Czas Czarodziej

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
48
Rok wydania
2016
Nasza cena: 26,91 zł 29,90 zł Taniej o: 10%

Hej! To ja, Czas Czarodziej! Ciągle pędzę, gnam przed siebie. Nikt mnie nigdy nie zatrzyma! Dzień po dniu, rok po roku, zmieniam wszystko dookoła. Z czasem sami zobaczycie moje czarodziejskie sztuczki! Przeczytajcie o mnie książkę... nie ma czasu do stracenia!
CZAS CZARODZIEJ to książka autorskiego duetu Madaleny Matoso oraz Isabeli Minhos Martins. Książki tych autorek są w Portugalii bardzo popularne, wielokrotne nagradzane oraz tłumaczone na wiele języków. Madalena Matoso wydała w Polsce m.in. KLAPU KLAP, WYTWÓRNIK GÓRĄ oraz W NASZYM DOMU JEST (razem z Isabel M. Martins).
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas. Biegnie za szybko. Ciągle mamy go za mało. Ciągle na coś go brakuje. Ale dla najmłodszych biegnie ON za wolno. Dziecko nie chce czekać, chce czegoś teraz, już, natychmiast! Ile to godzina? To wieczność! Jak różnie można postrzegać czas...

  Godziny, minuty, dni, tygodnie, miesiące, lata to pojęcia abstrakcyjne dla maluchów. "Kiedy po mnie przyjdziesz?"- pyta przedszkolak. "O 15-stej"- odpowiada mama. A co to znaczy 15-sta? Kiedy to jest- zaraz czy za wieki? Będę tęsknić, czy nie zdążę się pobawić?

  Moje Dziecko często pytało jeszcze niedawno: "Tato, jak ja będę taki duży jak ty, to ty będziesz taki mały jak ja?" :) Co czyni z ludźmi czas? Co wyczynia czas z przedmiotami? To zagadka dzieciństwa i jednocześnie obiekt pożądania, by czas szybciej mijał.

  "Czas Czarodziej" to książeczka dla dzieci próbująca rozwikłać tę tajemnicę. Krótkie, proste oraz trafne zdania uzupełniają ciekawe i oryginalne ilustracje. To może być piękny początek filozoficznej przygody na temat czasu...

  "Góry będą nieporuszone...

  ... ale niektóre z drzew znikną.

  Spacer może przerodzić się w podróż...

  ... a wydeptana ścieżka w drogę.

  Słowa mogą zmieniać znaczenia.

  Niektóre z czasem się zestarzeją.

  Wszystkie zapamięta słownik."

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czasem gna jak szalony, bez opamiętania, innym razem dłuży się niemiłosiernie, zmieniając minuty w godziny, godziny w doby, a doby w tygodnie. Nie zawsze wtedy, kiedy akurat byśmy tego chcieli. Czas – pojęcie tak abstrakcyjne i rzeczywiste jednocześnie. Nie możemy go dotknąć, zobaczyć, a jednak jego skutki są namacalne, widoczne na każdym kroku. Jak wytłumaczyć ten fenomen dzieciom? Można tak, jak w książce Isabel Minhós Martins i Magdaleny Matoso – w końcu czas to naprawdę czarodziej. My, dorośli, po prostu nieco inaczej interpretujemy jego magię.

  Dzieci w starszym wieku znają już prawidłowości, którymi rządzi się odmierzanie czasu. Dla maluchów pojęcia „za pięć dni”, „za dwa lata” będą poza granicami ich percepcji. Nie znaczy to jednak, że najmłodsi nie odczuwają upływu czasu. Oni odczuwają to bardziej obrazowo. Spodnie z czasem stają się na nas za krótkie, małe dzieci staną się większe, niezjedzone owoce zgniją, a to, co teraz jest dla nas trudne, kiedyś może stać się łatwe. To wszystko wydarzy się po jakimś czasie, niemierzonym konkretnymi jednostkami, ale dziecięcym postrzeganiem zmian i następstw czasowych.

  Taka właśnie jest ta książka – pełna przykładów ukazujących upływ magicznego czasu. Autorki skupiły się nie tylko na przemijaniu i dojrzewaniu, ale także na cykliczności – wskazówki zegara w końcu zawsze wracają w to samo miejsce, a cień drzewa codziennie wokół niego tańczy . To dobry wstęp do rozmów na temat cykliczności w życiu i przyrodzie.

  Boimy się zmian, nawet my, dorośli. To, co nowe, jest nieodgadnione, nie wiadomo, czy będzie lepsze niż stare. Dlatego dobrze jest dzieci na te różne zmiany przygotowywać. Pokazywać, że nowe nie znaczy gorsze. Po prostu jest nowe. A skoro czas jest czarodziejem, to może sprawić, że nie wszystko przeminie. Nasi bliscy zawsze będą przy nas, a to budujące, bo zmiany najłatwiej znieść, jeśli jest przy nas ktoś zaufany.

  Plus za nietypowe przykłady i kontrastowe ilustracje, o których można z dziećmi porozmawiać. Książka pozornie łatwa w odbiorze, ograniczająca słowa do minimum, a jednak traktująca o tym, co czasem trudno zaakceptować – o przemijaniu.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Czasem
  słońce, czasem deszcz. Czas to pieniądz. Szczęśliwi czasu nie liczą. Takie czasy, że czas ma znaczenie, a jeśli jeszcze jest bohaterem książki dla dzieci, to dopiero zyskuje na znaczeniu.

  Przyjazne dzieciom ilustracje oraz refleksyjne teksty, które dorosłym dają wiele do myślenia i otwierają pole do rozmów na temat mijającego czasu oraz zmian zachodzących w życiu człowieka i w jego otoczeniu, to znaki rozpoznawcze pozycji "Czas czarodziej" wydanej nakładem Wydawnictwa Babaryba.

  Książkę tą mogą z zainteresowaniem oglądać dwulatki, a siedmiolatki z powodzeniem mogą analizować jej przekaz. Została stworzona przez parę portugalskich autorek Isabelę Minhos Martins oraz Madalenę Matoso, które zadbały o jej wyjątkowy wymiar edukacyjny - jest to bowiem książeczka bardzo filozoficzna, a rozważania nad rolą upływającego czasu skłaniają do zastanowienia się nad tym, kto powinien pozostać dla dziecka niezmienny, bez względu na to, ile wody upłynie w rzekach.

  Serdecznie polecamy! Ala i jej Rodzice.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czym jest czas?

  „W każdym momencie czasu kryje się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W każdym momencie czasu kryje się wieczność.” – pisał Andrzej Sapkowski. Czas i jego przemijanie są wdzięcznym tematem, podejmowanym przez wielu autorów i rozpatrywanym z różnych perspektyw. O tym, czym jest czas i jakie są skutki jego upływu przekonujemy się każdego dnia, ale nawet będąc dorosłym, rzadko kiedy w pełni rozumiemy ten fenomen. Jak zatem wytłumaczyć upływ czasu dziecku?

  Odpowiedź na to pytanie przynosi lektura książki dla najmłodszych czytelników, opublikowanej nakładem wydawnictwa Babaryba. Pozycja „Czas czarodziej”, autorstwa Isabel Minhos Martins, z niezwykłymi ilustracjami Madaleny Matoso na przykładach z naszego codziennego życia pokazuje, jakie są konsekwencje mijających minut.

  To, jak rośnie dziecko, jak zmniejsza się długość ołówka w miarę jego zużycia, a nawet jak cebulka pod wpływem smażenia staje się coraz bardziej szklista i złota – to wszystko są oznaki mijającego czasu. Kolejne lata przynoszą też zmiany w ciele człowieka, zaś eksploatacja domowych urządzeń powoduje, że również ulegają metamorfozie. Psuje się żywność, a nieprzycinana grzywka zaczyna zasłaniać oczy…

  Upływ czasu nie zawsze oznacza jednak niekorzystne zmiany. Co prawda wyrastamy ze swoich ubrań (nawet tych ulubionych), ale za to możemy wchodzić coraz głębiej do morza. To co małe staje się duże, a to co brzydkie, z czasem staje się ładne. To tylko kilka przykładów obrazujących upływ czasu i zmiany z tym faktem związane. I choć nie pomagają one z tym mijającym czasem w pełni się pogodzić, to jednak dowodzą, że przemijanie niekoniecznie musi mieć negatywny wydźwięk.

  Książka „Czas czarodziej” to wspaniały pomysł, pomagający wytłumaczyć najmłodszym czytelnikom upływający czas. To także nieoceniona pomoc dla rodziców czy opiekunów i nauczycieli, która może posłużyć jako wstęp do poważnych tematów związanych z nieuchronnym odejściem. Oryginalne ilustracje, przypominające symbole, powalają zrozumieć przykłady nawet wówczas, kiedy dziecko nie opanowało jeszcze umiejętności czytania, zaś oszczędność kreski sprawia, że w pełni możemy się na danej stronie skoncentrować. Książka jest dowodem na to, że skomplikowane tematy wcale nie muszą takimi być, że kluczem do zrozumienia jest prostota przekazu.

  Justyna Gul

  Qulturasłowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula