Czarny manuskrypt

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Ilość stron
384
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
za 21,68 zł
eBook, mobi, epub
od 33,30 zł
Audiobooki mp3
za 26,99 zł
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

"Czarny manuskrypt" to mroczny kryminał retro spod pióra debiutującego polskiego autora - Krzysztofa Bochusa.

Kto stoi za serią brutalnych morderstw w Kwidzynie? Tę sprawę przyjdzie zbadać Christianowi Abellowi - znakomitemu śledczemu, który wraca z Danzing w rodzinne strony. Cała akcja rozgrywa się w latach 30 przed II Wojną Światową na niemieckim Pomorzu.

W niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany ksiądz z parafii Świętego Marka Ewangelisty - Gerhard Platzeck. Jego ciało zostaje odnalezione rozciągnięte na kościelnym dzwonie. W ustach zamordowanego zostaje odnaleziona kartka z napisem "Piekło jest domem nieczystych". Niedługo po śmierci duchownego Gerarda zostaje zamordowany ksiądz Albrecht - również należący do tej samej parafii. Przed śmiercią był torturowany, a następnie ukrzyżowany na łóżku prostytutki, z którą spędził noc. Przy nim również znaleziono karteczkę z takim samym napisem.

Christian Abell podczas śledztwa trafia na pewną poszlakę, która wiedzie go do zamku krzyżackiego w Malborku. W podziemiach zamczyska skrywa się tajemnica, która nie powinna ujrzeć światła dziennego. Tajemne krypty, podziemne korytarze, stare księgi oraz kult krzyżaków to dopiero początek tego, z czym Abell będzie musiał się zmierzyć. Dochodzenia nie ułatwia mu fakt, że mnożą się fałszywe tropy a krąg podejrzanych poszerza się, a on sam staje się obiektem mordercy.

Krzysztof Bochus - dziennikarz, publicysta, pisarz. Urodził się w 1955 roku. Autor wielu publikacji prasowych, między innymi do tygodnika "Wprost" czy miesięcznika "Focus". Pracował na stanowisku redaktora naczelnego miesięcznika"Sukces". Wraz z żoną mieszka w Międzylesie. Uwielbia spędzać czas aktywnie podróżując lub jeżdżąc na rowerze.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Zakupiłam a następnie przeczytałam książkę " Czarny manuskrypt " , ponieważ została mi polecona przez znajomego.

  .W przeciwnym razie nie zwróciłabym na nią uwagi bo ani o książce ani o jej autorze nic nie wiedziałam. Lubię kryminały a do tego z historią w tle, pomyślałam coś dla mnie.Uwielbiam ten moment gdy odwracam stronę tytułową i wchodzę w nowy nieznany świat, więc z niecierpliwością rozpoczęłam moją przygodę czytelniczą.

  W ostatnim okresie ciągle pojawiają się nowe pozycje na rynku i chyba coraz trudniej stworzyć dzieło, które miało by moc by całkowicie pochłonąć czytelnika. Dlatego miałam wysoko ustawioną poprzeczkę i spodziewałam się czegoś niezwykłego, wybitnego. Oczekiwałam, że ta książka wciągnie mnie o wiele bardziej. Autor ma sporą wiedzę i wykorzystuje ją do opracowania rzetelnego tła historycznego ale moim skromnym zdaniem trochę za dużo opisów dzieł sztuki, historii partii NSDAP , mieszanka która za dużo nie wnosi do całej opowieści.Śmiem przypuszczać, że autor wpisał się w panującą ostatnio "modę " przedstawiania księży jako gromadę zboczeńców i dewiantów seksualnych bo innych w powieści nie odnalazłam. Nie obyło się też bez wpadki, ponieważ opisywanie surfinii na balkonach gdy naprawdę pojawiły się w Europie w latach 90- tych autor mógł sobie darować. Ogólnie świetny pomysł na fabułę ale zabrakło mi odpowiedniego napięcia jakie moim zdaniem powinien mieć dobry kryminał. Szczypta " Imię róży ", " Pana Samochodzika i Templariuszy " oraz serialu " Belle Epogue ", spowodowały, że trochę się zawiodłam ale nie chodzi o moje oczekiwania i nie zobowiązuję innych aby mieli takie same. Kto jest winny domyśliłam się praktycznie prawie na samym początku a zakończenie też mogło być zupełnie inne.

  Przeczytałam i nie żałuję lecz nie mogę powiedzieć , że jestem szczególnie zachwycona.

  Ogólnie niezły kryminał, który wyróżnia się miejscem i czasem akcji od innych a jesienią pojawi się następna książka tego autora o kolejnych przygodach dociekliwego radcy kryminalnego Cristiana Abella i zapewne nie zrezygnuję z jej przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Czarny manuskrypt” przeczytałam w trzy wieczory. Dawno już nie miałam w rękach książki równie frapującej, od której nie można się oderwać choćby na chwilę. Najpierw zafrapował mnie opis na okładce. Rzecz dzieje się w latach 30. na niemieckim Pomorzu, co dla mnie już było plusem, bo obiecywało nieograną, rzadko spotykaną scenerię. I nie zawiodłam się, przeciwnie książka Krzysztofa Bochusa jest dla mnie odkryciem we wszystkich wymiarach.

  Najpierw wymiar fabularny. Książka ma świetnie skonstruowaną intrygę, autor od pierwszej do ostatniej strony trzyma nas w niepewności. Akcja toczy się wartko, bez niepotrzebnych przestojów i dramaturgicznych mielizn. Fabuła jest prowadzona tak sprawnie, że trudno się od niej oderwać. A zakończenie i tak zaskakuje. W Marienwerder dochodzi do dwóch zbrodni. Giną okrutnie zamordowani dwaj księża. Wszystko dzieje się w cieniu krzyżackich zamczysk, nie brakuje podziemnych podchodów i zaskakujących wydarzeń. W tle pojawiają się tajemnice zakonu krzyżackiego. Wszystkie te wątki autor z zegarmistrzowską precyzją i polotem – splata na zakończenie powieści, fundując nam w finale prawdziwy suspence. Bochus wykreował postać niezwykłego, zapadającego w pamięć bohatera. Radca kryminalny Christian Abell wyróżnia się inteligencją, ma szerokie zainteresowania. Na pewno nie jest typem rycerza w nieskazitelnej zbroi, ma swoje wady i przywary, ale dzięki temu łatwiej mi się było z nim utożsamić. Nie mówiąc już o scenach erotycznych, naprawdę warto przeczytać…

  Wspomniałam o scenerii. „Czarny manuskrypt” to retro kryminał i książka spełnia wszelkie oczekiwania jakie wiążemy z dziełami przynależnymi do tego gatunku. Zadziwia pietyzm z jakim autor odmalowuje społeczne tło epoki. Całość skrzy się mnóstwem detali, opisów kulinarnych, szczegółów dzięki którym czujemy „oddech” tamtych czasów. Wierzę, że topografia opisywanych miejsc jest wierna dzięki czemu możliwa jest ta swoista podróż w czasie.

  Kolejne zaskoczenie to język. Książka jest rzeczywiście napisana świetnym, dojrzałym stylem, czyta się to z podziwem i przyjemnością.

  Podsumowując - książka jest dla mnie odkryciem i prorokuję, że spodoba się nie tylko mnie. Spełnia wszelkie wymogi literatury gatunkowej, ale oferuje coś zdecydowanie więcej.

  Kamila

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam książki z elementami historii. Aby tak opisywać wydarzenia, osoby i miejsca autor zapewne poświęcił trochę czasu na ich poznanie. Co prawda od początku czułam wokół kogo kręci się akcja, ale manewrowanie między winnymi, szukanie dziury w całym, jakby to określili przełożeni Abela, bardzo sprytnie sprowadza myśli czytelnika na inne tory.

  Polecam miłośnikom gatunku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miłośnicy twórczości Krzysztofa Bochusa mają możliwość powrócić do korzeni twórczości Autora. Dzięki wydawnictwu Skarpa Warszawska pojawiło się wznowienie pierwszej książki ukazującej losy Christiana Abella. „Czarny manuskrypt” to zarazem debiut Pana Krzysztofa, dzięki któremu na stałe nazwisko Autora zawitało do polskiego kryminału. Tym samym Pisarz stworzył swój własny, rozpoznawalny styl, który wśród wielu czytelników zyskał uznanie. Bo nie sposób przejść obojętnie wobec historii, którą poznajemy na kartach tego kryminału. Charakterystyczny klimat i niepowtarzalna aura sprawiają, że tak chętnie sięgamy po twórczość Krzysztofa Bochusa. I bardzo dobrze się stało, że „Czarny manuskrypt” doczekał się ponownego wydania, gdyż takie dzieło powinno trafić do najszerszego grona miłośników solidnego kryminału, który nie tylko fascynuje fabułą, lecz co u Pana Krzysztofa charakterystyczne historią w tle. „Czarny manuskrypt” zaprasza nas w do niemieckiego Pomorza lat trzydziestych XX wieku. A dokładnie zawitamy do Marienwerder (Kwidzyn). To tutaj dochodzi do dwóch brutalnych morderstw dokonywanych na księżach. Akcja tej powieści wiedzie nas do podziemi i krzyżackich krypt. Trafiamy również do Marienburgu (Malbork). Do akcji w poszukiwaniu odpowiedzi na tajemnicze i krwawe morderstwa wkracza Christian Abell, radca kryminalny, który nie tylko zmierzyć musi się z mordercą, lecz także z własną przeszłością. Mężczyzna po rozstaniu z żoną, przeprowadza się z Wolnego Miasta Gdańsk do Kwidzyna. W prowadzonym śledztwie pomaga mu wachmistrz Kukulka. Jak się okazuje Abell jest również na celowniku mordercy. Czy uda mu się rozwikłać tę zagadkę i wyjść cało z niebezpieczeństwa? Jedno jest pewne, czeka nas czytelnicza uczta, wiodąca nas do przygody, do której często wracać będziemy we wspomnieniach. Jak się okazuje w trakcie prowadzonej sprawy, wychodzą na jaw tajemnice, które kładą się czarną kartą w historii klasztoru. Duchowni swoim życiem odbiegali od zasad, które są doktryną wygłaszaną z kościelnej ambony. Częste korzystanie z usług pań do towarzystwa, a także gwałcenie moralnych norm były im bliższe, niż przestrzeganie zasad ślubowania. Czy zatem dokonane zbrodnie są zemstą mordercy na prowadzeniu przez księży podwójnego życia, moralnie zepsutego do szpiku kości? Czy też są próbą odbudowania wpływów wielkiej Rzeszy? Pewne jest to, że Krzysztof Bochus prowadzi nas poprzez mroczne zakamarki, tworząc tym samym genialny kryminał z gatunku noir. Sięgając po „Czarny manuskrypt” nie tylko aplikujemy do swej czytelniczej krwi intrygującą fabułę, lecz poznajemy prawdziwą historię, którą Autor przedstawił z pieczołowitą dokładnością i dbałością o każdy detal. Dzięki temu możemy oderwać się od rzeczywistości, by móc w pełni chłonąć klimat lat trzydziestych XX wieku, będąc nie tylko obserwatorami tej historii, lecz jej uczestnikami. Christian Abell to bohater, który szybko zyskuje naszą sympatię. I choć nie jest ON do końca krystalicznie czysty, to jego błyskotliwość oraz upór w dochodzeniu do prawdy, sprawiają, iż staje się naszym prawdziwym kompanem. Jeśli jeszcze nie czytaliście „Czarnego manuskryptu” to zdecydowanie polecam Wam sięgnięcie po ten kryminał. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po tę książkę, poczujesz na karku oddech przestępców, wyuzdanych kobiet, niepokornych duchownych i policjanta, którzy depcze po śladach podejrzanych,

  by rozwiązać mroczną zagadkę. Czy mu się to uda?

  Już od pierwszych stron autor serwuje czytelnikom opis brutalnej napaści na młodym mężczyźnie. A to dopiero początek zwiastujący kolejne problemy, z którymi będzie musiał poradzić sobie radca kryminalny z Prezydium Policji w Marienwerder, Christian Abell. Wraz ze swoim pomocnikiem, wachmistrzem Kukulką, prowadzi nietypowe śledztwo w sprawie zabójstwa brata Gerharda. Zmasakrowane zwłoki duchownego, wiszące na kościelnym dzwonie to niecodzienna sprawa jak na miasteczko, które uchodziło za spokojne. Radca szuka poszlak, które nakierują go na trop mordercy, jednak z dnia na dzień pojawia się zbyt wiele pytań, a zbyt mało odpowiedzi...

  Zaskakująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji książka Krzysztofa Bochusa to powieść kryminalna noir połączona z wątkami historycznymi. Sam klimat tamtych czasów, czyli lata 30. XX wieku, został odzwierciedlony w każdym detalu. Widać, że autor poświęcił wiele czasu na zgłębienie wiedzy na temat tamtejszych zwyczajów, strojów, a także budowli i historii miasta Marienwerder. Pisarz nie szczędził długich opisów na temat historycznych obiektów, co osobiście mi nie przeszkadzało, ponieważ lubię zagłębiać się w takie ciekawostki z przeszłości. Problem mogą mieć czytelnicy, którzy wolą zdecydowanie krótsze wzmianki i opisy otoczenia miejsca akcji. Akcja toczy się w umiarkowanym tempie - Czarny manuskrypt nie skupia się na krwawych opisach, w każdym rozdziale, a na śledztwie, podczas którego czytelnik może poczuć się jak naoczny świadek, który towarzyszy Christianowi w jego działaniach. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy mocniejszych opisów, nie znajdą tu czegoś dla siebie - zapewniam was, że smaczki też mają swoje miejsce w tej historii.

  Pierwsze skrzypce gra oczywiście główny bohater, Christian Abell. Jak dla mnie to postać, o której ciężko zapomnieć. Jest inteligentny, pomysłowy, uparty, ale i melancholijny. Cechuje go pewna introwertyczność oraz romantyczna natura. Uwielbiam go! Zachwycają mnie również postacie drugoplanowe, jak chociażby Kukulka. Odgrywają ważną rolę w wydarzeniach przedstawionych w powieści. Autor nie szczędzi opisów i na ich temat.

  Obecnie czytam trzeci tom cyklu i niestety już niedługo pożegnam się z zaradnym Christianem Abellem. Na szczęście już niedługo będę mogła się zapoznać z kolejnymi bohaterami wykreowanymi przez Krzysztofa Bochusa. W kwietniu planowana jest premiera jego kolejnej książki pt. Lista Lucyfera. Nie mogę się już doczekać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Farma lalek. Komisarz Jakub Mortka. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Farma lalek. Komisarz Jakub Mortka. Tom 2

Krotowice – miasteczko zagubione gdzieś w Karkonoszach. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko odnajduje pedofila, który przyznaje się do gwałtu i zabójstwa. Ale to tylko początek. Stare uranowe sztolnie kryją bowiem wiele tajemnic. Dla komisarza...
Osiedle marzeń. Komisarz Jakub Mortka. Tom 4 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiedle marzeń. Komisarz Jakub Mortka. Tom 4

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców...
Przejęcie. Komisarz Jakub Mortka. Tom 3 4/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przejęcie. Komisarz Jakub Mortka. Tom 3

Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży… Sobota nad ranem,...
Wampir. Detektyw Dawid Wolski. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,77 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampir. Detektyw Dawid Wolski. Tom 1

Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to...
Zombie. Detektyw Dawid Wolski. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zombie. Detektyw Dawid Wolski. Tom 2

Nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2018. Adam Górnik – młody błyskotliwy prokurator. Kochający mąż i troskliwy ojciec. Wzorowy obywatel. Jeden z najmłodszych zabójców w Polsce. Kiedy miał piętnaście lat, zamordował szkolnego kolegę, chuligana i postrach innych uczniów, Filipa „Korsarza”...
Rewizja. Joanna Chyłka. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,53 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rewizja. Joanna Chyłka. Tom 3

Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontra tolerancja. Chyłka kontra Oryński. Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w...
Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,53 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Immunitet. Joanna Chyłka. Tom 4

Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach...
Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2 5/5 Nasza cena:
22,25 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginięcie. Joanna Chyłka. Tom 2

Szybciej. Mocniej. Bardziej zdecydowanie. Brawurowy powrót Chyłki i Zordona. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że...
Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5 5/5 Nasza cena:
23,40 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inwigilacja. Joanna Chyłka. Tom 5

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, ON sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu...
Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1 5/5 Nasza cena:
22,25 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar. W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która...
Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy

Jak rozpoznać chwilę, której konsekwencje rzucą mroczny cień na dalsze życie? Carla Reid planowała spokojny wieczór. Chciała świętować rocznicę ślubu z mężem Kevinem i dorosłym synem Jackiem. Od dawna nie czuła się tak dobrze w ich domu. Nie spodziewała się, że obcy mężczyzna brutalnie przerwie...
Oskarżenie. Joanna Chyłka. Tom 6 5/5 Nasza cena:
25,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oskarżenie. Joanna Chyłka. Tom 6

Od serii brutalnych morderstw pod Warszawą minęły cztery lata. Sprawcę ujęto, skazano, a potem osadzono w więzieniu. Dowody wskazujące na dawną legendę "Solidarności" były nie do podważenia. Mimo to pewnego dnia mecenas Joanna Chyłka otrzymuje list od żony skazańca, w którym kobieta twierdzi, że...
Wybrane bestsellery
Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe 0/5 Nasza cena:
87,98 zł 129,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

Opowieści z Narnii – wydanie dwutomowe to piękna edycja cyklu C.S. Lewisa, znanego już czytelnikom z wydania siedmiotomowego. Tym razem wszystkie siedem historii kryje się w dwóch eleganckich woluminach wydanych w twardej oprawie i zapakowanych w śliczne pudełko. Wydanie to zachwyca estetyką oraz...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam 5/5 Nasza cena:
33,38 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+ 5/5 Nasza cena:
58,69 zł 60,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Checkpoint. Zeszyt ćwiczeń. Język angielski. Poziom B1+

Czteropoziomowa seria podręczników Checkpoint, której współautorką jest dr Monika Cichmińska, jest dostosowana do nowej, trudniejszej podstawy programowej. Uczniowie krok po kroku rozwijają nowe umiejętności i regularnie powtarzają poznany materiał, rozwiązując zadania w formacie egzaminacyjnym....
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,78 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2 0/5 Nasza cena:
49,67 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arka odkupienia. Przestrzeń objawienia. Tom 2

Pięćdziesiąt lat temu interwencja ludzi obudziła obcą, uśpioną od wieków strukturę, stworzoną dawno temu po to, by ostrzegała o pojawieniu się istot inteligentnych w tym rejonie galaktyki. Teraz nastąpi reakcja. Kiedyś Clavain uciekł, by walczyć po stronie Hybrydowców - pewnego odłamu ludzi,...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula