Cień matki

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
480
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 31,52 zł 39,90 zł Taniej o: 21%

"Cień matki" autorstwa Diane Chamberlain to kolejna propozycja dla miłośników popularnej wśród Czytelniczek serii "Kobiety to czytają!".

Annie O'Neill zawsze mogła liczyć na wsparcie i pomoc ze strony swoich sąsiadów. Każdy mieszkaniec Kiss River kochał ją za jej niesamowitą życzliwość i ogromne serce. Nie każdy wiedział jednak, że kobieta skrywała również tajemnicę, która nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego.

Dla Lacey, córki Annie, matka była niedoścignionym ideałem i wzorem godnym naśladowania. Niestety, nie mogła ona uczestniczyć w życiu swojej dorastającej córki, została bowiem brutalnie zamordowana przez oprawcę, który właśnie ma wyjść na wolność. Lacey i cała społeczność Kiss River stara się do tego nie dopuścić. Na jaw wychodzi jednak wstrząsający sekret z życia Annie, który zaburzy idealny obraz wykreowany przez jej córkę. Sytuacji nie ułatwia również fakt, że najbliższa przyjaciółka dziewczyny właśnie straciła życie, a Lacey stała się właśnie prawną opiekunką jej dziecka. Czy bohaterka podoła roli matki?

"Cień matki" to powieść obyczajowa autorstwa Diane Chamberlain pełna mrocznych tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Tytuł z pewnością przypadnie również do gustu miłośnikom twórczości Jodi Picoult.


O autorce

Diane Chamberlain jest autorką powieści, takich jak: "Chcę Cię usłyszeć", "Milcząca siostra", "Światło nie może zgasnąć", "Dar morza", "Tajemnica Noelle", "Sekretne życie CeeCee Wilkes", "Szansa na życie", "Jak gdybyś tańczyła", "Dobry ojciec" czy "Zatoka o północy".

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio dużo osób mi zarzuca, że czytam romanse. To się nie godzi, mówią. Tyle dobrych książek jest, na przykład o niestworzonych światach, albo o przyszłości Ziemi, która jest albo bardzo różowa, albo daleka od optymizmu. Mogę tylko odpowiedzieć, że w zalewie pozycji które lubię, na ten przykład science fiction, lubię czasem oderwać się od rzeczywistości i sięgam po literaturę, która głosi, że tylko kobiety to! czytają. Sięgnąłem więc, w wolnym czasie po najnowszą powieść Chamberlain, a pisarka nie jest mi zupełnie nieznana, także wiedziałem nawet czego mogę się spodziewać.

  "Cień matki", to w dużym skrócie historia pewnej kobiety, która po tragicznej śmierci matki, zaczyna odkrywać mroczne oblicze tejże. I jeśli uważacie, że opisy na okładkach kłamią, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Ten sekret, ani to odkrywanie nie było znowu aż takie mroczne jak się spodziewałem. Chyba, że czytałem już tyle, że mnie nic nie dziwi, nawet mroczne sekrety, kto wie.

  Podsumowując, całkiem przyjemna lektura. Pani Chamberlain znana jest z lekkiego pióra, a dodatkowo w swoich powieściach nie skupia się tylko na romansach-czego osobiście nie znoszę, i za to jej chwała. A co do samej historii, można tu także odnaleźć ostrzeżenie przed tym, że nie wszystkie tajemnice powinny być odkryte. Nie wiadomo jak ludzie na nie zareagują, a doprawdy, jeśli tajemnica ma być mroczna-to spodziewałem się większego zaskoczenia. Polecam uwadze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Polubiłam twórczość Diane Chamberlain od pierwszej przeczytanej przeze mnie książki. Tę pierwszą kupiłam po przeczytaniu pozytywnych opinii a teraz myślę, że każdą następną kupię w ciemno.

  "Cień matki" jest moim zdaniem, jedną z najlepszych pozycji tej autorki. Po słabszej nieco "Latarni z Kiss River", zakończenie tryptyku o rodzinie o'Neil i latarni wypada znakomicie. Mamy w tej powieści nowe wątki i nowych bohaterów, ale powracają wątki z poprzednich części. Autorka bardzo zgrabnie je połączyła z obecnie rozgrywającą się akcją i teraz dopiero zaplanowała odsłonić przed nami kilka sytuacji sprzed lat.

  Wielką zaletą powieści jest stworzenie soczystych postaci bohaterów. Ich atrakcyjność i bogactwo wewnętrzne rekompensuje skromność scenerii. Chamberlain skupiła się na przeżyciach bohaterów i ich przemianie na skutek dramatycznych doświadczeń. Tzw. głębia psychologiczna "dotknęła" nawet postaci psa, który na skutek traumatycznych przeżyć zaczął zachowywać się zupełnie inaczej, niż zwykle.

  Całą książkę czyta się z napięciem i ciekawością, ale i z wielką przyjemnością. Płynie z jej kart dobra energia. Bohaterowie na koniec odzyskali wewnętrzny spokój a dotknięta największą traumą Lacey ponadto uwierzyła, że jest ON zależny tylko od niej samej. Oczyszczenie, przebaczenie... nie spodziewałam się, że taki będzie finał historii.

  Myślę, że takie powieści są bardzo potrzebne współczesnemu faceboockowemu człowiekowi, ponieważ uczy zrozumienia postępowania drugiego człowieka, empatii. Autorka doskonale pokazała, jak człowiek potrafi ukrywać swoje intencje, pobudki i swoją osobowość przed obcymi. Pokazuje także, jak bardzo ważne są relacje z bliskimi, przed którymi otwarcie się, wypłakanie, wygadanie, przebaczenie, zrozumienie, może stać się kluczem do dobrego i szczęśliwego życia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tragedia dotyka całą rodzinę. Pojawia się ból, niedowierzanie, złość i nienawiść. W sercu i umyśle powstaje czarna dziura, która pochłania wszystko to, co dobre pozostawiając tylko to, co złe. Osoba, która do tego wszystkiego doprowadziła trafia za kratki, ale już nigdy nie powrócą chwile, które bezpowrotnie się utraciło. Każdego dnia bolesne wspomnienia o krzywdzie powracają jak bumerang siejąc w życiu kolejne spustoszenie. Gdy morderca ma wyjść na wolność wcześniej, po swojej resocjalizacji, pragniesz za wszelką cenę go w nim pozostawić. Nie potrafisz wyobrazić sobie, by ten zepsuty człowiek wyszedł na wolność, gdy twoja bliska osoba już nigdy nie będzie mogła do ciebie wrócić. Ale czy warto do tego dążyć? Może lepiej przebaczyć? Może jednak ta osoba żałowała tego co zrobiła? Zmieniła się przez te ostatnie lata? A ty, co byś zrobiła? Zażarcie walczyła, by oprawca pozostał w więzieniu czy mu jednak przebaczyła?

  Wydawać, by się mogło, że wszystko powoli wraca do normy. Mimo bólu po stracie bliskiego członka rodziny, domownicy na swój sposób są szczęśliwi. Niestety w życiu Licey nie jest zbyt kolorowo. Wciąż pod nogami ma liczne kłody, wystawiana jest na próbę czy poradzi sobie w różnych sytuacjach w jakich osadza ją autorka. Sprawdza jej wytrzymałość nie tylko fizyczną, ale też i psychiczną. Jak poradzi sobie w zaistniałych sytuacjach? Jakie podejmie decyzje gdy kolejny raz nie pójdzie jej coś na rękę? Czy będzie w stanie wybaczyć osobie, która zabiła jej matkę czy raczej za wszelką cenę będzie próbowała go zatrzymać w więzieniu?

  Licey nie wierzy w siebie, boi się prawdziwego ,,ja'', w swoim zachowaniu i postępowaniu wciąż dopatruje się swojej matki, nie akceptuje tego, co robi. Żyje w cieniu własnej rodzicielki. Podoba mi się to jak autorka przedstawiła dziewczynę, jak postrzega samą siebie, jak pragnie nie iść śladami swojej mamy. Co odczuwa, co myśli, jakie emocje jej towarzyszą za każdym razem, gdy musi podjąć trudną decyzję. Razem z nią kroczymy po cienkim lodzie, gdy się zawahamy, utoniemy. Towarzyszymy bohaterce na każdym kroku.

  Książka utkana z sieci. Osobno stanowią sporo zawirowań, przeciwności, tajemnic które przed końcem tworzą spójną i logiczną całość. Nowi jak i starzy bohaterowie, ciekawe wątki, które rzucają inne światło na opowieść. Wszystko wraca na odpowiednie miejsce.

  Ta historia jest bardzo głęboka i taka prawdziwa. Powieść o osobach, które przeżyły ogromny cios, ale dzięki pomocy wielu osób potrafiące cieszyć się z każdego dnia. To nie tylko opowieść o stracie, bólu, braku wiary w podejmowanych decyzjach ale też o miłości, przyjaźni, walce, chęci zrozumienia tego, co się wydarzyło i ogromnej sile rodziny.

  Podsumowując cieszę się, że mogłam zapoznać się z całym cyklem Kiss River. To było dla mnie niesamowite przeżycie. Każdą z historii czytałam z wypiekami na twarzy i burzą emocji. Wniosły do mojego świata nie tylko radość, ale i zrozumienie, skłoniły do ogromnych przemyśleń. Nie raz na pewno powrócę do tego cudownego cyklu. Gorąco go wam polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Diane Chamberlain jest autorką, po której książki mogę sięgać całkowicie w ciemno i wiem, że raczej się nie zawiodę. Ta kobieta naprawdę potrafi oczarować swoim piórem oraz umysłem. Jej książki są tak pełne emocji i boleśnie prawdziwe, że poruszają mnie do głębi. Nie wielu autorów jest w stanie mnie tak poruszyć jak Chamberlain, niewiele historii pochłaniam z tak mocno bijącym sercem. Emocje wylewające się ze stron, aż zapierają dech w piersiach.

  Cykl „Kiss River” opowiada o prawdziwym życiu, o realistycznych wydarzeniach i wiarygodnych bohaterach.

  Autorka stworzyła ciekawą fabułę, w której umiejętnie łączy losy bohaterów z kolejnych części, jak i również nowych postaci. Wszystko to opiewa taki ciepły i urokliwy małomiasteczkowy klimat. Lektura wciąga już od pierwszych stron, ale nie ma co się dziwić, skoro dzieje się tutaj tak wiele. Pełno jest w niej tajemnic, kłamstw i sekretów oraz istnych zawirowań losu, w które uwikłani zostali bohaterowie. Właśnie dzięki temu akcja jest tak wartka i interesująca, że z trudem odrywałam się od tych historii. Diane w dużej mierze skupia się na przybliżeniu osobliwości bohaterów, zapoznania czytelnika z ich przeszłością oraz codziennością. Bardzo dobrze nakreśla ich charaktery, dzięki czemu są pełnokrwiści i nie sprawiają wrażenia typowo papierowych. Autorka posługuje się pięknym i lekkim piórem. Porusza ważne tematy w subtelny sposób tak, że czerpie się z czytania samą przyjemność. Lektura płynie w ekspresowym tempie, a końcowe strony nadchodzą zdecydowanie zbyt szybko.

  Z twórczością Diane Chamberlain powinna zapoznać się każda kobieta lubująca się w książkach obyczajowych, z dodatkiem realistycznych dramatów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cień matki” Diane Chamberlain to ostatnia część trylogii o rodzinie O’Neillów. Tym razem główny wątek dotyczy Lacey, córki sławnej Annie. Ona nadal boryka się z trudną przeszłością swojej rodzicielki, walczy ze swoimi słabościami a na dodatek musi zająć się córką swojej starej przyjaciółki, która zginęła w wypadku samochodowym. W trudnych chwilach pomaga jej cała rodzina oraz dwóch kandydatów na poważny związek – tajemniczy Fred i ojciec młodej podopiecznej Lacey – Bobby. Z tyłu głowy oczywiście ma prawdopododne wyjście na wolność mordercy Annie i musi zająć się poszukiwaniem domu dla siebie i Mackenzie bo dom latarnika zamieniono na muzeum. Czyli – jak w życiu, są wzloty i upadki. Książka przewidywalna, nie wiedziałam tylko o jednym fakcie z przeszłości Annie co nie znaczy że nie polecam. Książka ciekawa, dotycząca przebaczenia, miłości, nowych wyzwań, nowych celów, nowego życia pamiętając o przeszłości ale nie zatracając się w niej. Jestem na tak.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Cień wiatru 5/5 Nasza cena:
25,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień wiatru

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie...
Spacer Aleją Róż. Tom 1. Cień burzowych chmur 5/5 Nasza cena:
23,98 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spacer Aleją Róż. Tom 1. Cień burzowych chmur

„Cień burzowych chmur” to pierwszy tom pięcioczęściowej sagi Spacer Aleją Róż, traktującej o losach rodziny Szymczaków. To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają...
Cień góry 4/5 Nasza cena:
37,89 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień góry

Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… Miliony czytelników zafascynowały losy australijskiego uciekiniera, który pracował dla bombajskiej mafii fałszerzy...
Cień eunucha 5/5 Nasza cena:
37,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień eunucha

Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji „Czasopisma”, Júlią, miała być dla błyskotliwego dziennikarza z redakcji muzycznej szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal,...
Córka Cieni T.2 Obce matki 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka Cieni T.2 Obce matki

Co za historia – aż chce się wykrzyknąć po lekturze kolejnego tomu „Córki Cieni”. Wytrwałość, splot korzystnych okoliczności i łut szczęścia pomaga Adamowi i Toffi w poszukiwaniach Juliany. Kiedy wreszcie trafiają na jej trop, starsza pani opowiada historię swojego dzieciństwa. Mała Juliana była...
Cień góry 0/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień góry

Długo oczekiwana kontynuacja “Shantaram” – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą. Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja...
Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień 4/5 Nasza cena:
27,00 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień 4/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
Cień mojego dziecka 0/5 Nasza cena:
15,25 zł 30,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień mojego dziecka

Kobietę, która pochowała męża, nazywa się wdową, mężczyznę, który stracił żonę – wdowcem. Dziecko bez rodziców jest sierotą. A jak nazwać ojca i matkę, którym zmarło dziecko?Po śmierci córeczki Isy P.F. Thomése znalazł się w przepełnionych ciszą pokojach, pośród niedoświadczonych słów, które...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula