Córeczka tatusia

Autor:

Cathy Glass

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Ilość stron
352
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
Nasza cena: 23,38 zł 34,90 zł Taniej o: 33%

Mała zagubiona dziewczynka. Załamany ojciec. Wstrząsające odkrycie.

Siedmioletnią Beth wychowywał samotnie jej ojciec Derek. Matka odeszła, gdy dziewczynka miała dwa lata. Beth była dzieckiem miłym i na pozór otoczonym dobrą opieką. Cathy Glass szybko zaczęła mieć obawy, że jej relacja z ojcem nie jest taka, jak być powinna.

Oboje bardzo się kochali, a Derek rozpieszczał córkę i traktował ją jak księżniczkę. Jednak coś, czego Cathy nie potrafiła określić, budziło w niej niepokój. Jej mąż pracował wówczas w innym mieście i do domu przyjeżdżał tylko na weekendy. Wkrótce doszło do dramatycznych wydarzeń, które zniszczyły spokój dzieci Cathy i Beth, ich życie na zawsze się zmieniło.

Pisząc tę książkę – historię o Beth – cofnęłam się do okresu, gdy Adrian miał sześć lat, a Paula dwa. Gdy teraz o tym myślę, ciarki mnie przechodzą na wspomnienie różnych niebezpiecznych sytuacji, na które ja i moja rodzina byliśmy narażeni. Jestem jednak pewna, że dziś postąpiłabym tak samo, gdyż pewne zachowania są niedopuszczalne i ze względu na dobro dziecka trzeba położyć im kres.

Cathy Glass

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Do tej pory stwierdzenie "córeczka tatusia" kojarzyło mi się z uczuciem czystym i nienagannym. Gdy na świat przychodzi dziewczynka, krucha istotka, to dla ojca powód do prawdziwej dumy. Od tej chwili staje się oczkiem w głowie mężczyzny, jego córunią, księżniczką. Niestety od teraz będę dopatrywała się w relacji ojciec córka, drugiego dna.

  Cathy Glass, pisząca pod pseudonimem brytyjska autorka bestsellerów, pracuje w opiece społecznej, a od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą dla dzieci pokrzywdzonych i potrzebujących. Ma troje własnych dzieci. Córeczka tatusia jest jej szesnastą książką wydaną w Polsce.

  Siedmioletnią Beth wychowywał samotnie jej ojciec Derek. Matka odeszła, gdy dziewczynka miała dwa lata. Beth była dzieckiem miłym i na pozór otoczonym dobrą opieką. Cathy Glass szybko zaczęła mieć obawy, że jej relacja z ojcem nie jest taka, jaka być powinna. Oboje bardzo się kochali, a Derek rozpieszczał córkę i traktował ja jak księżniczkę. Jednak coś, czego Cathy nie potrafiła określić, budziło w niej niepokój.

  Czy wydaje wam się, że stwierdzenie „córeczka tatusia” jest nienormalne? Nie wydaje mi się. Całkiem naturalne jest takie określenie, a zwłaszcza, gdy ma się tylko jedno dziecko. W tym przypadku dochodzi jeszcze jeden szczegół. Ojciec i córka zostali sami i mają tylko siebie na tym świecie. Jednak bardzo cienka jest granica między tym co właściwe, a tym co naganne.

  Cathy Glass przedstawia nam jedną ze swoich licznych podopiecznych, siedmioletnią dziewczynkę, Beth. Relacje Beth z ojcem są dziwne do tego stopnia, że zaczynają budzić niepokój Cathy. Bo czyż nie jest kuriozalny fakt, że dorastająca dziewczynka sypia z ojcem. Rozumiem, że mógłby ją usypiać i szedł do własnego łóżka, ale… Gdzieś po drodze Derek zatracił zdrowy rozsądek. Obserwując tę dwójkę Cathy zauważa, że dziewczynka flirtuje z ojcem, ale także z innymi mężczyznami. Jej relacje z tatą przypominają bardziej zachowania pary zakochanych w sobie osób. Poza tym siedmiolatka wyzywająco się ubiera i szokująco maluje. Każdy zdrowy na umyśle człowiek potwierdzi, że coś jest z nimi nie w porządku.

  - Lubię ładnie wyglądać dla ciebie tatusiu- Przecież cię nie widzę.- Wiem, ale możesz wyobrazić mnie sobie w różowej sukience, prawda?- Mogę – zgodził się – Zamykam oczy i widzę cię w różowej sukience, z włosami opadającymi na ramiona jak u prawdziwej księżniczki: księżniczki tatusia.- A ty jesteś moim księciem! – wykrzyknęła Beth.- I będziemy żyli długo i szczęśliwie w magicznym zamku. Tylko ty i ja.

  Cathy Glass odmalowuje portret chorego mężczyzny. Mężczyzny, który się bardzo mocno pogubił i nie może sobie dać rady. Dziewczynki, która jest za mała na to, aby mogła ocenić swoje zachowanie. Oprócz tematu głównego, jesteśmy świadkami tego, co dzieje się w rodzinie pisarki. A zaczyna dziać się nie najlepiej.

  Córeczka tatusia to powieść o problemach emocjonalnych, miłości, tęsknocie i samotności. Stwierdzam, że to bardzo przydatna i ważna książka. Nie jest to historia, jakie często czytuję, ale zdaję sobie sprawę, że jest sporo czytelniczek, które lubią ponad wszystko tego typu literaturę.

  Córeczkę tatusia polecam szczególnie czytelniczkom lubiącym historie, które pisze samo życie. Na pewno książka spodoba się wielbicielkom talentu brytyjskiej pisarki. Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla osób, które sprawują kontrolę, bądź zamierzają w przyszłości prowadzić formę opieki jaką jest rodzina zastępcza. Przyznaję, że historia Beth jest bardzo poruszająca i wywołuje szereg emocji. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cathy Glass to autorka wielu książek o tematyce poświęconej pracy z dzieckiem trafiającym do niej pod opiekę. Każda z tych historii jest pełna emocji, których doświadczamy razem z bohaterami tych opowieści. Jednak, w tej książce autorka mnie zaskoczyła, kiedy okazało się, ze dziecko wraca do domu rodzinnego. Sama pracuję z dziećmi i wiele wątków poruszanych przez Cathy, otwiera mi oczy na sytuacje moich podopiecznych. Jestem bardziej czujna. "Córeczka tatusia"w kontekście tej książki, to dramat nie tylko dziecka ale i dorosłych. Mimo wielu niebezpieczeństw, przykrości, niejasności i wątpliwości autorka kierując się nie tylko wiedzą, ale i intuicją a przede wszystkim prawdziwym zaangażowaniem otwiera dzieciom drzwi do nowego,lepszego życia nawet swoim kosztem .

  Nie znam ani jednej z książek Cathy Glass, która by mnie zawiodła i rozczarowala.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak mocno kochasz dziecko?

  Prowadzenie rodzinnego domu dziecka czy też rodziny zastępczej to prawdziwa misja, którą tylko niektórzy gotowi są podjąć. Wychowywanie dzieci skrzywdzonych przez los, najczęściej przez samych rodziców, borykanie się z ich lękami i ograniczeniami oraz próba przekazania im prawdziwych wartości, pokazania prawidłowych schematów, budowania właściwych relacji, to nie tylko pełna poświęceń i wyzwań praca, ale i inwestycja w przyszłość tych dzieci. Prawidłowo prowadzony proces wychowawczy, otoczenie dziecka miłością, ale wytyczenie mu dokładnych granic, obdarzenie go zaufaniem, ale jednocześnie wyciąganie konsekwencji z popełnionych błędów – to najlepsze, co rodzic zastępczy może dać dziecku, wprowadzając go w świat. Taki młody człowiek będzie w stanie budować poprawne związki, wchodzić w relacje z innymi, nie powielając błędów biologicznych rodziców.

  O tym, jak bardzo krzywdzone mogą być dzieci, jak bardzo różnią się ich historie i przyczyny odebrania opieki rodzicom, doskonale wie Cathy Glass. Ta pisząca pod pseudonimem brytyjska autorka bestsellerów od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą, a swoje doświadczenia przenosi na karty książek. Ale nie są to pozycje wyłącznie dla zastępczych rodziców czy poradniki właściwego wychowania dzieci. Jej książki są czymś więcej, a sięgnąć po nie może każdy, kogo fascynują skomplikowane losy ludzkie. Również najnowsza książka autorki, „Córeczka tatusia”, opublikowana nakładem wydawnictw MUZA, opisuje historię związanej z pobytem w domu pisarki siedmioletniej dziewczynki odebranej hospitalizowanemu ojcu. Pozornie dziewczynka, rezolutna Beth, wydawała się wieść szczęśliwe życie u boku samotnie wychowującego ojca. Z każdym dniem zamieszkiwania jej pod dachem Cathy na jaw wychodziły nowe fakty, składające się na niepokojącą prawdę…

  W prowadzenie zastępczego domu angażują się wszyscy domownicy, tylko wówczas wychowanie dziecka może przynieść właściwe rezultaty. Do zadań takiej rodziny zastępczej należy nie tylko opieka nad dzieckiem, ale i współpraca z placówką społeczną, z nauczycielami i psychologami, a także – jeśli to możliwe – przygotowanie dziecka do powrotu do rodziców albo do adopcji. W przypadku Cathy może ona liczyć na pomoc swoich dzieci – sześcioletniego Adriana i dwuletniej Pauli, którzy z niezwykłą dojrzałością podchodzą do roli ich rodziny oraz pomocy innym dzieciom. Do niedawna w opiece nad dziećmi pomagał Cathy również mąż, jednak poszukując nowych dróg zawodowego rozwoju, zdecydował się ON na pracę poza miastem. Jak się stopniowo okazuje, przy dokonywaniu takiego wyboru kierowały nim nie tylko względy zawodowe.

  Kiedy Beth przybywa do domu Cathy, kobietę uderza niezwykle silna miłość córki do ojca. Dziewczynka nieustannie o nim mówi i nie może zrozumieć, dlaczego zostali rozłączeni. Jest przecież małą księżniczką ojca, opiekują się sobą wzajemnie i właściwie nigdy na dłużej się nie rozstawali. Dziewczynka dotąd spędzała z ojcem cały czas poza szkołą, nie mogła odwiedzać znajomych, nikt też do ich domu nie był zapraszany. Ojciec rozpieszczał ją kupując nowe stroje, pocieszał, kiedy była smutna, a także spał z nią w nocy w jednym łóżku. Nieustanne opowieści Beth o relacji łączącej ją z ojcem zaczynają coraz bardziej niepokoić Cathy tym bardziej, że szafa dziewczynki pełna jest sukienek niepasujących do jej wieku, dziewczynka posiada też swoje kosmetyki, zaś zdjęcia z ojcem, którymi się otacza, sugerują niezwykle skomplikowana więź, w niczym nieprzypominającą tej łączącej ojca i córkę. Jej niepokój potęguje jeszcze rozmowa z wychowawczynią, a także z byłą dziewczyną Dereka - ojca Beth. To wszystko skłania ją do podzielenia się swoimi obawami z pracownica socjalną, prowadzącą sprawę Beth.

  Jak ta historia się zakończy? Co naprawdę łączyło Beth z ojcem i jak bardzo było to niewłaściwe? Czy dziewczynka był molestowana? Na te pytania odpowiada lektura tej niezwykle emocjonalnej książki, o charakterze pamiętnika – autorka bowiem pisze w pierwszej osobie, wracając wspomnieniami do przeszłości. Ta osobista historia sprawia, że niezwykle mocno angażujemy się zarówno w wychowanie dziecka, jak i w prowadzone postępowanie wyjaśniające. Ponadto, każda strona książki i każda trudna sytuacja, przed którą staje Cathy, budzi nasz podziw dla tej niezwykle wyważonej kobiety, która z niezwykłym zaangażowaniem i miłością walczy o dobro dzieci, ale też podejmuje niezwykle racjonalne decyzje. I choć też popełnia błędy, to identyfikuje je i wyciąga z nich wnioski, pokazując jednocześnie, jak mogą wyglądać prawidłowe relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem, w jaki sposób wyznaczać mu granice i tłumaczyć wszystko, co go otacza. To piękna i mądra książka, która nie tylko rzuca światło na niezwykle trudną pracę wykonywaną przez rodziców zastępczych, ale również podsuwa wskazówki, w jaki sposób postępować w życiu. Jestem przekonana, że te osoby, które sięgną po „Córeczkę tatusia”, wrócą do poprzednich książek autorstwa Glass – ja z pewnością tak zrobię!

  Justyna Gul

  Qultura Słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  "Córeczka tatusia" to książka, która przeczytałam kilka dni temu, a nadal odczuwam wszystkie towarzyszące mi wówczas podczas lektury emocje. Decydując się na tę pozycję, wiedziałam, że nie będzie to łatwa i lekka, a jednocześnie przyjemna powieść. Zatem poniekąd nastawiłam się na to, że może być dramatycznie, smutno i boleśnie. Nie sądziłam jednak, że historia ukazana w książce tak bardzo mnie zaszokuje, a nawet mną wstrząśnie. Najtrudniejsze, a zarazem najgorsze w tym wszystkim jest to, że sytuacje, jakie zostały opisane w książce mają tak naprawdę miejsce w życiu wielu rodzin na całym świecie. Niby mamy tego świadomość, ale po pierwsze o tym nie myślimy, bo osobiście nas to nie dotyczy, po drugie nie rozmawiamy (albo zdecydowanie za rzadko), bo nie ma sensu poruszać tego tematu, skoro w najbliższym otoczeniu nic się złego nie dzieje, po trzecie niekiedy ignorujemy pewne dostrzegalne przesłanki, twierdząc, że to nie nasza sprawa, co się dzieje obok za ścianą, a ponadto pewne rzeczy są dla nas niewyobrażalne, niedopuszczalne i wydają się nam być nierealne, a jednak niestety się dzieją.

  Cathy Glass to pisząca pod pseudonimem brytyjska autorka bestsellerów. Od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą. Ma troje własnych dzieci. Strona internetowa autorki: [Adres usunięty]

  Cathy i jej mąż John są małżeństwem od kilku lat. Mają dwoje dzieci: sześcioletniego Adriana i dwuletnią Paulę. Cathy zajmuje się wychowywaniem dzieci oraz domem. John natomiast pracuje w innym mieście oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od rodzinnego domu i przyjeżdża tylko na weekendy. Małżeństwo prowadzi też rodzinę zastępczą, opiekowali się już niejednym dzieckiem. Pewnego dnia Cathy zostaje telefonicznie powiadomiona, iż pracownica socjalna Jessie przyprowadzi siedmioletnią dziewczynkę Beth, której ojciec nie radząc sobie z problemami zgłosił się do szpitala psychiatrycznego na leczenie, twierdząc, że cierpi na depresję. Ponieważ, nie miałby kto zająć się dziewczynką pod jego nieobecność, postanowiono, że Cathy i jej rodzina na pewno z chęcią się nią zaopiekują. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują gościa, głównie dzieci Cathy, które są tym faktem bardzo podekscytowane. Okazuje się, że dziewczynka jest bardzo emocjonalnie związana z ojcem, strasznie za nim tęskni i nieustannie o nim opowiada. Derek traktował ją zawsze jak księżniczkę. Ponadto Cathy po kilku dniach pobytu Beth w jej domu dostrzega niepokojące ją sygnały. Zauważa, że relacja Beth z ojcem nie jest tak do końca normalna, a sposób, w jaki się do siebie odnoszą oraz zachowanie Beth wzbudzają pewne obawy. Nagle w życiu Cathy i jej rodziny dochodzi do wielu zdarzeń, które nie tylko niszczą ich spokój, ale przede wszystkim zmieniają całe ich dotychczasowe życie...

  Czy podejrzenia Cathy okażą się słuszne? Co tak naprawdę łączy Beth i Dereka? Czy Derek rzeczywiście cierpi na depresję? Co wydarzy się w życiu Cathy i jej rodziny? Jak potoczą się ich dalsze losy?

  Cała historia opowiedziana jest z perspektywy Cathy, która postanowiła się nią podzielić z czytelnikami. Chciała przedstawić swoje stanowisko w tej konkretnej sprawie, ujawnić wiele istotnych faktów oraz zdarzeń, które miały miejsce w życiu jej rodziny od momentu, gdy w ich domu pojawiła się Beth i które znacząco wpłynęły na ich dalsze losy. Pragnęła wyrzucić z siebie wszystkie uczucia, jakie wówczas nią targały, a przede wszystkim opisać dramatyczne przeżycia zaledwie siedmioletniej dziewczynki oraz jej niezdrową relację z ojcem.

  Cathy to szczęśliwa żona, spełniona i kochająca matka, wspaniała córka i przyjaciółka. To osoba ciepła, pełna empatii, serdeczna, silna, ufna, a także wyrozumiała. Potrafiła odnaleźć się w trudnych sytuacjach, choć wymagało to od niej cierpliwości i ciężkiej pracy. Musiała sobie radzić i mierzyć ze wszystkimi problemami, jakie pojawiały się w jej życiu. Mąż większość swego czasu poświęcał pracy, w domu bywał tylko w weekendy, aczkolwiek nie we wszystkie. Szczerze mówiąc, odkąd w ich domu pojawiła się Beth - coraz rzadziej przyjeżdżał. Swoją nieobecność zawsze tłumaczył tym, iż jest zawalony pracą, a niekiedy nawet pogoda była dla niego przeszkodą uniemożliwiającą powrót do żony i dzieci, które ogromnie za nim tęskniły i bardzo cierpiały, kiedy nie mógł przyjechać. Cathy znalazła się w trudnej i niekomfortowej sytuacji. Zawsze wykazywała zrozumienie wobec męża i jego pracy, ale też za każdym razem bolał ją zawód dzieci, które wypatrywały piątku, będącego początkiem weekendu i okazją do spotkań z ojcem. Nie przeczuwała jednak, że za coraz częstszą nieobecnością męża, kryje się nie tylko jego praca. Ponadto nie dopuszczała do siebie myśli, że mogłoby być coś nie tak. Nie zastanawiała się zbytnio nad tym, bowiem całą swoją uwagę skupiała wyłącznie na dzieciach, w tym na Beth, która wymagała zainteresowania i opieki. Przyznaję, że od początku obdarzyłam Cathy sympatią. Wzbudzała we mnie podziw i szacunek.

  Głównym jednak wątkiem powieści jest pojawienie się w rodzinie Cathy siedmioletniej Beth. Dziewczynka bardzo tęskniła za ojcem. Jej matka odeszła od nich, gdy miała zaledwie trzy latka, dziewczynka nawet jej nie pamiętała. Derek był pięćdziesięcioletnim mężczyzną, samotnie wychowującym córkę, którą traktował jak księżniczkę, zapewniał jej wszystko, co najlepsze. Każdą wolną chwilę spędzali razem, wspólnie gotując, bawiąc się, spali nawet w tym samym łóżku. Beth nigdy nie uczestniczyła w wycieczkach szkolnych, nie odwiedzała koleżanek, a nawet nie zapraszała ich do swojego domu, bowiem Derek jej tego zabraniał. Dziewczynka jednak nie widziała w tym nic złego, sądziła, że tak musi być. Ojciec był dla niej autorytetem, nazywała go swoim księciem. Mężczyzna był swego czasu związany z Marianne, ale musiał to zakończyć, bowiem Beth nie tolerowała w jego życiu żadnej kobiety. Byli ze sobą niezwykle związani, można by nawet powiedzieć, że uzależnieni od siebie nawzajem. Gdy zatem Derek zgłosił się do szpitala, Beth trafiła pod opiekę Cathy. Przez pierwsze kilka dni było jej bardzo ciężko, nieustannie opowiadała o ojcu, zadawała mnóstwo pytań: kiedy ten wróci ze szpitala, czy ktoś się nim zajmuje, czy nie jest tam sam, kiedy będzie mogła go odwiedzić, dlaczego ich rozdzielono. Cathy starała się udzielać jej odpowiedzi, co nie było łatwe. Dziewczynka miała też problemy ze snem, niekiedy stawała się agresywna, próbowała manipulować ludźmi. Cathy zaczęła dostrzegać dziwne zachowania Beth, na przykład w stosunku do mężczyzn. Zauważyła także, że do każdej rozmowy telefonicznej z ojcem dziewczynka starannie się przygotowuje, nie tylko wybierając najładniejszą sukienkę, ale nawet się malując. Ponadto wymiany zdań pomiędzy Beth a Derekiem kompletnie nie przypominały tych prowadzonych przez ojca z córką. Cathy zaniepokojona niewłaściwymi według niej zachowaniami dziewczynki i jej ojca, zgłosiła swoje obawy pracownicy socjalnej. Czy słusznie postąpiła?

  Nie ukrywam, że książka wywołała we mnie mnóstwo bardzo skrajnych emocji. Nie wszystkie nawet jestem w stanie zdefiniować i odzwierciedlić, to niezwykle trudne. Powieść przeczytałam w jedno popołudnie, bowiem historia w niej zawarta jest niezwykle wciągająca. Byłam bardzo ciekawa, co wydarzyło się pomiędzy Beth a jej ojcem, a także dlaczego mężczyzna z własnej woli udał się na leczenie, co było przyczyną jego ewentualnej choroby i czy rzeczywiście była nią depresja. Po kilkudziesięciu stronach zaczęłam coś podejrzewać, ale okazało się, że byłam w błędzie. Każda kolejna kartka i każde kolejno ujawniane fakty, a zarazem zdarzenia były dla mnie wielkim zaskoczeniem i ogromnym szokiem. Nie wierzyłam w to, co czytam, wielokrotnie też pojawiały się w moich oczach łzy - nie rozumiałam bowiem jak można wyrządzić taką krzywdę bezbronnemu i niewinnemu dziecku. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić. Bardzo współczułam Beth i niejednokrotnie miałam ochotę zwyczajnie ją przytulić. Natomiast osoba Dereka początkowo wzbudzała we mnie wściekłość, może nawet nienawiść, ale później próbowałam go zrozumieć i z czasem było mi go po prostu żal.

  Autorka w książce "Córeczka tatusia" porusza istotne zagadnienia dotyczące między innymi rozpadu rodziny, rodziców samotnie wychowujących dziecko (często narażonych na krytykę, ocenianie i osądzanie, brak akceptacji i niezrozumienie), skutków porzucenia własnego dziecka (co niewątpliwie ma ogromny wpływ na jego przyszłe losy) oraz niedopuszczalnego i krzywdzącego zachowania wobec dziecka. To opowieść o samotności, tęsknocie, miłości, problemach emocjonalnych, bólu, zdradzie, zazdrości, nadopiekuńczości, lękach i obawach, agresji, manipulacji, a także o poszukiwaniu spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

  "Córeczka tatusia" to niezwykle poruszająca, wzruszająca, wstrząsająca, ale poniekąd też piękna historia. To pozycja, którą warto poznać, tym bardziej, że ujętą w niej historię napisało samo życie. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Córeczka 3/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córeczka

Po szesnastu latach wdowieństwa Ann Prentice zakochuje się w nowo poznanym mężczyźnie i ma nadzieję odnaleźć przy nim szczęście. Jej dorosła córka, Sara, nie może jednak pogodzić się z myślą o powtórnym zamążpójściu matki i torpeduje szansę na jej nowy związek. Ich wzajemną relację niszczy zazdrość...
Córeczka 5/5 Nasza cena:
23,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córeczka

Osiemnaście lat temu porwano ci córkę. A dziś do ciebie wróciła. Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił. Pewnego dnia do Simone...
Córeczka 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córeczka

Agata jest szczęśliwą żoną i matką. Ekspertem od wychowywania dzieci i rozwiązywania rodzinnych problemów. Pewnego dnia w progu jej mieszkania staje dziewczynka, której Agata kiedyś zbyt pochopnie złożyła obietnicę. Ta chwila zmienia życie Agaty. Na nią samą, jej męża i ukochanego synka pada...
Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z północy 3/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wikingowie. Tom 2. Najeźdźcy z północy

Trzymająca w napięciu historia samotnej wędrówki młodego wikinga Oddiego po iglastych lasach Labradoru (dzisiejsza Kanada). Pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o jego spotkaniu z plemieniem Indian Beothuk oraz o konsekwencjach, jakie miało to wydarzenie. Oparta na udokumentowanych faktach...
Lista Madonny 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 40,85 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista Madonny

Thriller religijny, jakiego jeszcze nie było! Bernard Birous, rozpieszczony syn genueńskiego magnata handlowego, jest gotów na wszystko, by zrealizować swoje tajemne cele, włącznie ze sterowaniem potęgą Kościoła katolickiego. Martin Goyette, młody artysta z wiejskiej prowincji Quebecu, mimowolnie...
Śmierć frajerom. Tom 3. Tajemnica skarbu Ala Capone 0/5 Nasza cena:
34,12 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć frajerom. Tom 3. Tajemnica skarbu Ala Capone

Trzecia część cyklu "Śmierć frajerom" rozgrywa się w Chicago, dokąd Heniek Wcisło ucieka przed ścigającym go aspirantem Karolem Denhelem. Kluczowe sceny będą się jednak rozgrywały w Warszawie, która jest rodzinnym miastem Heńka oraz autora powieści.  Po dramatycznych wydarzeniach, które miały...
Ałe głach! Wszyscy równi 0/5 Nasza cena:
22,72 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ałe głach! Wszyscy równi

Najnowsza książka Ryszarda Grońskiego, pisarza, satyryka i felietonisty W swojej najnowszej książce Ryszard Marek Groński przywołuje rzeczywistość warszawskiego getta. Bohaterami jego powieści są ludzie przed wojną związani ze sceną, z teatrzykami i kabaretami. Ada, gwiazda teatru Gong, Adam, znany...
Kiedy Atena odwraca wzrok 0/5 Nasza cena:
23,03 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy Atena odwraca wzrok

Jesień, 430 r. p.n.e. Kiedy wojska Spartan przerywają oblężenie, zaczyna się prawdziwa wojna. Leochares musi powstrzymać pozbawionego skrupułów spartańskiego szpiega, zanim ten zniszczy Ateny od środka. Początkowo Leochares nie docenia w pełni zagrożenia. Kiedy jednak jeden z podejrzanych zostaje...
Wzgórze Piastów 5/5 Nasza cena:
28,12 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzgórze Piastów

Tu nikt nie jest dobry ani zły tylko dlatego, że jest Polakiem albo Niemcem. Wybuchowa mieszanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Wiosna roku 1939. III Rzesza szykuje się do wojny. Agentka polskiego wywiadu hrabina...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula