Czy masz już książkowy prezent na Dzień Matki?

Sprawdź prezenty na Dzień Matki >

Wybierz książkowy prezent na Dzień Mamy! Oczywiście, że możesz liczyć na naszą pomoc 😉

Kochamy wszystkie mamy, coś dla każdej mamy. Wybierz prezent, który nie zwiędnie za kilka dni. Podaruj mamie coś więcej i na dłużej. Podaruj jej książkę!

Wiemy, że mamy są różne, dlatego podczas przygotowywania listy odpowiednich książkowych prezentów, postawiliśmy na czytelniczą różnorodność. Zatem wśród książek, które wybraliśmy, znajdziesz coś zarówno dla mamy, która czyta reportaże, jak i dla takiej, która woli pełne emocji opowieści obyczajowe.

Sprawdź książkowe prezenty na Dzień Mamy >Operator 112. Sprawdź >Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia Roman Klasa

Roman Klasa przez prawie sześć lat pracował w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku jako operator numeru alarmowego 112. Nigdy nie widział swoich rozmówców, jednak często to właśnie od niego zależał ich dalszy los.

Książka „Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia” to poruszająca i szokująca opowieść człowieka, który przez lata był uczestnikiem ludzkich dramatów. Autor wspomina proces rekrutacji do CPR, przywołuje najciekawsze przypadki zgłoszeń na numer 112 i przedstawia realia pracy ludzi, którzy nie są zauważani, mimo że każdego dnia biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie.

Sprawdź książkę >


Dziedzictwo Orchana. Sprawdź >Dziedzictwo Orchana Aline Ohanesian

Niezwykły i poruszający debiut Aline Ohanesian, w którym autorka wykreowała barwną opowieść  o miłości, strachu i klątwie pokoleń, rozgrywającą się na tle zapomnianej masakry Ormian.

Gdy ekscentryczny dziadek Orchana – Kemal, twórca potężnej dynastii zajmującej się wytwarzaniem tradycyjnych dywanów – zostaje znaleziony martwy, wnuk dziedziczy po nim prężnie działający interes.

Otwarcie pełnego testamentu zrodzi jednak szereg pytań, które sprawią, że fundament całej rodziny zadrży w posadach. Okaże się, że rodzinny dom został zapisany obcej, starzejącej się kobiecie, przebywającej w ormiańskim domu starości w Los Angeles.

Sprawdź książkę >


Unorthodox. Sprawdź >Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów Deborah Feldman

Feldman wpuszcza nas do hermetycznego świata, którego grzechy są starannie ukrywane i wypierane. Autorka w przejmujący sposób relacjonuje, jak wyglądało jej życie, pełne nakazów i zakazów. Życie, które opierało się na milczącym przyzwoleniu na cierpienie, zniewolenie i przemoc. Przypłaca je ciężką nerwicą.

Deborah ucieka. Po urodzeniu dziecka wie, że jeśli chce uchronić swojego syna przed podobnym losem, musi porzucić męża, rodzinę i wspólnotę. Rozpoczyna nowe życie.

Sprawdź książkę >Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać