Deadline Zdążyć przed terminem

Autor:

Tom DeMarco

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Rok wydania
2017
Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Książka DeMarco barwnie ilustruje podstawowe zasady - oraz jawne absurdy - rządzące pracą zespołu zajmującego się tworzeniem oprogramowania.

W formie sfabularyzowanej, zajmująco i dowcipnie, opisuje proces tworzenia sześciu programów komputerowych. Oto pan Tompkins, menedżer projektu, główny bohater opowieści, dzieli ogromną rzeszę programistów, jakich ma do dyspozycji, na osiemnaście zespołów - trzy do każdego produktu. Poszczególne zespoły, różniące się wielkością i metodami pracy, konkurują ze sobą pod presją niemożliwego do realizacji terminu.

Każdy rozdział kończy się fragmentami Dziennika pana Tompkinsa, opisującymi podstawowe reguły oryginalnego podejścia do zarządzania projektami.

Deadline. Zdążyć przed terminem czyta się jak dobrą powieść: niecierpliwiąc się, co będzie dalej, jak potoczą się losy bohaterów, czy dobro i kompetencja zostaną wynagrodzone, a głupota i arogancja - ukarane.

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Katarzyna M. w dniu 2017-11-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor niniejszej książki, Tom DeMarco, to amerykański konsultant, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania, ale także niezły pisarz. Autorowi udało się przedstawić zaporowe, nieprzyswajalne, nudne jakby się zdawało dla wielu kwestie dot pracy zespołu zajmującego się tworzeniem oprogramowania w sposób prosty, inteligentny, zabawny, przyswajalny w zasadzie dla każdego.

  Tytułowe deadline, to angielski termin oznaczający cezurę bądź granicę czasową, przed jaką dana czynność ma zostać wykonana.

  W dzisiejszych czasach, wśród pędu życia, a szczególnie w branżach pokroju IT, deadline pojawia się w zasadzie co chwila. Można nawet śmiało rzec, iż deadline jest nieodzowną częścią naszego świata. DeMarco napisał o tym ciekawą, humorystyczną, postrzeganą z lekkim przymróżeniem oka książkę.

  Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Każdy opowiada o kolejnym etapie powstawania danego projektu. Sporo miejsca jest także poświęcone kontaktom między pracownikami, rekrutacji nowych pracowników, integracji zespołu etc. Każdy z rozdziałów zakończony jest zapiskami dot. zawodowego doświadczenia autora, takimi jakby zapiskami z dziennika.

  Tym co przewija się w każdym z rozdziałów i co łączy ludzi w branży niezależnie do zajmowanego stanowiska, jest stres i presja.

  Deadline jest bardzo ciekawą lekturą, choć nie ukrywam, nie jest to pozycja dla każdego. Jednak uważam, iż warto dać jej szansę. Język, sposób pisania, poczucie humoru i sfabularyzowanie dla większości osób obcego świata informatyków, czynią tę pozycję bardzo ciekawą, momentami nawet porywającą lekturą. DeMarco udało się świetnie połączyć świat niedostępny z formą powieści i poradnika. Czyta się szybko i ze sporą przyjemnością. Nie ukrywam, iż jestem bardzo mile zaskoczony tą lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Justyna G. w dniu 2017-08-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prosto o zarządzaniu projektami

  Zarządzanie projektami to nie tylko proces polegający na przeprowadzaniu celowego planowania i kontrolowania zadań wchodzących w skład projektu. To nie tylko dokonywanie odpowiednich alokacji przydzielonych do realizacji projektu środków. To również znajomość kwestii związanych z budowaniem i funkcjonowaniem zespołu, to elastyczność i gotowość do wprowadzania bieżących modyfikacji w swoich planach. To cały zestaw kompetencji, które musi menedżer posiadać, by projekty nie tylko były uruchamiane, ale by były kończone, a ostateczny produkt był przynajmniej zgodny z początkowymi założeniami, jeśli nie lepszy.

  O tym, jak bardzo złożona jest kwestia zarządzania projektami niestety nie uczy się na najlepszych nawet studiach. Dziesiątki podręczników poświęconych zarządzaniu projektami w najmniejszym nawet stopniu nie oddają nawet istoty problemów, z którymi zarządzający projektem mogą się zetknąć ani nie podsuwają możliwych do wykorzystania rozwiązań. Dlatego też, doskonałym uzupełnieniem akademickiej wiedzy, jest książka powstała na teoretycznej podbudowie, czyli „Dead Line. Zdążyć przed terminem”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Studio Emka książka autorstwa Toma DeMarco, konsultanta, informatyka, jednego z twórców inżynierii oprogramowania, w tym analizy strukturalnej, a co za tym idzie – praktyka, to doskonała lektura zarówno dla profesorów zajmujących się zarządzaniem, studentów tego kierunku, menedżerów, właścicieli firm i polityków, ale i dla każdego, kto chce się nauczyć sprawnego i efektywnego funkcjonowania w świecie.

  Nadając książce poświeconej zarządzaniu formę powieści, autor uczynił prostym to, co skomplikowane, zmusił bohatera do rozwiązywania skomplikowanych problemów, które w realizacji większości projektów się pojawiają, a tym samym dostarcza nam gotowych rozwiązań. Mogą one stanowić cenną podpowiedź dotyczącą sposobów postępowania lub też stanowić inspirację do tego, by szukać własnych rozwiązań.

  Głównego bohatera, Webstera Tompkinsa, spotykamy w niezbyt ciekawych okolicznościach – właśnie został objęty programem dla osób, które padły ofiarą restrukturyzacji firmy. Zwolniony pomimo swojego bogatego doświadczenia, sfrustrowany Tompkins spotyka na swojej drodze Lahksę Hoolihan – szpiega przemysłowego, a przy tym niezwykle piękną kobietę. Ich ścieżki przecięły się już wcześniej, na szkoleniu, kiedy mężczyzna zaprotestował przeciwko niekompetencji prowadzącego, jednak nie był wówczas świadomy, iż jego krótkie wystąpienie będzie miało tak dalekosiężne skutki. Tompkins zostaje bowiem uprowadzony do Republiki Morowii, leżącej na brzegu Morza Jońskiego. Rządzący krajem dyktator, zwany Szlachetnym Przywódcą Narodu, czyli SPN, postawił sobie za cel stworzenie z kraju największego na świecie eksportera komercyjnego oprogramowania. Tyle tylko, że jego metody, polegające przede wszystkim na negatywnym wzmocnieniu i straszeniu wszystkich ścięciem głowy, nie działają, a prowadzone projekty (jak choćby wytwórni CD-ROM-ów) już mają opóźnienia.

  Dlatego właśnie na scenie pojawia się Tompkins, który otrzymuje niezwykle intratną propozycję pracy. Mając do dyspozycji ponad tysiąc pięciuset doświadczonych programistów, ma poprowadzić sześć projektów, których celem byłoby stworzenie starannie wyselekcjonowanych programów użytkowych. Dodatkowo, z uwagi na ilość dostępnych pracowników, Tompkins ma niespotykaną okazję, by przeprowadzić pewnego rodzaju kontrolowany eksperyment dotyczący zarządzania.

  Czy Tompkins podejmie się zadania? Jak będzie przebiegała realizacja projektów? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć? Dowiemy się tego z niezwykle frapującej książki „Dead Line”, która w stosunkowo prosty sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie związane z zarządzaniem projektami, która dowodzi, że zarządzanie to powinno być zarówno świadome, jak i zawierać w sobie holistyczne podejście do tematu. Równocześnie uczymy się na doświadczeniach Tompkins, ale i wraz z nim – od spotykanych przez niego ludzi, w tym konsultantów, z którymi zaczyna współpracować. Dzięki najważniejszym lekcjom zapisywanym przez niego w dzienniku, na bieżąco możemy śledzić podstawowe wytyczne dotyczące między innymi zarządzania ludźmi i budowania zespołu, a także wrócić do nich w odpowiednim momencie, już bez konieczności lektury całej książki. Tym samym Tom DeMarco stworzył swego rodzaju kompendium zarządzania projektami, proponując nam nieszablonowe ujęcie tematu, pobudzając nie tylko naszą kreatywność, ale i ciekawość. Pozostaje sobie tylko życzyć, by każde zagadnienie, zbyt często traktowane w akademicki sposób, zostało tak rozpracowane…

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Ókr V. w dniu 2017-07-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tom DeMarco to amerykański pisarz, informatyk, jeden z twórców inżynierii oprogramowania. Jeden z najbardziej wpływowych ekspertów zarządzania, ceniony konsultant. Jest autorem kilkunastu książek, w tym trzech powieści, zbioru opowiadań i wielu artykułów branżowych.

  W książce „Deadline. Zdążyć przed terminem” poznajemy Webstera Tompkinsa, który właśnie stracił pracę. Zostaje porwany przez piękną i tajemniczą Lahkse Hoolihan, do dość dziwnego państwa Morwia. Tutaj zostaje mu przedstawiona oferta pracy nie do odrzucenia. Może realizować swój projekt i jeszcze przeprowadzić pewien eksperyment...

  Autor świetnie połączył wiedzę podręcznikową z ciekawą fabułą powieści. Czyta się przyjemnie i szybko. Lekturę tej książki mogę polecić osobom, które w sposób lekki, przyjemny i zabawny chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami.

  MJ

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Aneta G. w dniu 2017-06-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie informatyków od dawna stanowi dla mnie zagadkę. To, z jaką pasją mój najlepszy przyjaciel-programista potrafi mówić o swojej pracy, jest dla mnie niepojęte. Dla mnie jako laika ta tematyka jawi się jako zbiór zbyt skomplikowanych, a przez to nieprzyswajalnych i nudnych reguł. Dlatego, kiedy usłyszałam o książce „Deadline. Zdążyć przed terminem”, z przyjemnością podjęłam się jej recenzji. Moja na wskroś humanistyczna natura zapragnęła przyswoić porcję informacji praktycznych i przydatnych, tym bardziej, że utwór został sfabularyzowany.

  Webster Tompkins, menedżer z wieloletnim doświadczeniem, wskutek redukcji etatów zostaje bez pracy. Ten stan rzeczy nie trwa jednak długo, gdyż… zostaje uprowadzony i przetransportowany do Morowii, gdzie ma podjąć się budowy centrum programowania komputerowego. Mimo wielu wątpliwości postanawia podjąć wyzwanie, a wszystkie swoje spostrzeżenia notuje w specjalnym dzienniku.

  No właśnie, dziennik. Zapiski Tompkinsa stanowią dla mnie najcenniejszy element całej książki. Sam pomysł autora, by z każdego rozdziału, na podstawie minionych wydarzeń, wyławiać perełki dotyczące zarządzania projektami i umieszczać je na końcu w formie podsumowania (dziennika), jest po prostu genialny. To jak sfabularyzowana literatura fachowa – czyta się lekko i przyjemnie, a jednocześnie to, co najistotniejsze nam nie umknie. Przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem samego pomysłu i chylę czoła przed autorem.

  Książkę zdecydowanie polecam, tak naprawdę różnym grupom wiekowym i zawodowym. Ciekawa fabuła gwarantuje rozrywkę, z kolei wielość informacji praktycznych sprawia, że „Deadline. Zdążyć przed terminem” nosi także znamiona poradnika. Taka sprytna kombinacja przyjemnego i pożytecznego.

  Ulubione cytaty:

  „Bierzemy na siebie zbyt wiele, bo przeraża nas myśl, że moglibyśmy nie mieć roboty”.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tom DeMarco
 • Wydawnictwo Studio Emka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 288
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365068347
 • Język: polski
 • Podtytuł: Opowieść (sensacyjna) o zarządzaniu projektami
 • Oryginalny tytuł: The Deadline: A Novel about Project Management
 • Tłumacz: Turopolski Witold
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365068347
 • EAN: 9788365068347
 • Wymiary: 13.5x20.7x1.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Zdążyć przed... Egzamin gimn. cz. hum. j. polski 0/5 Nasza cena:
7,92 zł 15,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdążyć przed... Egzamin gimn. cz. hum. j. polski

Zbiór testów z języka polskiego "Zdążyć przed...": - opracowany został zgodnie z aktualnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi egzaminu gimnazjalnego - obejmuje zadania zgodne z obowiązującą podstawą programową - przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich gimnazjum - zawiera...
Zdążyć przed Panem Bogiem 0/5 Nasza cena:
3,96 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdążyć przed Panem Bogiem

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza. Charakterystyka postaci. Przynależność gatunkowa - literatura faktu. Problematyka utworu - żydowscy bojownicy, kontrowersje wokól liczby powstańców. Charakterystyczne motywy, analogie do innych utworów - cierpienie w getcie, bunt wobec śmierci...
Zdążyć przed... 0/5 Nasza cena:
18,40 zł 23,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdążyć przed...

„Mój przyjaciel mówi o sobie, że jest homoseksualistą. Co powinienem zrobić?” • Czy ludzie rodzą się homoseksualistami? • W jaki sposób chrześcijanie radzą sobie z problemem zaburzeń płciowych? • Czy można zapobiegać homoseksualizmowi? Książka „Zdążyć przed” Dona Schmierera jest doskonałym...
Zamknąć wrota przed grypą 5/5 Nasza cena:
6,07 zł 8,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamknąć wrota przed grypą

,,Zamknąć wrota przed grypą" to mój ziołowy program antygrypowy. Powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób za pomocą odpowiednich ziół i energetycznego pożywienia nie dopuścić grypy do organizmu, a jeśli już wejdzie, jakie najsilniejsze ziołowe mikstury należy zastosować, wszak chodzi o nasze zdrowie, a...
Oficer. Czego ludzie żałują przed śmiercią 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oficer. Czego ludzie żałują przed śmiercią

Są prawdy zbyt prawdziwe, by o nich opowiadać ? ale które opowiedzieć trzeba. Takie jak autentyczna historia oficera ABW, który na początku lat 90 został zwerbowany do służb specjalnych, odbył ekstremalnie trudne szkolenie i trafił do jednostki osłaniającej wschodnią granicę kraju. Zaczął od...
Chemia LO Powtórka przed maturą. Zadania ZR OE 0/5 Nasza cena:
22,00 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia LO Powtórka przed maturą. Zadania ZR OE

Ta książka pomoże maturzystom w dobrym przygotowaniu się do matury - ułatwi powtórzenie i utrwalenie całego materiału nauczania chemii, obowiązującego na egzaminie maturalnym w zakresie rozszerzonym.Materiał w niej zawarty obejmuje wszystkie treści z dotychczasowej i z obecnej podstawy programowej...
Gdybyś miał przed sobą rok życia 4/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdybyś miał przed sobą rok życia

Stephen Levine, amerykański poeta i nauczyciel duchowy, autor głośnej książki Kto umiera? Sztuka świadomego życia i świadomego umierania, proponuje niecodzienny eksperyment: przeżyj ten rok tak, jakby był wszystkim, co ci pozostało.
Teraz matura 2019. Biologia. Tuż przed egzaminem 0/5 Nasza cena:
34,66 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura 2019. Biologia. Tuż przed egzaminem

Teraz maturaTuż przed egzaminemBiologiaPublikacja idealna przy powtórkach krótko przed maturą. Utrwala najważniejsze wiadomości i umiejętności z biologii. Pomaga zapamiętać sposoby rozwiązywania najczęściej spotykanych na maturze zadań. Pokazuje, jak wykorzystywać nabytą wiedzę do rozwiązywania...
Trening Matura - Biologia w zadaniach cz.2 OMEGA 0/5 Nasza cena:
33,44 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trening Matura - Biologia w zadaniach cz.2 OMEGA

To druga część zbioru zadań maturalnych, obejmującego treści w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zamieszczone w nim zadania pozwalają na usystematyzowanie i sprawdzenie wiedzy z następujących działów: wirusy, bakterie, rośliny i grzyby, fizjologia roślin, różnorodność świata zwierząt -...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula