Czary codzienności. Tom 4. Magiczny wieczór

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 21,52 zł
Nasza cena: 27,68 zł 36,90 zł Taniej o: 25%

"Magiczny wieczór" to już czwarty tom serii, gdzie w zimowym Zmysłowie dzieją się cuda. Nie tylko Boże Narodzenie sprawi, że bohaterowie poczują magię.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny, pełen rodzinnych spotkań, radości i prezentów potrafi wprawić w pozytywny nastrój nawet największego ponuraka i marudę. Nic więc dziwnego, że i u bohaterów książki "Magiczny wieczór" ponownie zagości wiele szczęścia i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W końcu kiedy, jak nie w święta można poczuć magię unoszącą się w powietrzu?

Seria "Czary Codzienności" składa się już z czterech pozycji: "Siostry", "Przyjaciele i rywale", "Słoneczna przystań" oraz z najnowszego tomu "Magiczny wieczór". Właśnie w tej części bohaterowie szykują się do Świąt Bożego Narodzenia, które zbliżają się wielkimi krokami. Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich powoli szykuje się do ślubu. Miasteczko leży w dolinie, wokół rozciągają się majestatyczne sosny, okryte w bajkowy sposób płatkami śniegu. Sceneria idealnie wpasuje się w rodzinny nastrój pełen oczekiwania i zwrotów akcji.

W końcu i w Zmysłowie nadejdzie chwila radości i ukojenia nerwów. Jak się okaże, święta stanowią idealną okazję do pogodzenia zwaśnionych rodzin, zażegnania konfliktów i wzajemnego wybaczania. "Magiczny wieczór" to powieść pełna sporej dawki dobrego humoru i nadziei na lepsze jutro. Wraz z bohaterami przeżywamy wspaniałe chwile i przestajemy wątpić w to, że kiedyś i nasze życie odzyska barwy. Nic nie jest niemożliwe jeśli naprawdę tego pragniemy, szczególnie, kiedy za oknem sypie śnieżnobiały śnieg, a za chwile kolejna para zwiąże się ze sobą na dobre i na złe.

Agnieszka Krawczyk jest polską pisarką, mieszkającą w ukochanym Krakowie. Po studiach pracowała jako dziennikarka w krakowskich gazetach codziennych, a następnie przez wiele lat pełniła funkcję redaktora w różnych wydawnictwach. Do tej pory napisała, takie książki jak: "Siostry", "Przyjaciele i rywale", "Słoneczna przystań", "Magiczny wieczór", "Jezioro szczęścia", "Dziewczyna z aniołem", "Magiczne miejsce".

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-12-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Niedawno przeniosłam się na kilka dni w południowe rejony Polski. Konkretnie w pewne piękne miejsce, w którym duch Bożego Narodzenia był widoczny na kilometr. Mała miejscowość zasypana śniegiem. Cudowne lodowe lampiony z zatopionymi w środku gałązkami świerku, oświetlające swym ciepłym blaskiem cały ogród. Przygotowania do świąt i pewien "Magiczny wieczór", który okazał się takowy dla wielu mieszkańców owego górskiego miasteczka...

  Agnieszka Krawczyk i jej czwarty tom serii "Czary codzienności". To dzięki tej wspaniałej świątecznej powieści oderwałam się na kilka wieczorów od pracy oraz częściowo od domowych obowiązków. Gdy w końcu znalazłam chwilę i rozpoczęłam czytanie, nie mogłam się oderwać. Klimat Zmysłowa, w którym mieszkały siostry Niemirskie, pochłonął mnie całkowicie. Autorka wszystko tak doskonale przedstawiła, iż miałam wrażenie, że uczestniczę w tym wszystkim razem z głównymi bohaterkami książki.

  "Magiczny wieczór" to czwarta część sagi o siostrach Niemirskich. Trwają przygotowania do ślubu jednej z nich. W międzyczasie dzieje się wiele nieprzewidzianych rzeczy, pojawia się nowa mieszkanka tego górskiego miasteczka. Siostry prowadząc uroczą herbaciarnię o nazwie "3 siostry, 3 koty" (każda z dziewczyn ma swojego kociaka!) "uzdrawiają" nie tylko siebie, ale pomagają przy okazji wielu osobom. Przyjechały do tego miejsca, by poukładać swoje życie, a pomogły je poskładać wielu swoim przyjaciołom. Odmieniły losy nie tylko swoje, ale i innych mieszkańców.

  Wspaniała, ciepła opowieść. Iście świąteczny klimat, dzięki któremu można się wczuć w atmosferę zbliżającej się Gwiazdki. Bohaterzy, którzy szukają szczęścia, poznają siebie od nowa i znajdują miłość całkowicie się jej nie spodziewając. Czy może być w grudniu wspanialsza lektura od tej rozgrzewającej serce? Agnieszka Krawczyk podarowała mi mój prywatny "Magiczny wieczór" i to nie jeden. Dzięki tej powieści spędziłam swoje święta w górach jeszcze nim one faktycznie nadeszły! Polecam powyższą lekturę każdej z Was, drogie czytelniczki. Ogrzeje Was mimo śniegu otulającego urocze Zmysłowo od pierwszych stron powieści! Gwarantuję :)

  PS. Mimo iż jest to kontynuacja losów trzech sióstr, "Magiczny wieczór" możecie czytać nie znając poprzednich części. Autorka wszystko pięknie streściła w odpowiednich momentach, tak byście się absolutnie nie pogubili!

  Więcej na blogu http://www.zwyklamatka.pl/2017/12/magiczny-wieczor-czyli-swieta-w-gorach.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-03-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Magiczny Wieczór” to prawdziwa niespodzianka jaką Agnieszka Krawczyk sprawiła swoim czytelnikom przed świętami Bożego Narodzenia, jest to bowiem kontynuacja serii Czary Codzienności („Siostry”, „Przyjaciele i Rywale”, „Słoneczna przystań”).

  Osobiście należę do fanów twórczości pióra Agnieszki Krawczyk i akurat ta książka sprawiła mi przeogromną radość, mimo że święta to był dla mnie bardzo trudny czas, to czary i magia ukryte na stronach sprawiły, że wyciszyłam się zanurzając w świecie, gdzie dobro, miłość, przyjaźń, magia i empatia ciągle są w cenie.

  „Magiczny wieczór” jak wspomniałam, opowiada o dalszych losach bohaterów trylogii – spotykamy zatem dobrze znane postaci – przede wszystkim trzy siostry: Agatę, Danielę i Tosię.

  Dużo się dzieje, wiele wątków kończy się szczęśliwym zakończeniem, niektórzy bohaterowie odnajdują w sobie chęci do zmiany. Atmosfera czwartego tomu jest zatem iście czarodziejska, tym bardziej, że akcja rozgrywa się w czasie około świątecznym, a jak wiadomo grudzień to niezwykły miesiąc, niezależnie od tego, co przynosi nam życie. Wierzę bardzo w to, że dobro potrafi przenosić góry, że czynione z serca zatacza krąg i wraca do nas. Chciałabym byście czytając powieść odnaleźli w niej to, co Agnieszka Krawczyk chciała nam wraz z siostrami Niemirskimi przekazać: mianowicie, że dobro, szacunek, empatia, miłość i przyjaźń są bezcenne, to one są podwalinami do codziennych czarów, bez nich życie będzie miało jedynie różne odcienie szarości. Nie zapominajcie, więc że to wy sami jesteście źródłem magii, tej świątecznej i tej zwykłej w pozostałych jedenastu miesiącach. Cieszcie się tym co macie, szukajcie radości we wszystkim co Was otacza, to da Wam siłę do pokonania nawet najtrudniejszych chwil.

  Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii „Czary Codzienności”.

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie, trwają gorączkowe przygotowania. Prócz tradycyjnej świątecznej krzątaniny, Daniela, jedna z trzech sióstr Niemirskich, przygotowuje się do ślubu. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię dla tej wyjątkowej chwili? Miasteczko, leżące w bajkowej dolinie, przytulone do strzegących go strzelistych sosen, których gałęzie uginają się pod upadającymi płatkami śniegu? Nadchodzi magiczny wieczór, który przyniesie ukojenie wszystkim targanym wątpliwościami, a w niektóre skołatane serca wleje spokój i pewność, że nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o szczęście.

  Bo wszystko może się zdarzyć, są takie chwile, gdy życie przypomina baśń, a szczęśliwe zakończenie mości się w niej, niczym mruczący kot w przytulnej kuchni…

  Zapraszamy do zimowego Zmysłowa! Możecie jeszcze raz spotkać się z ukochanymi bohaterami sagi „Czary Codzienności”

  Spędźcie z nimi magiczny, świąteczny wieczór, sprawcie by te święta stały się naprawdę wyjątkowe....

  Ponowne odwiedziny w Zmysłowie były dla mnie niezwykłym darem, choć autorka nie miała o tym zielonego pojęcia, to tą powieścią sprawiła, że w te święta odnalazłam na dnie swej duszy iskierkę uśmiechu. Całkiem serio mogę Wam powiedzieć, że czarosnucie Agnieszki Krawczyk uratowało moje Boże Narodzenie.

  „Magiczny Wieczór” jest więc moim małym spełnionym marzeniem (po przeczytaniu trylogii czułam prawdziwy żal rozstania z bohaterami i niedosyt, gdyż kilka wątków pozostało uciętych). Tymczasem teraz zaspokoiłam swoją ciekawość i zapełniłam serce nowymi nadziejami.

  Nie bójcie się zatem sięgać po nią – nawet jeśli już jest po świętach, bo do Zmysłowa warto się wybrać nie tylko w grudniu.

  Dla tych, którzy nie czytali wcześniej trylogii Czarów Codzienności – będzie to doskonała motywacja poznania wcześniejszych losów trzech sióstr oraz mieszkańców tego malowniczego miasteczka.

  „Magiczny Wieczór” Agnieszki Krawczyk to dar przepełniony czarami, urokliwie wypełniony miłością i przyjaźnią, choć nie brakowało zwykłych codziennych zmartwień, jak to w życiu bywa. Autorka ma ogromny talent przenoszenia na papier szarości dnia codziennego i wyciągania z nich tego co najważniejsze, by dusza, nawet ta najsmutniejsza, czytając potrafiła poczuć ciepło przebiegające we wnętrzu ciała. To moje osobiste odczucia, którymi dzielę się bez skrępowania z Wami, ponieważ życie mnie ostatnio nie rozpieszczało, za to pani Agnieszka ze swoimi Czarami Codzienności błyszczącymi jak światełka na choince, sprawiła, że nie umarła we mnie magia świąt.

  „Magiczny Wieczór” to powieść, która przeniesie Was do Zmysłowa, gdzie spędzicie zimowy i świąteczny (ale nie tylko) czas otoczeni przez ciepło, które ogrzeje Was jak ogień tańczący w kominku. Poczujecie, że życie zwłaszcza w grudniu nie jest tylko czasem niekończących się zakupów, porządków i gotowania.

  Ta historia jest w stanie stopić każdy kawałek lodu, który Królowa Śniegu umieszcza w naszych sercach, a w Zmysłowie nikt nie jest samotny, jest to miejsce dla każdego, dlatego nie zwlekajcie i wybierzcie się tam z wizytą.

  Recenzja na: http://przeczytajka.blogspot.com/2018/01/magiczny-wieczor-agnieszki-krawczyk.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Czary Codzienności to niezwykły cykl książek, które zostały wyczarowane przez Agnieszkę Krawczyk. Ta seria jest plastrem na rany, jakie często zadane w przeszłości, bliższej lub dalszej, nosimy przez całe życie, jest uśmiechem do zmęczonych kobiet, jest antydepresantem. Jest wszystkim, co najlepsze. Aga posiada magiczną moc, którą śmiało dzieli się ze swoimi fankami. „Magiczny wieczór” to spełnienie marzeń czytelniczek. Po przeczytaniu trzech poprzednich części każda z nas czuła niedosyt. Czasami jest ON lepszy niż przesyt, jednak w tym przypadku po lekturze najnowszej książki Agi pojawiło się tylko i wyłącznie uczucie zadowolenia oraz wdzięczności, iż ta powieść została wydana. Uczucia, jakie towarzyszą podczas czytania tych właśnie książek, są nie do opowiedzenia. Pojawia się taka ogromna błogość i lekkość serca. Każde słowo, zdanie prędko wskakuje do myśli i tworzy niezwykłą, barwną, ciepłą rzeczywistość, do której chcemy powracać w smutku, łzach ale i radości, szczęściu. Żałuję, że Zmysłowo nie istnieje naprawdę. Chociaż nie. Istnieje. Każdy z nas odnajdzie je w innym miejscu na ziemi. Tam, gdzie czas płynie wolniej, zawsze jest czas na rozmowę z pokrewną duszą, lekturę dobrej książki. Przy powieściach Agi miałam wrażenie, że w tym górskim miasteczku nie ma samochodów. Słychać potok, szum bogato obdarowanych przez los drzew, zachwycający śpiew ptaków tak czysty i niczym nie zmącone. Wdychałam świeże powietrze, takie, jakie można doświadczyć tylko w górach. To niesamowite, ale wręcz namacalnie czułam to wszystko. Oddychałam pełną piersią i teraz, gdy o tym myślę, na nowo to przeżywam.

  W „Magicznym wieczorze” dane nam jest obserwować zimową scenerię zjawiskowego Zmysłowa. Gdy śnieg okrywa miasteczko, Daniela przygotowuje się do ślubu z Jakubem, do którego niegdyś nie miała ochoty w ogóle otwierać ust. W tym samym czasie Tomasz Halicki próbuje jeszcze walczyć o serce przyszłej panny młodej, co oczywiście nie spotyka się z aprobatą Jakuba. Agata nie potrafi porozumieć się z Piotrem. Na szczęście siostra, choć zabiegana, nie zapomni o wyciągnięciu pomocnej dłoni najbliższej połączonej więzami krwi przyjaciółce. Do Zmysłowa przybywa również nowa nauczycielka Blanka. Nie będzie jej łatwo odnaleźć się w miasteczku, ale pobyt tutaj poprawi nie tylko jej finansową sytuację...

  Od samego początku mocno kibicowałam Danieli i Jakubowi, to moje dwie ulubione postacie serii Czary codzienności. Teraz patrząc na całość mogę stwierdzić z pewnością, że właśnie ten cykl wysuwa się na przód, za sobą zostawia powieści, w których fabuła toczyła się w Idzie. Bohaterowie „Czarów...” to takie osoby, jakie chciałoby się spotkać na swojej drodze, zamienić kilka słów i zaczerpnąć od nich tej energii jaką emanują. Podobał mi się też wątek o św. Ricie, która jest bardzo ważną świętą w życiu zarówno autorki, jej postaci jak i w moim. Myślę, że powieści Agnieszki Krawczyk oprócz tego, że są idealne na każdy nastrój, porę roku, mają szansę spełnić jeszcze jedną według mnie bardzo istotną funkcję. Zawsze jest szansa, że ktoś szukający miłości, doda dwa do dwóch i... postanowi rozpocząć poszukiwania z wsparciem św. Rity. Poproszona o pomoc, nigdy nie odmawia. Coś o tym już wiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Z powieści emanuje Magia Świąt i moc przebaczenia a noc szalonych gwiazd sprawia, że w sercach rodzą się nieznane dotąd uczucia. Jest to historia o maleńkiej, ale jakże urokliwej i czarodziejskiej miejscowości – w Zmysłowie ludzie zmieniają się na lepsze! Wprawdzie każdy boi się nieznanego, ale przecież zmiany wcale nie muszą być złe a świat nie jest tylko czarno-biały… dokonywane przez nas wybory mają więcej odcieni.

  Autorka pomimo wyjątkowości tego tomu, potrafiła mnie zaskoczyć ukierunkowaniem wątków, zachowaniem bohaterów i choćby okolicznościami dotyczącymi zaginięcia kotka. Podała również receptę na szczęście! Chcecie? Przede wszystkim powinniśmy uszczęśliwiać się sami! Czasami wystarczy dobra książka, pyszna herbata czy urokliwy widok z okna a już przede wszystkim obecność bliskich nam osób.

  Podsumowując - „Magiczny wieczór” to cudownie zimowa opowieść o szczęściu, miłości i pustym nakryciu przy wigilijnym stole. O wyciągnięciu ręki na zgodę, tęsknocie, wewnętrznej mądrości oraz przemianie. Historia mieszkańców Zmysłowa kieruje naszą uwagę na fakt, iż w życiu trzeba mieć cel i dążyć do niego, choćby po raz wtóry odnalezioną drogą a stojące na niej trudne sprawy powinniśmy naprawiać wszelkimi możliwymi sposobami. Gorąco polecam tę powieść jako ukoronowanie całej serii Czary codzienności.

  całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/12/agnieszka-krawczyk-magiczny-wieczor.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula