Córki

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
344
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 10,72 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 22,14 zł 36,90 zł Taniej o: 40%

Przesiąknięta polskim folklorem saga o czterech pokoleniach kobiet żyjących w cieniu rodzinnej klątwy

“Córki” to porywająca powieść pełna baśniowości, mitologii i folkloru. Rodzinne tradycje i wierzenia potrafią wpływać na kolejne pokolenia równie mocno, co kilkaset lat temu!

Już bez baśniowości i dawnych wierzeń macierzyństwo jest niezwykle trudnym i pracochłonnym wyzwaniem. Wydaje się, że to aż niemożliwe, aby przejść przez nie bezboleśnie. Jak poradzi sobie bohaterka książki “Córki”?

Lulu to światowej klasy, niezwykła sopranistka. Kocha śpiewać i nie wyobraża sobie, aby kiedykolwiek mogła przestać to robić. Niestety, kiedy na świat przychodzi jej wyczekiwana córka Kara, dzieją się dwie straszne rzeczy. Umiera babcia, jak również pojawiają się problemy ze strunami głosowymi Lulu. Przestaje śpiewać. Przez to nie może również w pełni oddać się rodzinnej tradycji, która głosi, że życiową siłę należy przekazać dziecku własnie przez wyśpiewaną piosenkę. W tym trudnym dla siebie momencie wspomina najbliższe jej kobiety.

Matka Sara była wyrafinowana, wiecznie nieobecna i interesowała ją wyłącznie kariera jazzowa. Babcia Ada uciekła przed wojną z Polski do Ameryki, a prababcia Greta podobno zawarła pakt z samym diabłem! Z tego właśnie powodu skazała kolejne pokolenia kobiet z rodziny na ogromną klątwę. Głosi ona, że każda córka zabiera coś swojej matce i jednocześnie przejmuje jej talent. Tylko czy Lulu wierzy w te baśnie? Czy powinna obawiać się, że jej ukochana córka może jej zaszkodzić?

“Córki” to książka opowiadająca o losach silnych i zdeterminowanych kobiet, które skazane zostają na baśnie i przesądy. Chociaż Lulu określa się jako nowoczesną, porządną kobietę, będzie musiała zapomnieć o swoich przekonaniach i powrócić do prastarej historii.

Adrienne Celt jest początkującą pisarką. Jej debiut literacki stanowi powieść o trudach macierzyństwa, przepltana baśniowością i polską mitologią “Córki”.

___

„Córki” to porywający debiut Adrienne Celt, który przenika duch rusałki, baśniowej postaci z polskiej mitologii. Autorka porusza ważny temat o trudach macierzyństwa, który przeplata siecią tajemnic i folkloru.

Przeczytaj fragment książki

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy Lulu, śpiewaczki operowej, w żyłach której, jakby nie patrzeć płynęła również polska krew. A sama powieść nie wpisuje się w żadne standardowe ramy. Nietypowa i bardzo klimatyczna, podzielona na dwie części. Każda to zapis bardzo skomplikowanych relacji między bohaterami oraz zmagań głównej bohaterki ze sobą, własną psychiką, poczuciem osamotnienia problemu, z jakim przyszło jej się zmagać. A to nie byle jaki kłopot. Lulu była znana i podziwiana, wraz z narodzinami córki Kary, struny głosowe zaczęły się buntować i odmawiać posłuszeństwa. Kobieta usilnie zaczyna doszukiwać się działania podstępnej klątwy, jaką na rodzinę przyjęła prababka Greta. Czy faktycznie jakaś metafizyczna siła od pokoleń mąci w rodzinnych więzach Lulu?

  Pierwsza część powieści to wspomnienia Lulu. Sentymentalne historie prababki, babci Ady – uciekinierki z Polski oraz matki Sary – znanej piosenkarki. Obrazy, o których główna bohaterka chciałaby zapomnieć wraz z tajemnicą tkwiącą głęboko w sercu. W drugiej części otrzymujemy próbę zacieśnienia więzów między Lulu a jej matką Sarą, do której Lulu nie żywiła jakichś wzniosłych uczuć, czy emocji, bo od dzieciństwa to babka Ada stanowiła trzon i podporę rodziny. Wielogodzinne rozmowy, wspólne wyprawy, nadzieje, a nawet podróże w przeszłość na bazie rodzinnych historii, wymownych i często tragicznych.

  „Córki” to powieść niezwykle refleksyjna, nietypowa. Autorka dzięki plastycznemu, porywającemu od pierwszych wersów językowi tworzy charakterystyczne i klimatyczne obrazy. Intrygują poruszone w fabule nawiązania do polskiej mitologii. Autorka nie oszczędza nam również wielu emocji, kiedy czytamy o żmudnym odbudowywaniu relacji na linii matka – córka. Ciekawa, trochę epicka w tonie sentymentalno – refleksyjnym. Szczerze polecam!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "(...) precyzyjny instrument od chwili narodzin (...)"

  Bardzo długo zbierałam się do napisania kilku swoich wrażeń po lekturze tej książki. Wstyd się przyznać, ale w międzyczasie przeczytałam kilka innych powieści, wciąż odkładając na później moment ponownego zmierzenia się z tą lekturą. Tak bardzo nie chciałam (i chcieć nie będę) znów do niej powracać; wspominać, analizować. Liczyłam na to, iż z upływającym czasem moje emocje być może ulegną zmianie; ochłonę, dam ponowną szansę swojemu czytelniczemu gustowi, jednak po prostu tak się nie stało. Dlaczego? No właśnie.

  Do lektury "Córek" zachęcił mnie intrygujący opis, traktujący o tym, co jest charakterystyczne dla książki: rodzinna saga, mistyczność, folklor, tajemnica, moc kobiecości, itp. Piękna okładka, przywołująca na myśl słowiański urok oraz precyzja wydania (Wydawnictwo Kobiece cechuje ogromna staranność w tej kwestii i bardzo dobrze!) tylko pogłębiała zainteresowania publikacją. Zatem zasiadłam do czytania i... Srogo, po prostu srogo się rozczarowałam! A szkoda... Bo potencjał był potężny.

  Lulu - główna bohaterka opowieści - to słynna sopranistka, która właśnie urodziła dziecko. Podczas opieki nad małą Karą, Lulu przeżywa niemoc głosową; nie może śpiewać, nad czym bardzo ubolewa. Nie jest to jedyna strata kobiety, gdyż wraz z przyjściem jej córki na świat, Lulu traci swoją ukochaną babcię Adę. Zaczyna wspominać swoje dzieciństwo, młodość, małżeństwo, zastanawiając się nad swoim życiem oraz klątwą, która podobno ciąży nad kobietami w jej rodzinie. Czytelnik ma okazję poznać kobiety z życia Lulu. Gretę - prababkę Lulu - kobietę niesłychanie silną, odważną, która za wszelką cenę pragnie córki, niestety los bywa przewrotny i Greta rodzi trzech synów, a każda kolejna ciąża kończy się poronieniem. Sarę - mamę Lulu, wiecznie nieobecną śpiewaczkę jazzową, która wychowanie swojej córki zrzuciła na swoją mamę, czyli babcię Lulu, nie doceniając potęgi macierzyństwa. Adę - wspomnianą babcię - która stara się przekazywać swojej ukochanej wnuczce mądrość życiową, opowiadając jej historię rodziny oraz wprowadzając ją w świat śpiewu. Trzonem spajającym osobistą sytuację każdej z tych kobiet jest właśnie Lulu. Niestety, moje zainteresowanie w całej powieści najbardziej zdobyła Greta - to wokół niej autorka stworzyła swoistą otoczkę magii, tajemnicy i ogromnego rodzinnego sekretu, nazywanego fatum. Kobieta pragnąc córki - nie cofnie się przed niczym, zaprzedała więc swoją duszę samemu diabłu, byleby tylko spełnić swoje marzenie. Od tego momentu kobiety w rodzinie Grety rodzą się z talentem cudownego śpiewu, jednak każda córka odbiera coś swojej matce. Jak to będzie wyglądało w przypadku Lulu? Czy powróci do śpiewu? Czy klątwa naprawdę została rzucona?

  W samej historii dzieje się dużo. Kobiety tutaj przedstawione są unikalne, inne - pomimo tego, iż łączą je najmocniejsze więzy krwi. Każda jest na swój sposób charakterystyczna, jednak momentami można się pogubić w ich rodzinnej historii. Momentami miałam wrażenie, iż książka opowiada kompletnie o czymś innym, niż tym, z czym zapoznałam się dzięki tylnej okładce. Miało być nostalgicznie, tajemniczo, porywająco, a było... Nudno. Zabierałam się do tej książki raz za razem, a i tak cały czas moje myśli pochłonięte były czymś zupełnie innym. Jedyny plus to, jak wspomniałam wcześniej, postać Grety. Pozostałe kobiety, a już zwłaszcza Lulu, były nudne i... Nijakie. Sytuację momentami ratowała historia Ady, uciekającej przed wojną do Ameryki; Ada była też jedyną, która tak naprawdę o Lulu dbała, jednak i ona nie urzekła mnie swoją osobowością. Zawiodłam się, naprawdę się zawiodłam. Książka ciężka w odbiorze, do końca nie wiadomo, o czym tak naprawdę jest. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, wspomnienia z życiem obecnym, Czytelnik może się naprawdę zagmatwać i pogubić. Dotrwałam do ostatniej strony, gdyż wyznaję zasadę, iż nie rozpoczynam kolejnej książki, gdy nie skończę poprzedniej. Jednak żałowałam, gdyż w tym czasie mogłabym pochłonąć inne publikacje, dużo ciekawsze. Ja "Córek" nie polecam, jednak być może spodobają się komuś o innym guście. Przekonajcie się sami.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rodzinna klątwa, która na zawsze miała zmienić życie przyszłych pokoleń kobiet. Czy miała kiedyś się skończyć?

  W małżeństwie Grety rodzili się tylko sami synowie, dziewczynki umierały po urodzeniu albo nawet nie doczekiwały tego momentu. Po kolejnej stracie kobieta udaje się do lasu, gdzie spotyka leśnego stwora, który obiecuje jej, że zostanie matką dziewczynki, jednocześnie skazując je wszystkie na to, że będą miały tylko córki. Tak jest w przypadku głównej bohaterki, która stara się poznać rodzinną tajemnicę.

  Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tego, jak Adrienne Celt przedstawi tę historię. Szczerze mówiąc, nie jest ona może szczególnie wybitna, jednak nie da się zaprzeczyć, że bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Rodzina najmłodszej Kary nosi w sobie klątwę, która przechodzi z pokolenia na pokolenie, kobiety z tego rodu rodzą same córki. Teoretycznie nowonarodzona odbiera siłę i talent matki. Ciekawa jestem, czy powstanie część dalsza, choć wydaje mi się, że jest to jednotomowa historia.

  ,,Córki" to historia z delikatnym folklorem w tle, która spodoba się osobom, które lubią takie klimaty. Ja całkiem sympatycznie spędziłam czas z tą pozycją i nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Rodzinne tajemnice, które z czasem wychodzą na jaw, dodają całej historii jeszcze więcej atrakcyjności. Historia ta została zaliczona do kategorii bestsellery.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiem, co mnie skłonilo by zakupić tęksiążkę. Gdy rozpakowałam przesyłkę aż sama siebie skarciłam za ten wybor. Odlożyłamksiążkę i dopiero po trzech dniach zaczęłam ją niezobowiążująco kartkować. Kolejnego przeczytałam kilka krótkich fragmentów i to wystarczyło bym się zaczytała na całego. Pożerałam wzrokiem kolejne strony. Każda z przedstawionych kobiet wzbudzała we mnie odmienne uczucia. Od sympatii i współczucia po niezrozumienie a nawet strach. Naznaczone, skazane na cierpienie, utalentowane, nieodgadnione i samotne.- potamkinie Grety.

  Książka pociąga i zachwyca, nie pozwala uciec myślom zbut daleko od siebie. Przyciąga czytelnika jak magnes. Aż chce się poczuć chłód płynący od Grety, podzielić się przemyśleniami z Adą , posłuchać cudownego głosu Sary i Lulu. Wspaniała siążka na jesienne wieczory przy kominku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lulu jest sopranistką. Muzyka to całe jej życie do czasu, aż na świat przychodzi upragniona i wyczekana córka, Kara. W tym samym momencie umiera też babcia Lulu, z którą kobieta była w bliskich stosunkach, gdy własna matką ją opuściła. Lulu zostaje sama, ale nie tylko to ją martwi – także fakt, że od momentu porodu nie śpiewała, a według rodzinnej legendy tylko w ten sposób jest w stanie przekazać własnej córce siłę i wypełnić nałożone na kobiety w jej rodzinie przeznaczenie.

  Córki Adrienne Celt to powieść, w której główną bohaterką jest Lulu. Kobieta właśnie urodziła, poznajemy ją w momencie, gdy zaczyna się opiekować córką. Powieść nie rozgrywa się jednak w jednym planie czasowym – zdarza się, że bohaterka wraca myślami do pewnych wydarzeń, a także rozmów, które z kolei nawiązują do przeszłości i wcześniejszych pokoleń.

  W powieści dominują dwa wątki – pierwszy związany z przeznaczeniem rodziny, drugi z wychowywaniem dziecka i radzeniem sobie na świecie niemal w pojedynkę. Oba łączą się i przenikają, nie można ich rozdzielać. Po pierwsze Lulu silnie wierzy w to, że kobiety w jej rodzinie są naznaczone jakiegoś rodzaju przeznaczeniem, klątwą, która sprawia, że pięknie śpiewają, ale kolejne pokolenia przyćmiewają ich sławę. Ta wiara jest tak wielka, że jednocześnie paraliżuje i fascynuje kobietę. Stale doszukuje się w rodzinnej legendzie prawdy, chce znać szczegóły dotyczące przeszłości i momentu, od którego wszystko się zaczęło. Po drugie Lulu zajmuje się dzieckiem, ale musi radzić sobie sama – ukochana babcia zmarła, z matką nie ma kontaktu. Stara się dawać sobie radę w pojedynkę, ale wie, że nie będzie to łatwe. Macierzyństwo to bardzo ważny wątek w powieści, pokazano jego różne barwy – babcia Lulu zastępowała jej matkę, bo biologiczna nie chciała się nią zajmować, natomiast prababcia tak pragnęła córki, że gotowa była zrobić dla dziecka wszystko.

  Powieść ma specyficzny klimat. Jest ON spotęgowany wierzeniem głównej bohaterki w rodzinną legendę. Przez to dostajemy baśniową opowieść z pewnymi folklorystycznymi dodatkami, która sprawia, że atmosfera jest gęsta i ciężka, absolutnie nie sielska jak letni poranek na wsi. Wiele rzeczy da się dość logicznie wytłumaczyć, ale są też takie, które podają w wątpliwość pewne wydarzenia.

  Książka jest dość specyficzna, ma dziwny klimat, trudny do zdefiniowania, ale wręcz namacalny podczas czytania, ciężki, niepokojący, duszący i tajemniczy. Warto samemu przekonać się, jak podoba się wam debiut literacki Adrienne Celt. Być może właśnie to, że jest to taka nietypowa książka, przypadnie wam do gustu, a baśniowa atmosfera przeniesie was do krainy pełnej słowiańskich wierzeń i stworzeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Matki i córki 5/5 Nasza cena:
26,65 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w...
Julia i jej córki 5/5 Nasza cena:
31,16 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Julia i jej córki

Rodzina jest na zawsze... Dla Julii Maxton nie ma nic straszniejszego niż utrata jednej z trzech córek. Staje w obliczu tej tragedii w dniu, gdy jedna z nich, siedemnastoletnia Haley, powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jej młodsza siostra, Caitlin. Sześć tygodni później rodzina jest na...
Wanda. Matki i córki 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wanda. Matki i córki

Kolejna część poruszającej sagi „Matki i córki” Czy pierwsza miłość może stać się antidotum? Gdy rozsądek ustąpi miejsca uczuciom, Wanda przekona się, że nie wszystko w życiu można zaplanować… Wanda ma jedno marzenie – zostać pisarką. Po śmierci ukochanej babci decyduje się rozpocząć naukę w...
Aniela. Matki i córki 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aniela. Matki i córki

Poruszająca opowieść o ludzkich losach Aniela miała trudne dzieciństwo i nie zaznała wiele miłości. Gdy spotyka Adama, decyduje się związać z nim swoją przyszłość. Razem próbują ułożyć życie swojej rodziny w trudnych, wojennych czasach. Gdy życie stawia przed Anielą kolejne wyzwania, kobieta...
Córki latarnika 0/5 Nasza cena:
27,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córki latarnika

Córki latarnika, entuzjastycznie przyjęty przez krytykę „dorosły” debiut Jean. E. Pendziwol, autorki książek dla dzieci, to poruszająca opowieść o rodzinie, tożsamości, sztuce i prastarej tajemnicy, tchnąca niespokojną atmosferą i emocjonalną potęgą Języka kwiatów, Sierocych pociągów i Światła...
Matka mojej córki 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matka mojej córki

Piękna opowieść o obezwładniającej sile więzi matki i dziecka, potężniejszej od rodzinnych tajemnic i powtarzanych latami kłamstw. Nina w wieku szesnastu lat przeżyła pierwszą miłość i… zaszła w ciążę. Teraz niechętnie przyjeżdża do rodzinnej Czeladzi. Życie zmusza ją jednak do porzucenia kariery w...
Z miłości do córki wyd. 3 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z miłości do córki wyd. 3

Dramatyczna opowieść matki o trzyletniej walce o odzyskaniedzieckaMoja có rka została porwana przez swojego ojca i uprowadzona doLibii. Poruszyłam niebo i ziemię, żeby sprowadzić ją do domu&hellip W 2007 roku Libijczyk, brutalny były mąż Sarah Taylor uprowadził ichczteroletnią có reczkę...
Moje córki krowy 3/5 Nasza cena:
18,61 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje córki krowy

Film w reżyserii Kingi Dębskiej Moje córki krowy już w kinach 15 stycznia 2016 roku! Film zdobył Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach...
Pakiet Z miłości do córki / Mój mąż potwór 0/5 Nasza cena:
39,06 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Z miłości do córki / Mój mąż potwór

Te historie zdarzyły się naprawdę i tylko cudem nie zakończyły tragedią.Z miłości do córkiW 2007 roku Libijczyk, brutalny były mąż Sarah Taylor uprowadził ich czteroletnią córeczkę do Trypolisu. A Sarah dobrze wiedziała, że jeszcze żadne dziecko porwane przez ojca do Libii nie wróciło do matki do...
Córki smoka 5/5 Nasza cena:
33,07 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córki smoka

Po długiej podróży do sierocińca w Korei dwudziestoletnia Amerykanka Anna Carlson dowiaduje się, że jej biologiczna matka nie żyje. Jednak właśnie w chwili, gdy zdruzgotana kobieta dochodzi do wniosku, że przebyła całą drogę na próżno, tajemnicza staruszka podaje jej paczuszkę zawierającą wiekowy...
Córki wkraczają na scenę 0/5 Nasza cena:
5,74 zł 6,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córki wkraczają na scenę

Hudson Jones to córka piosenkarki Holli Jones, której popowe hity okupują listy przebojów. Hudson jest delikatna i pełna wdzięku, komponuje, gra na fortepianie, pięknie śpiewa i właśnie przygotowuje debiutancką płytę. Chce ją nagrać po swojemu, jednak matka, próbująca we wszystkim pomagać córce,...
Córka gliniarza. Rock Chick. Tom 1 4/5 Nasza cena:
30,08 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka gliniarza. Rock Chick. Tom 1

Indy Savage, właścicielka niewielkiej księgarni, ma wszystko, o czym mogłaby zamarzyć. No… prawie. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek spotkała, czyli Lee Nightingale’a, do którego wzdycha od lat. Chłopak jednak wydaje się odporny na...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula