swojej najnowszej książce Ojciec Józef Witko OFM prowadzi czytelnika, aby w świetle i mocy Słowa Bożego mógł na nowo doświadczyć Żywego Boga. Medytacje nad Pismem Świętym, modlitwy i świadectwa mają pomóc otworzyć się człowiekowi na zbawczą moc Chrystusa, który pragnie uzdrowić całego człowieka,...
Miłość zwycięża wszystko 0/5 Nasza cena:
16,60 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość zwycięża wszystko

Ojciec Józef Witko o powołaniu, Mszach św. z intencją o uzdrowienie i uwolnienie, śmierci, miłości, przebaczeniu i swojej drodze do osobistej relacji z Chrystusem. Czy można zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem? Jaki sens ma odmawianie nowenny? Dlaczego Jezus każe nam kochać naszych...
Miłosierdzie zmienia wszystko 0/5 Nasza cena:
12,45 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosierdzie zmienia wszystko

ŚWIĘTY FRANCISZEK Z ASYŻU, w najbardziej dramatycznym momencie swojego życia, chodząc od wsi do wsi, wołał: Miłość nie jest kochana". Miłość przez wielkie m".Jak to możliwe? Co się stało z sercem człowieka, że nie widzi, że Ten, który jest Miłością samą, jest miłowaniem, został porzucony? Odkrywamy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula