Człowiek z lasu

Autor:

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,49 zł
Nasza cena: 25,54 zł 34,99 zł Taniej o: 27%

“Człowiek z lasu” to znakomity thriller psychologiczny dotykający kwestii poczucia winy i wybaczenia.

Czy nastoletnia Amber rzeczywiście jest winna zbrodni? Czy zabiła matkę, która przed wielu laty porzuciła rodzinę?

Los Angeles. Ekipa dokumentalistów towarzyszy osiemnastoletniej Amber Banner podczas wywiadów, jakich dziewczyna udziela mediom. Oskarżona o morderstwo została właśnie uniewinniona. Czy rzeczywiście kogoś zabiła? A jeśli tak, to kogo i dlaczego? Aby to wyjaśnić musimy cofnąć się do momentu narodzin dziewczyny. Zaledwie tydzień po urodzeniu Amber jej matka, Sadie Banner, pakuje się i w środku nocy znika bez śladu. Przez kolejnych szesnaście lat jej mąż, Miles, samotnie wychowuje dziecko. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia do drzwi ich domu puka skruszona Sadie. Ze wszystkich sił starają się na powrót stać się rodziną, jednak demony towarzyszące Sadie nie dają o sobie zapomnieć. Tragedia zbliża się cicho, lecz nieuchronnie…

Ten znakomity thriller psychologiczny trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. A wszystko to dzięki zwięzłemu, reporterskiemu stylowi autorki. Niebagatelną rolę gra tu również mistrzowsko stosowana technika suspensu, dzięki której od lektury tej powieści wprost nie sposób się oderwać. Akcja płynie tu niezwykle wartko, a opisywane zdarzenia grają na najbardziej ckliwych uczuciach czytelnika. To wzruszająca, sensacyjna opowieść wprost idealna na długie, zimowe wieczory!

Książka ukazała się w ramach serii "Thriller psychologiczny” nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Serią tą oficyna udowadnia, że na polu tego gatunku niezwykle dużo do powiedzenia mają pisarki. Znajdziemy tu mianowicie takie oto pozycje:

"Białe ciała” (Jane Robins);
"Bliźnięta z lodu” (S. K. Tremayne);
"Dziecko” (Fiona Barton);
"Dziecko ognia” (S. K. Tremayne);
"Dziewczyny z Roanoke” (Amy Engel);
"Kości mojej siostry” (Nuala Ellwood);
"Laleczka” (Hollie Overton);
"Mury” (Hollie Overton);
"Nie chciałaś wiedzieć” (Jean Hanff Korelitz);
"Nie wszystko zostało zapomniane” (Wendy Walker);
"Pułapka” (Melanie Raabe);
"Wdowa” (Fiona Barton);
"Zimne ognie” (Simon Beckett);
"Zrozumieć Amelię” (Kimberly McCreight).

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z przykrością stwierdzam, że coś mi w tej historii zgrzytało. Podczas czytania jedyne określenie jakie miałam w głowie to "dziwna". Nie wiedziałam w jakim kierunku rozwinie się historia i liczyłam po cichu na to, że ostatecznie wszystko ładnie ze sobą zagra i szczęka opadnie mi na podłogę.... No cóż, trochę czułam się tak jakby ktoś po paru głębszych próbował opowiedzieć mi historię, było chaotycznie, niektóre wątki według mnie zupełnie niepotrzebne i ostatecznie źle się to wszystko ze sobą sklejało. 

  Mam wrażenie, że autorka nieco przekombinowała. Szkoda. Naprawdę liczyłam na to, że książka wybroni się chociaż zakończeniem ale i tutaj nawet cienia fajerwerków nie było.

  Nie mogę z powiedzieć, że to jest zła książka. Mi poprostu było z nią nie po drodze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnimi czasy coraz bardziej pokochałam powieści kryminalne i thrillery psychologiczne. Czuję się już jakoś dojrzalsza i zdecydowanie lepiej ,,trawię" własnie takiego rodzaju książki.

  Człowiek z lasu to naprawdę świetna książka, na poziomie, bardzo dobrze napisana, pełna napięcia, mrocznej zagadki, nutki dreszczyku. Na pewno trzeba przyznać, że zaskakująca zagadka i ogólnie tajemnica trzyma od samego początku do końca. Jeżeli takiego rodzaju thriller jest dobrze napisany, to z pewnością nie mamy problemu z przeczytaniem książki. Czyta się ją zaskakująco szybko i bardzo przyjemnie.

  Książka owiana jest mroczną tajemnicą, ktoś zostaje zamordowany, toczy się wokół tej sprawy śledztwo, prowadzona jest zagadka... Lecz czy aby na pewno bohaterowie dadzą radę podołać? Historia jest oparta przeważnie dwóch kobiet, bohaterek Sadie oraz Amber. Dziewczyny różnią się zdecydowanie od siebie, ale dzięki temu pożemy tę historię poznać znacznie lepiej, wniknąć w jej głąb. Lecz narracja jest prowadzona z naprawdę przeróżnych perspektyw licznych osób, tak jakby świadków Sadie oraz Amber. To sprawia, że zagadka, która toczy się wokół Sadie oraz Amber jest jeszcze bardziej tajemnicza, mroczna, niepewna, niepokojąca i zdecydowanie do samego końca możemy czuć grozę i strach... lecz sam koniec zdecydowanie nas zaskakuje. Przynajmniej ja nie wpadłam na zakończenie, nie potrafiłam poradzić sobie z rozwiązaniem zagadki, zdecydowanie za dużo świadków, za dużo zeznań.

  Powiedziałabym, że ta zagadka i tajemnica owiana wokół Sadie oraz Amber nabiera kształtu również psychologicznego. Oj dużo tutaj znajdziemy z pogranicza przemyśleń, dziwnych zachowań, myśli bohaterów...

  Uważam, że jest to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych jakie czytałam. Nie rozumiem czemu zbiera tak słabe opinie na internecie. I choć nie jest to typowy i przeciętny thriller, to warto po niego sięgnąć.

  Opis fabuły

  Sadie- jedna z bohaterek w dziwnych okolicznościach znika, postanawia opuścić swój dom. Zostawia swoją maleńką nowonarodzoną córeczkę, męża, wspaniały dom i znika. Po kilkunastu latach postanawia wrócić. To nie jest takie proste, gdyż ten czas wiele zmienia w jej życiu. W momencie kiedy pojawiła się w starym domu wszystko nabiera nowego kształtu. A demony przeszłości na nowo są zbudzone. Jak się okazuje, to tajemnicze zaginięcie sprzed kilkunastu lat nie było przypadkowe. Okazuje się, że Sadie tuż przed ucieczką wplątała się w pewną sprawę, która rzutuje na dzisiejsze czasy.

  Amber ( córka Sadie) nie może wybaczyć tego swej matce. Nie jest to dla niej łatwe. W końcu matka zostawiła ją zaraz po porodzie i miała ją gdzieś. Amber postanawia zemścić się i po powrocie Sadie robi coś dziwnego, nietypowego i zarazem strasznego, dlatego staje się oczkiem w głowie mediów. Zaczyna się nią interesować cały świat. Ale to przewinienie zostaje uniewinnione przez sąd. Wszystkich to dziwi i szokuje, ponieważ każdy uważa Amber za winną. Dziewczyna jednak postanawia wykorzystać darowaną jej wolność i ponownie namieszać...

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Czarna Owca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Okrucieństwo przeraża.

  Gdy po raz kolejny słyszymy o brutalnym mordzie, zastanawiamy się, jak w ogóle mogło do niego dojść. Kiedy ktoś daje upust okrucieństwu właściwie bez powodu, trudno uwierzyć, że coś podobnego mogło zajść naprawdę. A co, jeśli mordercą jest... dziecko? Jak wytłumaczyć coś takiego?

  Phoebe Locke próbuje odpowiedzieć na to pytanie w swojej debiutanckiej powieści. Czy podołała wyzwaniu? Tego dowiecie się z poniższej recenzji!

  Sadie Banner kilka dni po porodzie opuszcza swojego męża i nowonarodzoną córeczkę. Przez szesnaście lat nie daje znaku życia. Gdy wreszcie postanawia wrócić do swojej rodziny, nie wie jeszcze, że jej nagłe pojawienie się może obudzić upiory z przeszłości, które do tej pory uznawała za martwe. Czy Człowiek z Lasu przypomni jej o sobie? Czy zdoła spłacić dług, który zaciągnęła lata temu?

  Dwa lata później Amber, córka Sadie, znajduje się w centrum zainteresowania mediów. Zrobiła coś strasznego po nagłym powrocie matki. Coś okrutnego. Nic więc dziwnego, że gdy zostaje uniewinniona przez sąd, wokół podnosi się medialny szum. Amber zaś postanawia wykorzystać ten fakt do własnych celów.

  Sadie Banner była pewna, że na jej córce ciąży klątwa. A co jeśli... miała rację?

  "Człowiek z Lasu" skupia się głównie na losach dwóch kobiet - Sadie i Amber. Sadie uważana jest powszechnie za tę, co "słyszy głosy" i której "odbija". Amber z kolei na pierwszy rzut oka nie różni się wcale od swoich rówieśników. Gdy jednak w życiu dziewczyny na powrót pojawia się matka marnotrawna i towarzyszące jej cienie, zachodzą w niej zmiany. Pytanie tylko, jak szybko obie - matka i córka - zdołają uciec od przeszłości Sadie. Sadie, która słyszy głosy. Sadie, której ukazuje się jedna z tych, które On zabrał w przeszłości. Sadie, która jest dobrą córką. Musi nią być, bo... bo wie, że On zabiera córki. Złe córki.

  Opętanie? Choroba psychiczna? Wybujała wyobraźnia? A może coś, czego nie da się wyjaśnić w żaden racjonalny sposób? Można nazywać przypadek Sadie na różne sposoby, ale rozwiązanie wcale nie jest takie oczywiste, jak może nam się wydawać na początku. Ono przychodzi z czasem... a gdy już się pojawia, wgniata w fotel. Autorka podaje nam informacje w małych dawkach; urywa opowieść w chwili, gdy odpowiedzi zdają się być na wyciągnięcie ręki... i robi to tylko po to, by z powrotem przenieść nas w przeszłość i namieszać nam w głowach jeszcze bardziej. Bawi się emocjami czytelnika, wręcz drwi z niego... a czytelnik jest tym zachwycony. Ta umiejętność Locke jest tym bardziej zaskakująca, że "Człowiek z Lasu" to jej debiut literacki. Jeśli Phoebe dopiero się rozkręca... no cóż, w takim przypadku pozostaje mi tylko zacierać rączki i wyczekiwać kolejnej książki jej autorstwa.

  "O wschodzie słońca znaleźli ją na brzegu jeziora. W piżamie przesiąkniętej krwią, stała w wodzie na płyciźnie. Chlupoczące fale obmywały jej stopy i powoli zabarwiały się na czerwono. W zaciśniętej ręce trzymała nóż. Stała tyłem i nie odwróciła się, gdy jeden z funkcjonariuszy otrzymał polecenie przeszukania lasu. Ani gdy dwadzieścia minut później wybiegł stamtąd, potykając się o własne nogi, i zwymiotował na gruntowy trakt".

  W "Człowieku z Lasu" występuje kilka rodzajów narracji. Wydarzenia opowiadane są z perspektywy wielu osób na przestrzeni wielu lat, dlatego możemy dokładnie przyjrzeć się sprawie Sadie i Amber. Najbardziej przypadły mi do gustu fragmenty dotyczące dzieciństwa Sadie - miały w sobie szczyptę mroku i tajemniczości, a wątek Człowieka z Lasu został w nich najbardziej rozwinięty.

  Dzięki temu, że poznajemy równolegle losy Sadie i Amber, możemy zagłębić się w tajemnice, które skrywają obie kobiety. Nie wiem, rozwiązanie której z nich szokuje bardziej - jestem za to pewna, że oba były w pełni satysfakcjonujące... a rzadko tak bywa w przypadku thrillerów, które najczęściej pisane są na jedno kopyto - co by się nie działo, na końcu musi być trup i pozytywne zakończenie. Koniec, kropka. A! I koniecznie musi się okazać, że główna bohaterka naprawdę coś zobaczyła, a nie ubzdurała sobie tego czegoś pod wpływem różnego rodzaju napojów wyskokowych...

  Dobra, stop - chyba już wiecie, do jakich tytułów teraz piję. Nie wiem jak was, ale mnie w thrillerach nic nie irytuje tak, jak zakończenie, które psuje klimat całej powieści. W "Człowieku z Lasu" było świetne, klimatyczne, mroczne... i choć teoretycznie odpowiedziało na kilka naszych pytań, to parę innych zostawiło bez odpowiedzi. "Człowiek z Lasu" wymyka się schematom - choć powinien być horrorem, to wzbrania się przed tym mianem, pozostając thrillerem z wątkiem z pogranicza klasycznej grozy i choroby psychicznej. Bo tak naprawdę po przeczytaniu "Człowieka" nadal nie jesteśmy do końca pewni, co popchnęło bohaterki do tych czy innych czynów.

  Poza tym nie ma tu happy endu - i cholernie mnie to cieszy.

  Nie myślcie jednak, że wszystko w tej książce kręci się wokół Sadie, Amber i Człowieka z Lasu. Pojawia się tu też wiele innych równie barwnych postaci. Część z nich ukrywa swoje prawdziwe "ja" na dnie swojej duszy... a my musimy odgadnąć, które z nich są naprawdę godne zaufania. Pamiętajcie - w tym przypadku pozory mylą. Bohaterowie "Człowieka z Lasu" wbrew pozorom nie są tak nieskazitelni, jak może nam się wydawać - nawet ci, którzy początkowo wyglądają na postaci na wskroś pozytywne.

  Podsumowując: "Człowiek z Lasu" to nietypowy thriller, ale zdecydowanie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron i choć teoretycznie pozwala odkryć mu prawdę na temat losów Sadie i Amber... to ostatecznie i tak nie daje żadnych odpowiedzi. Gorąco polecam!

  Moja ocena: 8/10

  Wydawnictwo Czarna Owca

  Premiera: 30.01.2019 r.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula