Cold Storage. Przechowalnia śmierci

Autor:

David Koepp

Średnia: 3.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,78 zł
Nasza cena: 32,36 zł 38,99 zł Taniej o: 17%


Dla miłośników Michaela Crichtona

Genialny debiut scenarzysty Jurassic Park, Mision: Impossible i Spider-Mana: przerażająca, karkołomna misja trojga nieznajomych – aby uratować świat, muszą powstrzymać wysoce zakaźny, śmiercionośny organizm.

Agent Pentagonu do spraw bezpieczeństwa narodowego i bioterroryzmu, Roberto Diaz, zostaje wysłany w celu zbadania podejrzenia biochemicznego ataku. Odkrywa coś znacznie gorszego niż znana do tej pory człowiekowi broń biochemiczna: organizm o wyjątkowej zdolności do mutacji, którego siła rażenia może doprowadzić do całkowitego zniszczenia życia na Ziemi. Aby nie dopuścić do globalnej katastrofy, Diaz ukrywa próbki niebezpiecznego organizmu w podziemnej chłodni, zbudowanej pod mało używanym magazynem wojskowym. Po dziesięcioleciach tkwienia w zapomnianej piwnicy obcemu organizmowi udaje się wydostać na zewnątrz. Wygłodniały atakuje w śmiertelnym szale.

W pierwszej kolejności zagrożeni są niczego nieświadomi strażnicy dawnego obiektu wojskowego: Naomi Williams – samotna matka i Travis Meacham – były skazaniec. Jedyną osobą, która wie, jak powstrzymać zarazę, jest emerytowany już agent Diaz. Wszyscy troje stają przed ryzykownym wyzwaniem. Ich jedyną bronią są łut szczęścia, odwaga oraz… czarne poczucie humoru.

Czy to wystarczy, aby ocalić ludzkość?
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie zawsze jest tak, że to my wybieramy naszą ścieżkę życiową; czasami to ona wybiera nas."

  Czytając powieść mamy wrażenie oglądania filmu nasyconego elementami sensacji i thrillera. Sporo nagłych zwrotów akcji, gwałtownych interwencji, niespodziewanych starć i niebezpiecznych uderzeń. Miło podąża się dynamicznym krokiem i podziwia efektowne wydarzenia. Takie mniej lub bardziej spektakularne efekty dodają książce intrygującego pazura, sprawiają, że rośnie napięcie, choć oczywiście najlepiej przeżywałoby się je na dużym ekranie.

  Istnieniu Ziemi i jej mieszkańcom zagraża niedostrzegalny gołym okiem organizm, walczący o życie w niesprzyjających warunkach i gotowy na wszystko byleby tylko móc przeć naprzód. Jak to zwykle bywa, powagę sytuacji dostrzega zaledwie garstka osób, które ograniczonymi dostępnymi metodami starają się zminimalizować siłę rażenia wyjątkowo groźnego i zabójczego organizmu. Inni, celowo ignorują zdradliwie niszczycielską moc, która przyczajona głęboko pod powierzchnią planety, czeka na odpowiedni moment, aby skutecznie uderzyć i zyskać kontrolę nad światem. Pozostali nie zostają dopuszczeni do mrocznej tajemnicy i żyją w nieświadomości ekstremalnego zagrożenia.

  Szybko mknie się po stronach książki, z racji ich nieobecności nie spowalniają szczegółowe opisy, pozostawiono zatem sporą swobodę dla wyobraźni czytelnika. Chociaż wolę, kiedy tło powieści zostaje drobiazgowo odmalowane, jednak i taki styl narracji może przyciągać uwagę. Autor skomponował fabułę idealnie na potrzeby filmu, w końcu David Koepp to znany i ceniony twórca scenariuszy przenoszonych do sal kin. Na plus zaliczam lekkie pióro i ciekawy pomysł na mrożącą krew w żyłach intrygę, a także różnorodność postaci. Natomiast liczyłam na bardziej pogłębioną wizję przetrwania ludzkiej cywilizacji, ale i tak ciekawie bawiłam się podczas śledzenia losów bohaterów. Książka na lekkie i szybkie intrygujące czytanie w atrakcyjnej oprawie.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Uszedł raptem dziesięć kroków, kiedy usłyszał pierwszy łomot. [...] Hałas dobiegał z bagażnika", czyli David Koepp jako autor książki.

  Chyba każdy oglądał choć jeden film, którego autorem scenariusza był David Koepp. Jest scenarzystą takich filmów jak Zathura – Kosmiczna przygoda, Spider-Man, Mission: Impossible czy też Park Jurajski. Nie raz je oglądałam, dlatego nie wahałam się i chętnie sięgnęłam po jego pierwszą książkę.

  Agent Pentagonu do spraw bezpieczeństwa narodowego i bioterroryzmu, Roberto Diaz, zostaje wysłany w celu zbadania podejrzenia biochemicznego ataku. Odkrywa coś znacznie gorszego niż znana do tej pory człowiekowi broń biochemiczna: organizm o wyjątkowej zdolności do mutacji, którego siła rażenia może doprowadzić do całkowitego zniszczenia życia na Ziemi. Aby nie dopuścić do globalnej katastrofy, Diaz ukrywa próbki niebezpiecznego organizmu w podziemnej chłodni, zbudowanej pod mało używanym magazynem wojskowym. Po dziesięcioleciach tkwienia w zapomnianej piwnicy obcemu organizmowi udaje się wydostać na zewnątrz. Wygłodniały atakuje w śmiertelnym szale. W pierwszej kolejności zagrożeni są niczego nieświadomi strażnicy dawnego obiektu wojskowego: Naomi Williams – samotna matka i Travis Meacham – były skazaniec. Jedyną osobą, która wie, jak powstrzymać zarazę, jest emerytowany już agent Diaz. Wszyscy troje stają przed ryzykownym wyzwaniem. Ich jedyną bronią są łut szczęścia, odwaga oraz… czarne poczucie humoru. Czy to wystarczy, aby ocalić ludzkość?

  Opis książki zwiastuje dobrą powieść science fiction z elementami sensacji. Lubię książki, gdzie ciągle się coś dzieje. Cold Storage dostarczyła mi oczekiwanej rozrywki. Jeśli oglądaliście wspomniane wcześniej filmy i podobały wam się to i Cold Storage Przechowalnia Śmierci przypadnie wam do gustu, ponieważ autor w swojej książce wiele rzeczy powiela. Widać nawiązania do jego poprzednich dzieł, ale ja lubię te filmy, więc zupełnie mi to nie przeszkadzało. Koniec książki przewidzieć, ale nie odbiera to przyjemności z czytania.

  Sporo dialogów i zwięzłe opisy sprawiają, że książkę czyta się błyskawicznie i momentami tak jak scenariusz. Autor nie szczędzi czarnego humoru i sarkazmu. Cold Storage Przechowalnia Śmierci to dobra lektura, którą czyta się z przyjemnością. Jeśli lubicie sensację i science fiction to na pewno będzie wam się ją dobrze czytało. Dostarcza rozrywki niczym inne filmy Koeppera. Widać, że autor czerpał inspirację ze swoich poprzednich projektów, ale Cold Storage Przechowalnia Śmierci sama w sobie jest zadowalającą lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po książkę Davida Koeppa „Cold Storage. Przechowalnia śmierci” spodziewałam się, że książka tak znakomitego scenarzysty, którego można kojarzyć z takich hitów kinowych jak „Jurassic Park”, „Mission: Impossible” czy „Spider-Man”, powali mnie na kolana i sprawi, że będę chętniej sięgała po tego typu książki, stało się zupełnie na odwrót.

  Na początku książka przenosi nas do roku 1987. Poznajemy tam parę agentów do spraw bezpieczeństwa narodowego i bioterroryzmu. Zostają oni wysłani do Australii w celu zbadania biochemicznego ataku. Okazuje się, że grzyb, z którym mają do czynienia, jest groźniejszy niż cała znana do tej pory broń. W ciągu niecałych trzech dni zabił całą trzydziestoosobową wioskę. Aby zapobiec globalnej katastrofie agenci pobierają małą próbkę organizmu, którą szczelnie zabezpieczoną zamykają w magazynie głęboko pod ziemią, a resztę grzyba zabijają, bombardując zakażony teren.

  Po ponad trzydziestu latach grzybowi udaje wydostać się na zewnątrz i znów sieje zniszczenie. W pierwszej kolejności zagrożeni są nieświadomi strażnicy dawnego magazynu wojskowego, w którym umieszczono próbkę. Jedyną osobą, która wie jak powstrzymać zarazę jest emerytowany, sześćdziesięcioletni agent Roberto Diaz.

  Według mnie książka jest przewidywalna i typowa. Jak większość książek o zagładzie świata przy pomocy morderczego wirusa/grzyba/bakterii opiera się na pewnym schemacie. Najpierw jest opowieść o tym, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane i zabezpieczone przez dzielnych śmiałków. Po jakimś czasie okazuje się, że przez zaniedbanie służb zaraza się wydostaje. Potem pojawia się motyw bohatera, który musi sam stawić czoło zagrożeniu, które ma zniszczyć cały świat. Oczywiście wszystko mu się udaje i wszyscy żyją długo i szczęśliwe.

  Jestem zdania, że po co czytać kolejne książki, skoro wszystkie opierają się na tym samym systemie. Ja szukam przewrotu, a nie powtórki.

  Dodatkowo w książce pojawia się niezrozumiałe słownictwo, którego przeciętny czytelnik, który nie jest do końca zaznajomiony z tematem, nie jest nawet w stanie powtórzyć. Są to na przykład nazwy związków chemicznych, grzybów oraz skomplikowane nazwy broni.

  Jednym słowem książka jeszcze bardziej mnie zniechęciła do tego gatunku i dziwię się sobie, że nie przerwałam jej w połowie czytania.

  Mimo wszystko myślę, że książka mogłaby przypaść do gustu osobom, które interesują się taką tematyką.

  Ola, lat 16

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ODTWÓRSTWO NA POZIOMIE

  Któż z nas nie zna twórczości Davida Koeppa? Oczywiście możecie nie kojarzyć go z nazwiska, ale wystarczy wspomnieć takie napisane przez niego filmy, jak pierwsze dwie części „Jurassic Parku”, „Ze śmiercią jej do twarzy”, „Mission: Impossible”, „Spider-Mana”, „Indianę Jonesa i królestwo kryształowej czaszki”, „Facetów w czerni 3” czy „Wojnę światów” (Spielberga), by miłośnicy kina rozrywkowego uśmiechnęli się z entuzjazmem. Teraz Koepp fanów swej twórczości atakuje pierwszą napisaną przez siebie powieścią. Jak wypada to dzieło? Naprawdę dobrze, choć to przede wszystkim powtórka z rozrywki.

  To miała być rutynowa sprawa. Przerażająca, ale rutynowa. Roberto Diaz, agent Pentagonu, wysłany zostaje do zbadania przypadku, który wygląda na atak biochemiczny. Z naciskiem na słowo „wygląda”. Wkrótce bowiem okazuje się, że za wszystko odpowiedzialny jest tajemniczy, mutujący organizm. Diaz, wiedząc, że zagraża ON światu, ukrywa próbki w podziemnej chłodni. Byt ma już się stamtąd nie wydostać, ludzkość ma być bezpieczna… Mijają lata, dekady, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku dopóki organizm nie wydostaje się na wolność. Dla nieświadomego niczego świata zaczyna się walka o przetrwanie…

  Patrząc na „Cold Storage” trudno nie odnieść wrażenia, że Koepp utknął mentalnie w filmach, które współtworzył. Tak, jak to było ze zbiorem opowiadań aktora Toma Hanksa, w którym aktor powielał schematy i tematy obrazów, w jakich zagrał, Koepp zdaje się nie wychodzić z butów licznych adaptacji, a w szczególności prozy Michaela Crichtona, ojca „Parku jurajskiego”. Co wcale nie znaczy, że wyszła mu kiepska powieść. Wręcz przeciwnie, „Przechowalnia śmierci” jest całkiem niezłą lekturą rozrywkową, którą zadziwiająco przyjemnie się czyta.

  Koepp nie wyzbywa się tu scenopisarskich nawyków, więc na stronach królują proste opisy i dialogi, ale jednocześnie nie można mu zarzucić, że nie potrafi pisać. W jego stylu widać inspiracje zarówno Crichtonem, jak i prozą Stephena Kinga. To drugie odczułem szczególnie w bardziej potocznych, ocierających się o wulgarność i podlanych nutą czarnego humoru momentach i chociaż do twórczości Króla pisarstwa Koeppa porównywać nawet nie zamierzam, naprawdę przyzwoicie bawiłem się w trakcie lektury. „Cold Storage” to bowiem thriller SF, który czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Ma swój klimat, ma też iście filmowo rozpisaną akcję i postacie, które nie zostały skrojone w zbyt złożony sposób, ale też i nie rażą.

  Poza tym całość można uznać za hołd dla wszystkich tych scenariuszy, które Koepp tworzył i opowieści które przy tworzeniu wchłonął. To tylko odtwórstwo, z tym się zgodzę, ale na tle podobnych dzieł i licznych powieści pisanych czy to przez aktorów, czy scenarzystów / reżyserów, „Przechowalnia śmieci” wypada naprawdę dobrze i warto ją polecić nie tylko miłośnikom Davida Koeppa, ale i po prostu każdemu kto ma ochotę na thriller science fiction.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: David Koepp
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327644916
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Cold Storage
 • Tłumacz: Fryzowska Danuta
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327644916
 • EAN: 9788327644916
 • Wymiary: 14.5x21.5x2.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Sztuka śmierci 3/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztuka śmierci

CARYCA ROSYJSKIEGO KRYMINAŁU W SZCZYTOWEJ FORMIE! W teatrze „Nowa Moskwa” dochodzi do tajemniczego przestępstwa - napadu na L.A. Bogomolova, reżysera i dyrektora teatru. Śledztwo prowadzą Anastazja Kamieńska i jej młody kolega z Pietrowki, detektyw Anton Staszis. Rozpoczęte dochodzenie pokieruje...
Jasna strona śmierci 4/5 Nasza cena:
39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jasna strona śmierci

Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości Dwie piękne dziewczyny zostały zamordowane, inna popełniła samobójstwo w niejasnych okolicznościach. Łączy je jedno: dobrze znały Władimira Strelnikowa, kobieciarza i imprezowicza. Tymczasem Strelnikow ma bardzo mocne alibi.  Oględziny...
Dom śmierci 0/5 Nasza cena:
19,00 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom śmierci

Podczas ekshumacji na innsbruckim cmentarzu dochodzi do makabrycznego odkrycia: w jednej z trumien znajdują się dwie głowy i cztery nogi. Śledczy szybko ustalają, że w trumnie ukryto części ciała zaginionego dwa lata wcześniej aktora. Wniosek nasuwa się sam – doszło do zabójstwa, a sprawcą może być...
Sidney Chambers. Cień śmierci 0/5 Nasza cena:
34,49 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sidney Chambers. Cień śmierci

Na podstawie cyklu powieści o Sidneyu powstał znakomity serial Grantchester.Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przez przypadek. Sidney Chambers chciałby bez reszty poświęcać...
Milcz nawet po śmierci 0/5 Nasza cena:
19,15 zł 38,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milcz nawet po śmierci

"Milcz nawet po śmierci" to druga książka Jamesa Craiga z serii opisującej perypetie inspektora Johna Carlyle'a. Sądzisz, że elity władzy mogą więcej? Mylisz się. Mogą wszystko!Jake Haggar został porwany przez własnego ojca, który grozi, że sprzeda dziecko gangowi pedofilów. Co prawda inspektor...
Siedem śmierci Evelyn Hardcastle 5/5 Nasza cena:
30,16 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana.Masz osiem dni i osiem wcieleń. Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą. Zrozumiano? W takim razie zaczynamy...Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej...
Zastrzyk śmierci. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 4 5/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zastrzyk śmierci. Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 4

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje...
Bielszy odcień śmierci 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bielszy odcień śmierci

Grudzień 2008 roku, dolina w Pirenejach. Wczesnym rankiem pracownicy elektrowni wodnej znajdują na górnej stacji kolejki linowej okaleczone ciało konia. Tego samego dnia młoda absolwentka psychologii obejmuje posadę w ściśle strzeżonym zakładzie psychiatrycznym dla przestępców, położonym w tej...
W godzinie śmierci 5/5 Nasza cena:
33,21 zł 36,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W godzinie śmierci

Niektórzy, żeby dokonać zemsty, muszą czekać całe życie. Z luksusowej rezydencji w Brighton zostają skradzione kosztowności warte miliony funtów. Prowadzący śledztwo detektyw Roy Grace szybko ustala, że jedno ze skradzionych precjozów stanowiło bezcenną pamiątkę. Wpływowa familia zrobi wszystko, by...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula