Cofnąć czas wyd. 2

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
378
Inne wersje (2)
Książka, op. twarda
za 26,87 zł
eBook, mobi, epub
za 26,35 zł
Nasza cena: 22,94 zł 39,90 zł Taniej o: 43%

Czy raz wyrządzona krzywda może zmienić kogoś na zawsze? Naprawianie błędów nie zawsze jest łatwe, ale czasem warto spróbować. Przekonaj się o tym, sięgając po książkę Samanthy Young.

"Cofnąć czas" to fascynująca opowieść o tym, jak trudno jest zaufać po raz drugi. Shannon MacLeod coś o tym wie - ustawicznie wiązała się z mężczyznami, którzy w całej rozciągłości zasługiwali na miano niegrzecznych chłopców. Wie jednak, że następnym toksycznego związku nie zniesie, dlatego po kolejnym przykrym rozstaniu postanawia zmienić miasto zamieszkania (i przy okazji uciec od rodziny, która ma do niej żal). Dziewczyna zatrudnia się w studiu tatuażu i, choć ma nadzieję tam wreszcie odpocząć od życiowych niepowodzeń, trafia na Cole'a Walkera.

Cole to jeden spośród jej współpracowników, bardzo przystojny i umięśniony, od razu kojarzący się z typowym playboyem. I jeszcze te jego tatuaże? Shannon stara się go więc unikać, jednak mężczyzna zrobi wszystko, by zwrócić na siebie jej uwagę. Co więcej, pod maską typa spod ciemnej gwiazdy kryje się wrażliwy, a zarazem bardzo uprzejmy chłopak. Dziewczyna jednak otwarcie mówi Cole'owi, co o nim sądzi. Czy to definitywnie przekreśli szansę na rozwinięcie ich relacji? A może dla Shannon nie wszystko jeszcze stracone?

Samantha Young jest młodą pisarką, zwykle tworzącą opowieści o miłości opartej na skomplikowanych relacjach. Obecnie autorka mieszka w Szkocji. Jej książki niejednokrotnie trafiały na listy bestsellerów magazynów "USA Today" oraz "New York Times". Wśród jej powieści znalazły się: "Ostrożnie z miłością", "Nieznośny ciężar tajemnic" czy "Zapomnieć o przeszłości". Książka "Cofnąć czas" należy do jej najbardziej znanej serii, zatytułowanej: "On Dublin Street".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zapewne większość z Was zna Samanthę Young i jej serię On Dublin Street. Przyznam, że "Cofając czas" było moim pierwszym spotkaniem (zacząć od 5 tomu, ładne sobie) z autorką książek obyczajowych z romansem i nutką erotyzmu w tle. Czy udanym? Dowiecie się, czytając recenzję.

  Historia rozpoczęła się prologiem, w którym poznajemy główną bohaterkę, Shannon MacLeod, w wieku szesnastu lat. Pomieszkuje u babci w Edynburgu, skąd ma ją odebrać chłopak, Ewan, bo ruszają na koncert. Traf - lub raczej zrządzenie losu - chce, że Shannon na swojej drodze spotyka chłopaka, którego widok dosłownie oczarowuje. Nazywa się Cole Walker.

  Fabuła nagle urywa się i przenosi o dziewięć lat w przyszłość. Teraz Shannon przeprowadza się z Glasgow do Edynburga, by uwolnić się od rodziny, toksycznego związku i znaleźć dobrą pracę. Przychodzi na umówioną rozmowę kwalifikacyjną do popularnego, szkockiego studia tatuażu INKarnate, którego szefem jest znany i szanowany tatuażysta, Stu Motherwell. Od momentu wkroczenia do studia, od poznania przystojnego Simona, zawsze wrednej, ale przy tym szczerej do bólu Rae, życie Shannon wywraca się o przysłowiowe sto osiemdziesiąt stopni. I chyba to życie nie zamierza oszczędzić bohaterki, bo niespodziewanie okazuje się, że menadżerem salonu jest nie kto inny, a chłopak poznany w prologu, rudzielec z niezwykłymi oczami, które oczarowują. Cole.

  Akcja nabiera rozpędu, gdy przystojny tatuażysta zaczyna powoli przedzierać się przez gruby mur zbudowany w ramach bezpieczeństwa wokół serca Shannon. Zamknięta w sobie, zakompleksiona, poszukująca szczęścia oraz odwzajemnionej miłości, porzucona i odrzucona zbyt wiele razy kobieta wreszcie otwiera się na drugiego człowieka. Pytanie brzmi: na jak długo i kiedy znów zostanie zraniona?

  "Cofnąć czas" to opowieść poruszająca, niezwykle emocjonująca, a momentami zaskakująca. Stykamy się z dziewczyną, która po ogromie zawodów czy to miłosnych, czy na poziomie rodzinnym, nadal próbuje walczyć. Co przez demony przeszłości jest niezwykle trudnym zadaniem. Realistycznie wykreowani bohaterowie ze swoim indywidualnymi charakterami bardzo urozmaicają powieść, nadając jej wręcz przerażająco rzeczywistego odbioru. I wielu smaczków. Dostajemy parę zwrotów akcji, fabuła jednak rozwija się powoli, skrupulatnie dążąc do celu. Nie było momentu, w którym bym się nudziła i który wydałby mi się mało prawdopodobny. Bohaterów polubiłam od razu, szczególnie Rae - niepatyczkującą się kobietę pełną wulgarności i z sercem na dłoni.

  Jedyną wadą, jaką znalazłam w "Cofnąć czas", były czasami zbyt cukierkowate fragmenty. O dziwo, nie między głównymi bohaterami, a dalszą lub bliższą rodziną Cole'a. Te ich spotkania wydawały się ździebko oderwane od rzeczywistości. Za słodko i za dużo lukru, bym powiedziała. W porównaniu do całokształtu ta wada to zaledwie niewielki mankament.

  "Cofnąć czas" polecam osobom mającym ochotę choć na chwilę uciec od burej pogody za oknem. Chcącym poczytać o powoli kiełkującej nici porozumienia, przekształcającej się najpierw w zaufanie, a potem w bezwarunkową miłość. Książka o trudzie losu, z którego można - jeśli się mocno chce i dostatecznie wierzy - wyjść obronną ręką. Bo żeby żyć w pełni szczęścia wcale nie trzeba cofać czasu. Trzeba nauczyć się na błędach i zaufać odpowiednim ludziom, szczególnie jeśli tak podpowiada serce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tradycyjnie już, jak potrzebuję lżejszej książki to romanse od Samanthy Young są niezawodne. Świetnie spędzam przy nich czas, a jednocześnie nie wymagają ode mnie głębszych przemyśleń. Czy w przypadku tego tytułu było podobnie?

  'Wiózł mnie starym, rozklekotanym samochodem przez ulice Edynburga, a ja słuchając nieuważnie jego gadaniny, czułam się tak, jakby los postawił przede mną dwie filiżanki, a ja nierozważnie napiłam się z tej niewłaściwej.'

  Shannon miała w swoim niedługim życiu kilka związków z mężczyznami określanymi mianem 'playboy'. Każdy następny związek był coraz bardziej destrukcyjny, aż w pewnym momencie dziewczyna uciekła z rodzinnego miasta i postanowiła zacząć życie na nowo. I w tym momencie na jej drodze staje Cole. Czy da mężczyźnie szansę pomimo tego, że wyglądem przypomina mężczyzn, od których postanowiła uciec? Czy tym razem dziewczynie uda się ułożyć życie?

  Historia z pozoru może się wydawać płytka, jednak ma w sobie to coś. Nie jest to zwykła opowieść o miłości. Poruszane są tematy wpływu przeszłości na teraźniejsze decyzje, a także wpływu rodziny na dalsze życie dorosłej osoby. Shannon zmaga się z wieloma duchami przeszłości i nie do końca jest w stanie sama sobie z nimi poradzić. Czy uda jej się znaleźć kogoś, kto jej w tym pomoże i będzie z nią na dobre i złe? Czy tym kimś okaże się Cole? Warto się o tym przekonać!

  'Nie miało dla mnie znaczenia, jakim człowiekiem jest Cole Walker. Nie zamierzałam tego odkrywać.'

  Kolejna historia, którą warto poznać w luźniejszy dzień, kiedy nie ma się ochoty na wymagającą lekturę. Jednak fakt, że książka nie wymaga myślenia ani odrobinę jej nie uwłacza! Wręcz przeciwnie, mnie do siebie przekonała i polecam każdemu poznanie historii Shannon i Cole'a.

  'Nie można być w związku, chyba że ufa się całkowicie temu komuś, z kim się jest w rzeczonym związku.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Shannon Mac Leod przyciąga niewłaściwych mężczyzn jak magnes. Po nieprzyjemnych wydarzeniach, które niosą za sobą poważne konsekwencje, stara się zacząć życie na nowo.

  Cole Walker jest przystojnym i pewnym siebie mężczyzną, właśnie takim typem faceta, którego Shannon chce uniknąć. Przystojny tatuator okazuje się jednak kimś innym, niż z początku wydaje się dziewczynie. On z kolei pragnie, by Shannon odzyskała wiarę w siebie i poczuła, jak smakuję prawdziwa miłość.

  Shannon nie potrafi zapomnieć o przeszłości i decyzję, które podejmuje, niszczą to, co wspólnie próbowali zbudować wraz z Colem.

  Samantha Young bardzo interesująco zaczęła swoją powieść, a we mnie zrodziła się ogromna ciekawość, którą chciałam zaspokoić jak najszybciej. Zagłębiając się w historię Shannon i Cole miałam poczucie, że autorka ma zamiar przedstawiać coś więcej, niż romantyczną opowieść, gdzie wszystko jest do przewidzenia i nie myliłam się.

  Samantha posiada bardzo przyjemny i lekki styl, a opisywane przez nią problemy mają odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Mowa tu budowaniu zaufania po trudnych przejściach. O przeszłości, która ma wpływ na dalsze życie, mimo tego, że powinno zostawić się ją daleko w tyle. O trudnościach w akceptacji samego siebie, gdy po drodze pojawiają się głównie przeszkody. To jeszcze nie wszystko, bo po drodze spotkamy bohaterów, którzy zyskają sympatię już od pierwszych stron i mają nam wiele do przekazania.

  Fabuła rozwija się bardzo dynamicznie przez co nie ma nawet chwili na nudę, a malowniczy klimat Szkocji idealnie komponuję się z całą historią.

  Cudowna opowieść, która potrafi wzruszyć do łez, idealnie zrównoważona i wywołująca sporo emocji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Samantha Young ma dar tworzenia pięknych a zarazem bolesnych historii. Kreuje bohaterów, których pokochać można od pierwszych chwil. Nie inaczej było w książce „Cofnąć czas”. Powieść na pozór lekka z każdym przeczytanym rozdziałem odkrywa swoje drugie, bolesne oblicze. Nie brakuje w niej jednak pikanterii oraz humoru a bohaterowie pozytywnie zachodzą czytelnikowi za skórę!

  Shannon MacLeod jest pechową dziewczyną. Ma skłonności ulegać urokowi niegrzecznych chłopców. Dlatego po kolejnym traumatycznym związku oraz po rodzinnej aferze, dziewczyna ucieka z miasta, aby rozpocząć nowe życie. Shannon szukając pracy trafia do studia tatuażu. Jest to idealne miejsce, aby spotkać kolejnego niegrzecznego chłopaka. I tak się właśnie dzieje. Jednym z jej współpracowników jest Cole Walker. Wysoki, umięśniony, wytatuowany… nieznośnie seksowny i błyskotliwy. Jest tym wszystkim, od czego Shannon chce uciec. Oceniając mężczyznę po jego wyglądzie Shannon z góry szufladkuje go, jako Bad Boya. Jednak Cole to uroczy i uparty mężczyzna oraz wspaniały przyjaciel. Od pierwszej chwili zaczyna flirtować z Shannon. Napięcie seksualne między tą dwójką iskrzy w powietrzu. Jednak Shannon postanawia dosadnie powiedzieć, co myśli o postawie Cole'a. Ale czy warto oceniać człowieka ze względu na jego wygląd? Czy bolesna przeszłość Shannon przekreśla to, że w przyszłości znajdzie szczęście, miłość i wybaczenie?

  „Cofnąć czas” to kolejna fenomenalna powieść Samanthy Young. Autorka ma niebywałą lekkość pisania. Powieść czyta się z zapartym tchem! Fabuła rozwija się w szybkim tempie, bohaterowie wzbudzają sympatię i nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji. Young w idealnych proporcjach funduje czytelnikowi humor, dramat i erotyzm. Jest to jedna z moich ulubionych autorek! Jeśli jeszcze nie znacie tej pisarki to książka „Cofnąć czas” będzie idealną lekturą, aby poznać jej fantastyczne pióro!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Cofnąć czas 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cofnąć czas

Shannon Mac Leod zawsze przyciągała niewłaściwych mężczyzn.Brnęła od jednego toksycznego związku do drugiego, aż przyszło otrzeźwienie- w niebezpiecznych, niosących poważne konsekwencje okolicznościach. Kiedy jej marzenia legły w gruzach, przysięgła sobie trzymać się z daleka od mężczyzn, a...
Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1 4/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas białych nocy. Wiatr ze wschodu. Tom 1

Nowa powieść Marii Paszyńskiej, autorki bestsellerowej serii Owoc granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalony porządek społeczny. Nad Europą gęstnieją ciemne chmury. Anastazja i Kazimierz pierwszy raz spotykają się w 1906 roku. On, wypieszczony jedynak, towarzyszy ojcu w podróży na wschód...
Czas burz. Tom 1 3/5 Nasza cena:
32,09 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas burz. Tom 1

Bestsellerowa Charlotte Link w nieznanej dotychczas odsłonie! Jest rok 1914. Świat stoi u progu wielkiej wojny, a Niemcy szykują się do konfliktu zbrojnego. Osiemnastoletnia Felicja wiedzie spokojne życie w rodzinnym majątku w Prusach Wschodnich. Dumna i uparta dziewczyna nie interesuje się światem...
Czas zmian 5/5 Nasza cena:
23,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas zmian

My, kobiety, chcemy iść własną drogą! Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odcisnęła piętno na całym społeczeństwie. W tym trudnym czasie trzeba znaleźć siły, aby od nowa ułożyć swoje życie i realizować marzenia. Nawet te najśmielsze… Eleonora, Stefania i Rozalia szukają...
Czas tajemnic 0/5 Nasza cena:
23,88 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas tajemnic

Nowa, olśniewająca powieść autorki bestsellerów Sunday Times Santy Montefiore, opowiadająca dzieje rodziny Deverillów. Arethusa Clayton zawsze była osobą zdecydowaną, onieśmielającą i lubiła chadzać własnymi drogami. Po jej śmierci spadkobiercy odczytują jej ostatnią wolę, a ta zawiera przedziwne...
Czas porzucenia 5/5 Nasza cena:
24,70 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas porzucenia

Przed laty Olga zamieniła literackie aspiracje na życie żony i matki. Gdy po piętnastu latach związku dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla znacznie młodszej dziewczyny, jej życie kompletnie się rozsypuje. Codzienne obowiązki stają się niemożliwym wysiłkiem, uroda i wygląd przestają się liczyć, a...
Czas ognistych kwiatów. Saga ognistych kwiatów. Tom 1 4/5 Nasza cena:
32,30 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas ognistych kwiatów. Saga ognistych kwiatów. Tom 1

„Wspaniała, barwna opowieść dla miłośników dawnych czasów” Glück Porywająca historia młodych kobiet zdanych tylko na siebie w zupełnie obcym świecie. Meklemburgia, rok 1842. Grupa chłopskich rodzin postanawia wyjechać z małej wioski, wiedziona obietnicami lepszego życia i otrzymania własnego...
Jak zatrzymać czas 5/5 Nasza cena:
24,61 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak zatrzymać czas

Rozgrywająca się na przestrzeni wieków opowieść o mężczyźnie zagubionym w czasie, kobiecie, która jest w stanie go uratować i o tym, co to naprawdę znaczy być człowiekiem Tom Hazard posiada niebezpieczny sekret. Choć wygląda na przeciętnego 41-latka, cierpi na rzadką przypadłość, wskutek której...
Czas próby 5/5 Nasza cena:
24,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas próby

Każdy ma swój czas próby. Pytanie tylko, jak z niego wyjdziemy… Mocniejsi czy słabsi? Razem czy osobno? Będziemy dalej budować czy zostawimy zgliszcza? Czego dowiemy się wtedy o sobie? Pełna emocji opowieść, która złamie niejedno serce i sklei je na nowo. Joanna i Wiktor próbują z dwóch nieszczęść...
Czas wojny, czas miłości 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas wojny, czas miłości

Tęsknota za prawdziwą miłością jest zawsze taka sama, niezależnie od czasów. Poruszająca saga rodzinna, w której niezwykłe historie miłosne rozgrywają się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomu wieków. Historia rodu, którego seniorką jest Róża von Goch. Razem z synem Henrykiem i wnuczkami – Leną i...
Czas Gniazdowania 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas Gniazdowania

Jeden dzień, który zmienił wszystkoSara ma trzy domy. W jednym mieszka. Do drugiego ucieka w chwilach rozpaczy. O trzecim marzy. Na wprost łóżka Sary wisi ślubna sukienka, której już nigdy nie włoży. Spokojne życie wiejskiej nauczycielki ma po raz kolejny runąć w gruzach, kiedy do jednego z jej...
Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alicja w krainie czasów. Tom 3. Czas odzyskany

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek...  Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula