Coś więcej niż dotyk

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
404
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,60 zł
Nasza cena: 25,15 zł 39,99 zł Taniej o: 37%

Wstrząsająca historia, pełna cierpienia, niedomówień i sekretów. A Ty co byś zrobił, gdyby wszyscy nagle się od Ciebie odwrócili, chociaż to nie Ty zawiniłeś?

"Coś więcej niż dotyk" to thriller, który trzyma w napięciu i porusza w czytelniku tę najwrażliwszą strunę, z jakiej istnienia nierzadko nawet nie zdaje sobie sprawy. Książka opowiada o życiu nastoletniej Moniki, która wraz z siostrą dość często zostaje u dziadków. Rodzice dziewczyn są na tyle zapracowani, że tak jest im zdecydowanie wygodniej, a i obu siostrom nigdy nie przeszkadzał ten stan rzeczy.

Nagle jednak atmosfera w domu dziadków gwałtownie się pogarsza, a na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Niespodziewanie Monika traci oparcie we wszystkich, którym ufała, a dziadek, człowiek o nieposzlakowanej opinii, startujący właśnie na sołtysa, okazuje się kimś zupełnie innym. A wszystko dlatego, że Monika przestała być już małą dziewczynką, a on robi się zazdrosny o jej kontakty z kolegami, stara się je ograniczyć, a z czasem posuwa się jeszcze dalej?

Monika stara się rozmawiać z najbliższymi, próbuje jakoś zwrócić uwagę na to, co wciąż ma miejsce, gdy nikt nie patrzy, jednak ci, na których jej zależy, zdają się nie słyszeć. Czy dziewczynie uda się uwolnić i znaleźć pomoc? A może sama zabrnie w to tak daleko, że nie będzie potrafiła znaleźć drogi ucieczki?

"Coś więcej niż dotyk" to debiutancka powieść autorstwa polskiej pisarki, Agnieszki Cyrus.
Recenzje (11)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie piętnastoletniej Moniki nie należy doczesnych, zwłaszcza kiedy na światło dziennie wychodzą tajemnice, które przez lata skrywali jej bliscy. Na domiar złego jedna z najbliższych jej osób zamienia życie Moniki w istne piekło. Dziewczyna nie wiem komu może ufać i kogo prosić o pomoc.

  "Coś więcej niż dotyk" to niezwykle ciężka i trudna lektura. Książka wywołuje w czytelniku ogrom emocji, poprzez współczucie głównej bohaterce, złość na jej oprawcy, a także niedowierzanie i ogromne zdziwienie. Sposób w jaki autorka przedstawiła całą historię daje nam dużo do myślenia i sprawia, że zastanawiamy się nad tym kto jest tutaj oprawcą a kto ofiarą.

  Mocna i brutalna, ale napisana prostym językiem, niekiedy bardzo wulgarnym.

  Zakończenie tej historii mocno mnie zaskoczyło i zszokowało. Mimo, iż styl autorki i jest prosty i lekki to jednak książki nie czyta się z przyjemnością i trzeba ją sobie dawkować. Przemoc i molestowanie dzieci to tematy, o których zawsze ciężko się czyta, i które skłaniają do refleksji. Ta historia na pewno długo zostanie w mojej pamięci.

  Za możliwość przeczytania dziękuję @wydawnictwo_novaeres ❤

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  15 letnia Monika wiedzie nieszczęśliwe życie. Rodzice nie spędzają z nią zbyt wiele czasu, bo są karierowiczami. Wraz z siostrą większą część wolnego czasu spędza z dziadkami, do których jeździ na każde święta i każde wolne. Pewnej nocy Monika czuje na sobie wzrok swojego ukochanego dziadka i słyszy dziwne dźwięki. Ten wieczór, ten moment, sprawia że jej życie zamienia się w koszmar. Staje się ofiarą molestowania. Do tego rodzinne tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Nastolatkę przytłaczają wszelkie nowe informacje i fakt, że stała się ofiarom. Każda próba wołania o pomoc zostaje stłamszona. A dziadek dopiero się rozkręca. Nie wiadomo co nim kieruje, czy chęć sprawienia krzywdy, która być może daje mu radość czy rozrywkę, a nawet jakąś kontrolę, czy zaspokojenie swojej starczej chuci? Na domiar złego rodzice Moniki spodziewają się trzeciego dziecka, co już totalnie rozgniata młodą dziewczynę emocjonalnie. Ile jeszcze problemów spadnie na Monikę? Czy znajdzie kogoś, kto je pomoże, kto uwierzy w to co się dzieje?

  Książka ta to debiut pani Agnieszki. Debiut dobry, ponieważ lubię, gdy historia powieści sięga problemów społecznych, a molestowanie do takowych należy. Jednak jest to książka bardzo przewidywalna, czasem wręcz irytująca, co zaowocowało mniejszą oceną u mnie. Główna bohaterka mimo swojego wieku ogromnie mnie irytowała. Patrzę na to trochę przez pryzmat samej siebie, bo sama prawie 15 lat temu byłam nastolatką z problemami i doskonale pamiętam swoje zachowanie. Dziewczyna swym wołaniem o pomoc rani wszystkich wokół. Fakt jest ofiarą molestowania, ale robi z siebie jedyną na świecie ofiarę, na której skumulowało się całe zło. Do tego mimo, że krzyczy o tę pomoc, to tak jakby nie chciała jej dostać. Za wszelką cenę chce zdemaskować swojego oprawcę, ale nie szuka pomocy dalej - chociażby na policji. Czasem też wiele rzeczy wyolbrzymia i czytając myślisz "dziewczyno weź przestań!".

  Sama powieść jest napisana z perspektywy głównej bohaterki. Troszkę nie pasuje mi to w tej książce, bo z miłą chęcią poznałabym inny punkt widzenia, np. oprawcy czy nawet jej siostry, która zawsze przy niej była. Akcja jest jednostajna, dopiero pod koniec książki dostajemy dobry zwrot akcji. Tego co się wydarzyło można się co prawda domyślić. Opisy molestowania nie były jakieś brutalne, wulgarne, były wręcz dyskretne. Mimo wszystko sprawiały, że na ciele pojawiała się gęsia skórka, a sama czułam wstręt i obrzydzenie. Zakończenie książki jak dla mnie jest doskonałe. Po bardzo różnorodnym środku (od zainteresowania, po irytację, która doprowadzała do odłożenia książki) finał był bardzo dobry. Wszystko zostało wyjaśnione. Na jaw wyszły wszystkie tajemnice skrywane przez rodzinę i kolejny problem społeczny.

  Mimo, że nie jest to książka, która porywa od początku do końca swoją akcją, to warto po nią sięgnąć. Warto by zdać sobie sprawę, że dzieci mają wielkie problemy, które często są bagatelizowane przez dorosłych. Problemy nastolatków mogą być bardzo wstydliwe i na pierwszy rzut oka być niezauważalne, jednak warto obserwować otoczenie, bo nie wiadomo kiedy zło dotknie nasze prawie już dorosłe dziecko. Warto rozmawiać, a nie zamiatać problem pod dywan, czy patrzeć na to "co ludzie powiedzą". W tej książce Autorka wskazała nie tylko na problem molestowania, ale i również na problem jakim jest brak komunikacji w rodzinie, brak zainteresowania dzieckiem, pozostawienie go samemu sobie, co jest często gwarantem, że spotkamy się z jakimś przykrym problemem. Zły dotyk boli przez całe życie, tak samo jak brak zainteresowania rodziców własnym dzieckiem. To demony, które są obecne nawet w dorosłym życiu - nie dają o sobie zapomnieć. Dlatego warto za wszelką cenę prosić o pomoc, wołać o nią i jeśli ktoś wyciąga pomocną dłoń to ująć ją i pracować nad problemem. Bo pamiętajmy takie sprawy to nie tylko problem dziecka, ale i problem rodziców.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czym się kierujecie wybierając książki, które chcecie przeczytać? Ze mną jest różnie, czasem okładka, rzadziej opis, ale coraz częściej rzucają mi się w oczy zwiastuny i właśnie tak było w przypadku książki „Coś więcej niż dotyk”, tym bardziej że okładka i tytuł też, mnie zaintrygowały.

  Czy to był dobry wybór? Jak najbardziej! Książkę przeczytałam jeszcze w marcu, ale szczerze mówiąc, to po przeczytaniu ostatniej strony potrzebowałam trochę czasu, żeby zebrać wszystkie myśli. Dawno nie czytałam książki, która tak bardzo mnie poruszyła i której nie mogłam przeczytać jednym ciągiem, ze względu na ogrom emocji, które towarzyszyły mi podczas czytania.

  Jest naprawdę dobrze napisana. Wszystko jest spójne. Od pierwszej do ostatniej strony sporo się dzieje. Gdyby nie trudny temat i szokujące opisy to pewnie książkę przeczytałabym na jeden raz, ale niestety musiałam robić przerwy. Mimo że lubię mocne książki to tym razem naprawdę momentami, musiałam ochłonąć. To nie jest lekka lektura i na pewno nie dla wszystkich, ale na pewno warto ją przeczytać. Czytając, miałam wrażenie, że oglądam film. Czułam jakbym była w centrum tych wszystkich wydarzeń, żeby, było mało to jeden zapach opisany w tej powieści, zostanie ze mną chyba na zawsze! Pomimo iż to fikcja literacka, to jest, to tak opisane jakby to jednak wszystko wydarzyło się naprawdę. Emocji tu nie brakuje, bo już prolog szokuje. Ciężko wyrazić słowami wszystkie te uczucia i emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania, bo były momenty, kiedy czułam obrzydzenie i wściekłość, zniesmaczenie i szok. Momentami nie mogłam powstrzymać łez. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, zwłaszcza pod kątem psychologicznym. Wszystko było spójne. Kilka rzeczy przewidziałam, ale to nie zmienia faktu, iż to jest to naprawdę dobra książka. Zakończenie wbiło mnie w fotel. Totalnie nie spodziewałam się, że to się tak zakończy 🤯🤯

  Czy czytać? Jeśli lubicie mocne thrillery i jesteście gotowi na to, by zmierzyć się z tematem, który autorka porusza, w książce to nawet się nie zastanawiajcie. Cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Autorce gratuluję bardzo dobrego debiutu, bo naprawdę widać, że włożyła mnóstwo pracy w napisanie tej książki. Największym zaskoczeniem dla mnie było to, że to debiut autorki. Czekam na kolejne :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prolog debiutu literackiego Agnieszki Cyrus „Coś więcej niż dotyk” zapowiada historię dla ludzi o mocnych nerwach, szokującą, bulwersującą, kontrowersyjną. Szkoda tylko, że ma cztery strony, bo to najciekawsza i najlepiej napisana część tej liczącej ponad czterysta stron powieści.

  W Wigilię Bożego Narodzenia, przy świątecznym stole, w domu dziadków piętnastoletniej Moniki dochodzi do kłótni. Na światło dzienne wychodzą, długo skrywane, rodzinne tajemnice. W wyniku konfliktu rodzice dziewczyny opuszczają wieś, pozostawiając pod opieką seniorów Monikę oraz jej młodszą siostrę. Powrót do wydarzeń z przeszłości sprawia, że dziadek dziewczyny ujawnia swoje prawdziwe oblicze...

  Przez trzysta sześćdziesiąt stron Autorka stara się stworzyć obraz biednej, wykorzystywanej seksualnie przez dziadka wnuczki, która zdana jest tylko na siebie. Zarówno przyjaciele jak i rodzina zupełnie jej nie wspierają. Cyrus nie szczędzi czytelnikom szczegółowych opisów przemocy seksualnej, niezwykle obrazowych i mocnych.. Historia jednak, od samego początku, jest niespójna, nielogiczna, wręcz absurdalna. Podobnie jak zachowanie wszystkich jej bohaterów.

  Już rodzinna tajemnica, która wychodzi na światło dzienne jest bardzo nieprawdopodobna, a potem jest tylko gorzej. Wyjaśnijcie mi proszę którzy rodzice zostawiają swoje dzieci pod opieką pijanego, agresywnego człowieka, doskonale pamiętając, że w przeszłości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi? Trzymając się chronologii wydarzeń, jaka piętnastolatka doświadczająca molestowania ze strony dziadka w okresie świąt z uśmiechem na ustach i wielkim entuzjazmem udaje się do jego domu w okresie ferii zimowych? I wreszcie jak można mieszkać z kimś po sąsiedzku, uczęszczać do tej samej szkoły i nie widzieć się przez pół roku? Takich absurdalnych sytuacji i irracjonalnych zachowań jest w książce całe mnóstwo.

  Zakończenie nie jest w żaden sposób zaskakujące, można się go domyślić już po kilkudziesięciu stronach. Zwyczajnie, nie może być inne. W pewnym stopniu wyjaśnia absurdalne zachowania głównej bohaterki, ale w żaden sposób nie tłumaczy postępowania jej bliskich oraz przyjaciół. Wiele spraw nadal zgrzyta i budzi co najmniej niesmak.

  Sam pomysł na fabułę powieści uważam za wielce interesujący, gorzej z realizacją. Chyba jak większość z Was od thrillera oczekuję trzymającej w napięciu akcji, a zaskakujący plot twist, czy nieprzewidywalne zakończenie są wprost pożądane. „Coś więcej niż dotyk” żadnego z tych warunków nie spełnia. Dodatkowo psychologia postaci w każdym z gatunków jest dla mnie niezwykle ważna, a tutaj kuleje chyba najbardziej. Lektury nie ułatwiają liczne błędy fleksyjne, składniowe, leksykalne czy stylistyczne, które są tak rażące, że aż trudno uwierzyć, że to ostateczna wersja tekstu.

  Reasumując, świetny pomysł na fabułę, mocny prolog, a potem niestety staczanie się po równi pochyłej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po tę książkę, kompletnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Ja nie czytam opisów, mnie musi przyciągnąć okładka – no tak już mam ;) i w tym przypadku tak było… okładka choć niepozorna, mocno mnie zaintrygowała. A z kolei jej zawartość… mocno mną wstrząsnęła….

  Piętnastoletnia Monika przeżywa koszmar. Nawet nie wiem jak mogę to nazwać… cierpieniem? Katuszami? To coś, co nigdy nie powinno jej spotkać. Powinna mieć szczęśliwe dzieciństwo u boku najbliższych! Bawić się, szaleć i być kochaną. Niestety nie było jej to dane… wystarczył jeden dotyk, aby cały jej świat legł w gruzach….

  Nic tak nie szokuje, jak prawda przedstawiona na kartach powieści. „Coś więcej niż dotyk” to debiut! Ale jaki! Agnieszka Cyrus ja nie wiem co musiałaś czuć podczas pisania, skoro ja podczas czytania byłam rozbita. Wydarzenia, które się tu dzieją są potworne. To jest coś strasznego i może kiedyś by mnie nie ruszyły, ale teraz odkąd mam dzieci, inaczej patrzę na niektóre rzeczy.

  Przez całą książkę, autorka zalewa nas masą negatywnych emocji. Czytając czułam ich multum, szkoda tylko, że wszystkie były złe. Nie było ani grama światła w życiu tej piętnastolatki! Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale teraz po przemyśleniu paru rzeczy postanowiłam coś o niej napisać. Myślę, że jak na debiut, to autorka dała radę, chociaż zabrała się za dość poważny temat. Ta książka jest dobra, choć ja w pewnym momencie zaczynałam czuć lekki przesyt wydarzeń – tego co się tam dzieje. Za dużo na raz! Pod koniec to już głowa mi parowała, od ilości patologicznych zachowań! Pomimo tego, książkę bardzo szybko się czyta, bo wydarzenia w niej zawarte nie dają nam ani chwili wytchnienia. Tam cały czas coś się dzieje! Nieraz otwierałam buzię z wrażenia, niedowierzając - po prostu niedowierzając… niektóre momenty były strasznie niesmaczne i myślę, że „starczy zapach” będzie mnie prześladował w koszmarach :P nie obyło się bez paru absurdów, ale myślę, że jak na debiut to można przymknąć na nie oko. Jestem bardzo ciekawa kolejnych książek autorki, bo mam nadzieje, że na tej nie poprzestanie :) mnie wystarczy wrażeń z tej książki na najbliższe pół roku! ( nie bez powodu staram się omijać reportaże i takie właśnie tematy ).

  Czy polecam? No jasne, że tak! Ksiązka na pewno skłania do myślenia i porusza bardzo trudne tematy. Bardzo szybko się ją czyta, a styl autorki jest niezwykle przyjemny przez co przez książkę się wręcz płynie! I choć zakończenia można się po jakimś czasie domyślić, to dla tych, którym się to nie uda – no cóż, zaskoczy Was ono i to ogromnie ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Dobry od listopada 0/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobry od listopada

Kochać i walczyć za ojczyznę, ale… niekoniecznie umierać.Marek Dobrawiński jest pochodzącym z Pomorza studentem, którego próżniaczy żywot w Warszawie zostaje przerwany przez wybuch powstania listopadowego. Młody mężczyzna trafia nagle w centrum wydarzeń, stając się mimowolnym świadkiem zamachu na...
Rękopis z ogrodu 0/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rękopis z ogrodu

Czy pozwolisz rozkwitnąć swojemu szczęściu?Od pierwszego oddechu na tym świecie tworzymy swój własny ogród. Tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy go pielęgnować i co uda nam się w nim wyhodować. Dla autora tego zbioru opowiadań ogród stał się inspiracją i motywem przewodnim. W czterech na...
3600 gramów szczęścia 4/5 Nasza cena:
23,09 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

3600 gramów szczęścia

Zapiski Matki PolkiNarodziny długo wyczekiwanego dziecka to dla Eweliny przełomowy moment w życiu. Radosne, choć nie zawsze łatwe macierzyństwo, pozwala spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na dotychczasowe plany, cele i marzenia. Mały Miłosz staje się dla niej centrum Wszechświata, a codzienne...
Turnus 4/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Turnus

Tylko jeden turnus, a tyle tajemnic… Poszukująca odpowiedzi na dręczące ją pytania Ilona P. posyła swoje alter ego, byłego policjanta Marka Konieczkę, do sanatorium Turnia w Lądku-Zdroju z poleceniem śledzenia swego partnera, którego podejrzewa o romans. Kiedy w ośrodku pojawia się osoba zamieszana...
Milczenie nut 5/5 Nasza cena:
42,34 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milczenie nut

Są takie melodie, których echa wędrują przez czas i przestrzeń.Bydgoszcz, lata siedemdziesiąte. Dziewięcioletni Tomek, nazywany przez rówieśników kujonem, pewnego dnia ratuje koleżankę z klasy przed grupą łobuzów. Chociaż Zuzia niczym się nie wyróżnia, to Tomek czuje, że przyciąga go do niej jakaś...
Bez rozgrzeszenia 0/5 Nasza cena:
36,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez rozgrzeszenia

Niepokorny młodzieniec, zakazane uczucie i tajemnicza śmierć w zakonie.Rok 1626, Pomorze. Konrad Machola, syn możnego szlachcica, by nie zostać wydziedziczonym za dawne występki, trafia z woli swego ojca do zakonu kartuzów nieopodal Gdańska. Przyrzeka sobie i ukochanej, że po służbie wróci prosić o...
Stygmat zniewolenia 0/5 Nasza cena:
19,14 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stygmat zniewolenia

Patrząc wstecz, możesz zobaczyć to, co dopiero przed Tobą…Życie czasem potrafi się skomplikować. Nawet niewinny wypad z przyjaciółmi na piwo może zmienić koleje czyjegoś losu na zgoła nieoczekiwane i niepożądane. A może nic nie dzieje się przypadkowo i wszystko przebiega zgodnie z planem, którego...
Naszyjnik z turmalinem 4/5 Nasza cena:
21,68 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naszyjnik z turmalinem

Florentyna Sulimirska nie spodziewała się, że służbowy wyjazd może zmienić całe jej życie. Miała jedynie wziąć udział w lokalnym festiwalu sztuki regionalnej, lecz okazało się, że trafiła do miejsca, w którym czekano na nią od lat. "Naszyjnik z turmalinem" jest niezwykle barwną, wciągającą i pełną...
Klara o dziewczynce która śpiewała po francusku 5/5 Nasza cena:
24,64 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klara o dziewczynce która śpiewała po francusku

Fascynująca historia dzieciństwa i młodości Klary Stankowskiej, absolwentki Wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, cenionej pedagog, która przez wiele lat zarażała dorosłych i dzieci swoją pasją do muzyki. Urodzona w 1930 roku, żyła w burzliwych czasach, gdy ustroje polityczne,...
Wojna i miłość 4/5 Nasza cena:
28,29 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojna i miłość

Miłość. Wojna. Nowoczesne technologie i dzieła sztuki na najwyższym poziomie. Romantyczna miłość i wyrafinowany seks. Miłość i śmierć. Eros i Tanatos. Nad Polskę nadciągają chmary minidronów, które ostrzeliwują najważniejsze w kraju instytucje i paraliżują funkcjonowanie urzędów. Właśnie tak...
Wodny świat 0/5 Nasza cena:
25,41 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wodny świat

Czy biblijny potop mógł być faktem historycznym? W jaki sposób Noe zmieścił w arce wszystkie gatunki zwierząt? Skąd pod powierzchnią mórz wzięły się możliwe dziś do zwiedzania miasta? Gdzie znajduje się niekoniecznie mityczna Atlantyda? Czy piramidy egipskie w rzeczywistości wybudowano na zielonych...
W poszukiwaniu szczęścia 4/5 Nasza cena:
28,48 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu szczęścia

Nie marudź, tylko żyj! W tej książce nie znajdziesz idealnych, wymuskanych, seksownych bohaterek, których jedynym zmartwieniem jest nadmiar adoratorów. Poznasz za to historię zupełnie przeciętnej kobiety, mającej kilka marzeń: żyć odrobinę lepiej, ważyć kilka kilogramów mniej, uśmiechać się trochę...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula