Czerwony alarm

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2018
Nasza cena: 33,14 zł 38,99 zł Taniej o: 15%

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku.
Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy, biznesmeni i gwiazdy sportu. Elita chroni elitę.
Miastem, które podobno nigdy nie zasypia, wstrząsają kolejne okrutne zbrodnie.
Del Fairfax zginął w wybuchu podczas przyjęcia charytatywnego. Arnold Zimmer, jego wspólnik, został zamordowany w kampusie Rockefeller University. W obu przypadkach ładunki wybuchowe umieszczono z dużą precyzją, tak by nie było innych ofiar. Fairfax i Zimmer uchodzili za obywateli bez skazy, nie mieli wrogów, a ich fundacja cieszyła się dobrą sławą.
Kolejnego wspólnika, Nathana Hirscha, znaleziono przykutego do bomby na Foley Square. To może być przełom w śledztwie, o ile Hirsch zacznie zeznawać i zdąży wyjawić całą prawdę o fundacji, zanim zabójca uzna, że i ten „wzorowy obywatel” zasłużył na śmierć.
Recenzje (9)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytanie "Czerwonego alarmu", czyli już piątej części serii NYPD RED, nie było moim pierwszym spotkaniem z Jamesem Pattersonem, ale z Marshallem Karpem nie miałam wcześniej do czynienia. W mojej kryminałowej fazie życia sięgałam po niego bardzo często, więc kiedy dostałam propozycję recenzowania "Czerwonego..." długo się nie zastanawiałam. W dodatku z chęcią sięgnęłam po Pattersona w duecie.

  Seria NYPD RED opowiada o elitarnej jednostce nowojorskiej policji, która prowadzi dość wyjątkowe sprawy. Można powiedzieć, że to elita dla elity, bo zajmują się sprawami dość uprzywilejowanych ludzi. W tej części Zach i Kylie prowadzą śledztwo w sprawie wybuchu podczas którego ginie lokalny filantrop. Niedługo później na horyzoncie pojawia się też sprawa młodej - martwej - dziennikarki, którą również podejmują funkcjonariusze.

  Przyznam szczerze, że trochę pospieszyłam się z wyborem tej pozycji do recenzji. Nie czytałam wcześniejszych serii, faza na kryminały dawno minęła i teraz czytam je zdecydowanie rzadziej lub czasem w ogóle. Odezwała się jednak ta nutka melancholii w serduchu i dostałam w swoje łapki Jamesa Pattersona i Marshala Karpa.

  Pierwsze kroki skierowałam do biblioteki, ale mieli tylko jedną poprzednią część - "Scenariusz mordercy". No dobra, pomyślałam, no to jedziemy z tym plackiem. I co z tego wyszło?

  Otóż o dziwo nic strasznego! Książka jest tak zwinnie napisana, że czytało się ją naprawdę sprawnie. A przez sprawnie mam na myśli, że umiejętnie połączone wątki sprawiają, że nie nudziłam się ani chwilę. jest to dla mnie niezmiernie ważne podczas czytania tego "nie mojego" gatunku, bo cały czas utrzymuje moją uwagę i nie pozwala się nudzić. Autorzy łączą śledztwo w dwóch sprawach, więc automatycznie jest dwa razy więcej akcji, więcej smaczków i więcej wątków. Z tego, co czytałam w kilku recenzjach to przeszkadzało ludziom, ponieważ w poprzednich częściach było bardziej schematycznie. Może dlatego, że nie znam - jeszcze! - poprzednich części nie odczułam tak tego, a może po prostu lubię kiedy czasem autor zmienia coś w swoim stylu pisania, bo to wytrąca nas z letargu.

  W każdym razie Zach i Kylie prowadzą dwutorowe śledztwo. Autorzy poruszają wiele wątków, czasem o równej wadze, więc nie skupiamy się na jednej akcji. Przez tę książkę tak naprawde płyniemy, lecimy, biegniemy. Wątek goni wątek i nie ma czasu na złapanie oddechu. Właściwie to moim zdaniem cała seria NYPD RED byłaby idealnym materiałem na serial przez swoją lekkość i pewną epizodyczność. Nawet wiem, w którym miejscu byłyby przerwy na reklamy! :D

  Znalezione obrazy dla zapytania nypd red

  Patterson pisze genialnie i myślę, że nikt, kto pokochał autora wcześniej nie będzie w najmniejszym stopniu zawiedziony. nawet jeżeli tytaj mamy go piszącego razem z innym autorem to widzę tu stanowczą rękę Pattersona, jakiego znam.Chociaż sytuacje czasem wpadają w dość ciężki klimat to styl, jakim jest napisana książka jest lekki, niewymagający i magnetyzujący. Jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystko, co autorzy nam podają. Naprawdę nieźle się przez to bawiłam!

  Nie jest jednak tak, że książka nie ma wad. Ma, a jakże. Mimo że przepadam za tym, jak akcja w książce pędzi na złamanie karku to czasem przydałaby się chwilka na złapanie oddechu. Nie musi być długa, ale ta chwila na złapanie kontekstu i wplecenie odrobimy prywaty z życia głównych bohaterów może być złotem. Tego mi zabrakło. Właśnie tej odrobiny prywaty. W dodatku jak na dość mocne charaktery Zach i Kylie wydali mi się nieco... nijacy? Nie, może "nijacy" to określenie na wyrost. Po prostu zabrakło mi w ich relacjach odrobiny smaczku, takiej papryczki chilli. Nie przeszkadzało mi to jednak na tyle, żebym przy czytaniu zwróciła na to uwagę więcej niż raz.

  Znalezione obrazy dla zapytania harper collins polska

  Przy czytaniu miałam też wrażenie, że czasem niektóre sytuacje są trochę zbyt wyolbrzymione. Znaczy, nie zrozumcie mnie źle - jak na tak serialową fabułę, w książce nie dało się uniknąć dość skrajnych sytuacji, więc nie miałam z tym wielkiego problemu, ale raczej zwróciłam na to uwagę, więc i wam wspominam.

  Na koniec chciałam podziękować Harper Collins za egzemplarz do recenzji, ale też za to, że szanuje swoich czytelników i kontunuuje wydawanie serii. Ja z chęcią sięgnę po resztę tomów - pierwszy nawet już do mnie frunie! To był miło spędzony czas, a książkę polecam fanom sensacji i Jamesa Pattersona. Książka nada się idealnie na jesień!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czerwony alarm" to piąta część z cyklu stworzonego przez duet Patterson & Karp, kiedy tylko widzę, że na rynek wychodzi kolejny tom jestem ucieszona jak dziecko. Widzę jednak, że z każdą nową powieścią coraz mniej widowiskowo się dzieje.

  Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald nie odpoczywają zbyt długo od pracy. W tej części zmagać się będą z bezwzględnym, pragnącym zemsty młodym człowiekiem, który w tajemniczy sposób detonuje specjalistyczne bomby oraz będą zmuszeni do znalezienia zabójcy młodej kobiety, która miała dość specyficzne upodobania seksualne. Dwie równolegle prowadzone sprawy, burmistrz Sykes za plecami, która patrzy policjantom na ręce i czas, który uciekając sprawia, że rozwiązanie jest coraz bliżej. To wszystko w połączeniu z drobnymi wstawkami z życia prywatnego naszych policjantów, ich problemów i radości sprawia, że książka nabiera ciekawego klimatu, który zdecydowanie przyciąga i nie daje nam odłożyć jej na półkę. Jedynym minusem, który znacząco wpłynął na moją ocenę jest to, że zbyt mało się dzieje. Są spektakularne przestępstwa, intrygujące śledztwo, jednak brakowało mi tutaj zdecydowanej dynamiki, która sprawiłaby, że książka ta różniłaby się od innych z tego gatunku. Niestety, ale na tle pierwszych części, "Czerwony alarm" wygląda nieco gorzej, nie wiem co było tego powodem, może wypalenie, może brak inspiracji, jednak to nie zmienia mojego zdania, że Patterson jest moim ulubionym autorem i co by się nie działo będę jego książki polecać każdemu. Jako fanka Pattersona jestem w stanie wiele mu wybaczyć, jednak jak na ten świetnie wykreowany cykl - NYPD RED to tej książce wiele brakuje, ale myślę, że dla osób, które może dopiero poznają się z tym gatunkiem, będzie to czas dobrze wykorzystany.

  Jeśli masz ochotę na relaks z lekką książką to ta pozycja jest dla Ciebie. Nie wymaga wielkiej uwagi, a od początku czytelnik nabiera podejrzeń co do sprawców zbrodni. Książka dobra do poczytania w wolnej chwili.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W moje ręce niedawno trafiła książka amerykańskich autorów Jamesa Pattersona i Marshalla Karpa z serii o policjantach z wyjątkowego oddziału NYRD RED pt. "Czerwony alarm".

  RED to specjalny oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku, by prowadzić śledztwa, w które zamieszani są ludzie ze świecznika tzw. elity: politycy, aktorzy, biznesmeni, sportowcy. Para detektywów Kylie MacDonald i Zach Jordan ma tym razem do rozwiązania sprawę zabójstwa Dela Fairfaxa współwłaściciela fundacji dobroczynnej Silver Bullet. Zostaje ON zamordowany podczas przyjęcia charytatywnego. Po niedługim czasie ginie drugi wspólnik, a trzeci zostaje znaleziony przykuty do bomby. Czy zdąży zeznać, co takiego ma na sumieniu i dlaczego zginęli jego przyjaciele - ludzie uchodzący do tej pory za obywateli bez skazy?

  Jest to łatwa książka do przeczytania. Napisana dość ciekawie i z humorem. Śledzimy nie tylko postępy w śledztwach, ale i życie prywatne głównych bohaterów. Nieznajomość poprzednich części nie wpływa na lekturę. Podczas czytania miałam wrażenie, że oglądam odcinek serialu kryminalnego o parze detektywów między którymi coś iskrzy. Książka dla fanów serii i osób pragnących się na chwilę oderwać od rzeczywistości.

  Ika, lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "13000 ofiar i licznik nadal bije."

  Już spotkanie z czwartym tomem ("Śmierć na żywo") nie okazało się aż tak fascynującą przygodą czytelniczą, jak to miało miejsce w przypadku trzech pierwszych odsłon serii ("Scenariusz mordercy", "Zdążę cię zabić", "Piętno Kaina"). Niestety, również "Czerwony alarm" nie wciągnął mnie ani kryminalną intrygą, ani klimatem powieści. Miałam wrażenie, że książka pisana była na kolanie, na pięć minut przed drukiem i nie wystarczyło czasu na rozwinięcie pomysłu scenariusza zdarzeń, nadanie bohaterom ciekawych portretów, zbudowanie frapującego napięcia. Nie było też, charakterystycznych w powieściach Jamesa Pattersona, poruszania społecznych problemów współczesnej Ameryki, stanowiących ciekawą otoczkę fabuły. Wątki obyczajowe poprowadzono mdło i niewyraźnie, a główni detektywi tak naprawdę nie mieli wiele do powiedzenia. Zamiast odgrywania kluczowej roli stali się zakładnikami płaskiej zagadki kryminalnej. Szkoda, że seria przeradza się w miałką przygodę czytelniczą, z której nic nie wynosimy poza nijakim relaksem. Brakuje ostrego pazura, zaskakujących elementów, czegoś chwytliwego, przyciągającego i angażującego.

  A zapowiadało się frapująco, zaczęło od mocnego uderzenia, morderstwa znanej w nowojorskim środowisku dokumentalistki. W tym czasie metropolią wstrząsa również wybuch bomby podczas prestiżowego przyjęcia śmietanki elit. Na tym nie kończy się cykl tragicznych incydentów, pasmo nieszczęść dotyka zwłaszcza najbardziej bogatych i wpływowych obywateli. Skoro w morderstwa zamieszane są znane osobowości Nowego Jorku, do akcji wkracza para detektywów z policyjnej jednostki RED, Zach Jordan i Kylie MacDonald. Nie da się odmówić narracji lekkości i dynamiki, sporo się dzieje, ale łatwo się w tym połapać. Dobrze wypadło odzwierciedlenie politycznych gierek, fałszywych świadectw poprawności, zamiatania pod dywan niewygodnych spraw. Tak się właśnie zastanawiam, czy ten ostatni element, sparodiowany świat członków władzy, stykający się ze światem przestępczym, mocno odrealniony od życia zwykłych ludzi, nie jest najlepszym aspektem powieści.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O książkach Pattersona dużo już słyszałam i chciałam się sama przekonać, jak ten autor pisze. Powiem szczerze, że podchodziłam do niego zbyt sceptycznie, bowiem miło się zaskoczyłam.

  RED to elitarna jednostka nowojorskiej policji. Zach i Kylie uchodzą za zgrany duet policjantów, którzy zawsze potrafią rozwiązać najtrudniejsze zagadki. Tym razem miastem wstrząsają eksplozje, w których giną znani biznesmeni. Kluczem do rozwiązania może być pozostałych przy życiu dwóch przyjaciół, którzy robili z nimi wspólne interesy. Nieoczekiwanie w tle pojawia się jeszcze zabójstwo młodej reżyserki. Ślady prowadzą do polskiej dzielnicy...

  Fabuła jest dość prosta i przewidywalna, ale jednak książka ma coś w sobie, co powoduje, że nie jest łatwo się od niej oderwać. Nie miałam też problemów z wdrożeniem się w historię, choć jest to już któryś tom z kolei. Myślę, że sięgnę po pozostałe części historii w niedalekiej przyszłości.

  Jeśli ktoś szuka literatury górnych lotów, to z pewnością książką się zawiedzie. Jednak jeśli tylko szukacie dobrej sensacji na jesienny wieczór to polecam Wam tę pozycję. Idealna po ciężkim dniu w pracy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Polowanie na Czerwony Październik 0/5 Nasza cena:
38,17 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polowanie na Czerwony Październik

Trwa zimna wojna. Radziecki okręt podwodny „,Czerwony Październik“, wbrew rozkazom sowieckiej admiralicji kieruje się ku wybrzeżom Stanów Zjednoczonych.Jakie zamiary ma Marko Ramius, kapitan nowoczesnej i nieuchwytnej dla radarów łodzi podwodnej? Czy zgodnie z zapewnieniami Rosjan stanowi...
Czerwony Pająk. Tom 4 0/5 Nasza cena:
45,52 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony Pająk. Tom 4

Córka Saszy Załuskiej została uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udało się jej odnaleźć. Próba przekazania okupu spełzła na niczym, porywacze przestali się kontaktować z matką dziewczynki. Sasza także znika bez śladu. Tymczasem w starej torpedowni w Gdyni...
Sędzia Di i czerwony pawilon 0/5 Nasza cena:
12,45 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sędzia Di i czerwony pawilon

Sędzia Di w drodze powrotnej ze stolicy przejeżdża przez Rajską Wyspę. Tamtejszy sędzia pokoju i stary przyjaciel sędziego Di, Lo, prosi, by Di rozwiązał za niego zagadkę samobójstwa "rutynową sprawę", jak ją określa. Niebawem Lo ucieka z cieszącej się złą sławą wyspy, która prosperuje dzięki...
Czerwony kapitan 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony kapitan

Akcja Czerwonego kapitana dzieje się w 1992 r., tuż po transformacji ustrojowej. Komisarz Krauz ('bardzo młody, bezczelny, szybki i niedoświadczony, ale perspektywiczny') prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego kilka lat wcześniej przez służby bezpieczeństwa. Trop prowadzi przez służby...
Audiobook Czerwony Pająk. Tom 4 CD 0/5 Nasza cena:
37,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czerwony Pająk. Tom 4 CD

Córka Saszy Załuskiej zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo Saszy wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego...
Czerwony Pająk. Tom 4 0/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony Pająk. Tom 4

Katarzyna Bonda przedstawia czwartą i ostatnią część bestsellerowej serii książek o przygodach profilerki, Saszy Załuskiej! Córka Saszy Załuskiej została uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udało się jej odnaleźć. Próba przekazania okupu spełzła na niczym,...
Czerwony Pająk. Tom 4 4/5 Nasza cena:
30,54 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony Pająk. Tom 4

Katarzyna Bonda przedstawia czwartą i ostatnią część bestsellerowej serii książek o przygodach profilerki, Saszy Załuskiej! Córka Saszy Załuskiej została uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udało się jej odnaleźć. Próba przekazania okupu spełzła na niczym,...
Czerwony smok 5/5 Nasza cena:
23,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony smok

Seryjny morderca w czasie pełni zabija całe rodziny w ich własnych domach. Napastnik, któremu policja nadała pseudonim „Zębowa Wróżka”, okalecza swoje ofiary w charakterystyczny sposób. Zabójca opętany jest wizją przemiany w tytułowego czerwonego smoka – przerażającej postaci z akwareli Williama...
Czerwony alert 0/5 Nasza cena:
19,50 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czerwony alert

Prawdziwa historia o wielkich pieniądzach, zbrodni i samotnej walce o sprawiedliwość. Oparty na faktach thriller polityczny o perypetiach amerykańskiego finansisty na rosyjskim Dzikim Wschodzie, o skrytobójczej śmierci współpracującego z nim młodego prawnika oraz jego niebezpiecznej misji, której...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula