Ciemna strona. Mud Vein

Autor:

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 18
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2017
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 25,79 zł
Nasza cena: 29,67 zł 34,90 zł Taniej o: 15%

Mroczna, hipnotyzująca historia, która może się przydarzyć każdemu.

W dniu swoich trzydziestych trzecich urodzin popularna pisarka Senna Richards budzi się uwięziona w obcym domu. Została porwana, ale nie wie przez kogo ani dlaczego. Szybko staje się jasne, że jeśli chce odzyskać wolność, powinna dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości i odczytać pozostawione jej wskazówki. Jednak przeszłość skrywa mroczne tajemnice…

Kobieta uświadamia sobie, że to gra. Wyrafinowana i niebezpieczna. I że tylko prawda może przynieść wyzwolenie.

A jaka jest twoja ciemna strona?

Absolutnie infekująca! Boisz się, wściekasz, brzydzisz i… nie odkładasz. Polecam na mroźne i czarne noce.
- Katarzyna Bonda

Senna, autorka poczytnych powieści, jest zmuszona zagrać w okrutną grę nie tylko ze swoim porywaczem, ale przede wszystkim z samą sobą. Prawda nas wyzwoli? Tylko pod warunkiem, że jest mniej przerażająca od fikcji. „Ciemna strona” przywodzi na myśl „Funny Games”. Z tą różnicą, że bohaterowie kultowego thrillera mogli stanąć ze swoimi dręczycielami twarzą w twarz.
- Agnieszka Łopatowska, Interia.pl

Mroczna, niepokojąca, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Taka jest historia Senny: zaskakuje i przeraża coraz bardziej z każdym kolejnym rozdziałem. Tarryn Fisher udowadnia, że jest mistrzynią w tworzeniu przerażających i zapadających w pamięć powieści.
- Marta Korytkowska, Bibliofilem Być

Tarryn Fisher po raz kolejny sprawia, że czujemy się nieswojo podczas lektury, a gęsia skórka towarzyszy nam do samego końca. „Ciemna strona” nie tylko trzyma w napięciu, ale przede wszystkim zagląda głęboko w ludzką psychikę i obnaża mechanizmy jej działania. Wniosek? Ludzie noszą w sobie mrok, o którym często nie mają pojęcia.
- Marta Włodarczyk, Życie między wierszami

Tarryn Fisher jak zawsze wychodzi poza schemat, gwarantuje podróż w głąb ludzkiej psychiki i stawia pod znakiem zapytania wszystko, co wiemy na temat związków. „Ciemna strona” to prawdziwa perełka, mieszanka romansu z kryminałem i thrillerem psychologicznym.
- Karolina Skalska, Ebookoholic

Czytaj całość

Recenzje (18)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Fascynująca historia dwojga ludzi, których znajomość zaczęła się przypadkowo, a rozwinęła w niesamowitą więź doprowadzającą do porwania. Senna budzi się w miejscu, którego nie zna, a zewsząd otacza ją jedynie śnieg. Podczas przeszukiwania domu okazuje się, że towarzyszem jej niedoli jest nie kto inny, jak jej lekarz - Issac. Zastanawiają się dlaczego porywacz wybrał akurat jego, ponieważ od dłuższego czasu nie utrzymują kontaktu.

  Wszystko w domu odnosi się do informacji, które umieściła w swojej książce Senna, a ubrania w szafie są w jej stylu i rozmiarze. Oczywistym więc wydaje się, że porywacz musi znać ją bardzo dobrze. Dodatkowo wykluczają motyw okupu, ponieważ zaopatrzeni zostali w duże ilości jedzenia, co sugeruje iż mają tam zostać kilka miesięcy. Sprawy komplikują się, gdy Isaac zaczyna chorować, a Senna nie może mu pomóc. Wtedy pojawia się porywacz i daje jej wybor- może uratować Isaaca, ale sama musi zostać w domu. Senna decyduje się na uratowanie życia lekarza, ponieważ w końcu dopuszcza do siebie prawdę. Książka trzyma w napięciu. Czytałam z zapartym tchem chcąc odkryć motywy porywacz i oczywiście fakt, kto nim jest, zanim dojdą do tego bohaterowie książki. Niestety muszę przyznać, że to mi się nie udało, a wręcz byłam bardzo zaskoczona, że akurat ta osoba była zdolna do takich czynów. Tarryn Fisher potrafi zbudować klimat. Czułam wszystkie emocje, które towarzyszyły głównym bohaterom i chciałam wraz z nimi odkryć prawdę, która jednak okazała się trudna i bolesna. Historia głównych bohaterów pokazuje, jak trudno czasem dopuścić prawdę do siebie i jak duże konsekwencje pociąga za sobą zrobienie tego za późno. Idealna książka na długie wieczory. Zdecydowanie warta polecenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-11-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  A gdyby tak wejść do głowy kogoś, kogo dusza jest mroczniejsza niż najczarniejsze noce? Właśnie to zapewnia nam thriller psychologiczny ,,Ciemna strona" autorstwa Tarryn Fisher.

  Książka opowiada historię sławnej pisarki Senny Richards, której powieść znalazła się na liście ,,New York Timesa" oraz została zekranizowana. W dniu swoich 33 urodzin budzi się...no właśnie sama nie wie gdzie. Szybko zdaje sobie sprawę, że została porwana. Ale po co, jak i przez kogo? Razem z nią zostaje uprowadzony też Isaac, mężczyzna z jej przeszłości. Czemu oni? Gdzie są i jak się stąd wydostać? Czemu wszystko wydaje się tak idealnie zaplanowane? Czy porywacz prowadzi z nimi grę? Żeby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania Senna musi dokładnie przyjrzeć się swojej przeszłości, która skrywa mroczne tajemnice...

  Jednak czytelnik ma jeszcze więcej pytań, a najważniejsze z nich to: co łączyło tę dwójkę i czemu główna bohaterka jest taka...dziwna?

  Poznając Senne dowiadujemy się, że stroni od ludzi. Odchodzi zanim to oni zdążą odejść od niej. Nie zadaje pytań, żeby nie rozwinąć relacji. Jest arogancka, cyniczna, oschła, powściągliwa i zdystansowana w stosunku do każdego. Podejmuje decyzje, których czytelnik nie rozumie. Wydaje się, że robi wszystko, aby odsunąć od siebie ciepło i uczucia innych ludzi. Gardzi pomocą, bez której nie jest w stanie przetrwać.

  Najpierw bohaterka może być dla czytelnika odpychająca, jednak z czasem zacznie jej współczuć z całego serca. Bowiem odkrywając przeszłość Senny dowie się jak wiele nieszczęść ją spotkało i być może to one ją ukształtowały. Każda tragedia odbierała kolor jej duszy i zostawiała ogromny ślad na jej psychice.

  Najważniejsze co trzeba wiedzieć to to, że ,,Ciemna strona" nie została napisana po to, aby miło spędzić przy niej czas. Ta powieść ma wywołać w nas emocje. Obrzydzenie, przerażenie, złość, zaskoczenie, bezsilność i ogromny dyskomfort to uczucia, które towarzyszyły mi podczas czytania tej książki. Nic pozytywnego, czemu więc zafascynowała mnie ta książka? Powieść jest naprawdę dobrze napisana. Wydaje się chaotyczna i skomplikowana, ale wszystko jest idealnie zaplanowane i połączone ze sobą. Choć akcja książki nie pędzi w szalonym tempie, a ja nie przeczytałam jej jednym tchem to ciekawość towarzyszyła mi do ostatnich linijek tekstu.

  Czytając ciągle towarzyszyło mi uczucie niepewności. Nie wiedziałam co za chwilę spotka bohaterów, a już w ogóle nie mogłam się domyślić jak to wszystko się skończy. A to dlatego, że Fisher nie oszczędza swoich postaci i zrzuca na nich coraz to nowe nieszczęścia. Książka jest brutalna, ale to dlatego, że opisuje życie takim jakie jest. Postacie stworzone przez pisarkę są naprawdę wyraźnymi bohaterami z ogromem wad. To może odrzucać czytelnika, ale może też sprawić, że dostrzeże w Sennie lub Isaacu cząstkę siebie i wydadzą się mu bliscy, bo każdy z nas ma swoją ciemną stronę.

  Dla mnie ta książka była naprawdę ciekawym doświadczeniem literackim, bo jest tak bardzo inna od wszystkiego co czytałam. Dlatego z pewnością sięgnę po inne mroczne dzieła Tarryn Fisher. Jednak nie mogę tej książki polecić każdemu, ale mogę wam zagwarantować, że nawet jeśli to nie wasze klimaty, to ciekawość i niepewność zmuszą was do doczytania ostatnich linijek. Bo zaczynając tą historię musisz poznać jej koniec. Ona hipnotyzuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Człowiek nigdy nie przestaje widzieć tego, co postrzega jako część samego siebie...”

  (“Mud Vein. Ciemna Strona” T. Fisher, s. 197)

  Jestem świeżo po lekturze “Mud Vei. Ciemna Strona” od Tarryn Fisher. Muszę przyznać, że każda książka tej autorki jest zupełnie inna. Niestety, jednak “Ciemna Strona” mnie troszkę zawiodła. Po opisie książki spodziewałam się większych emocji.

  Tym razem Tarryn przedstawia nam popularną pisarkę Sennę Richards, która zostaje porwana wraz z Isaaciem - jej lekarzem, dawnym znajomym. Para zostaje uwięziona w domu, znajdującym się na kompletnym odludziu, gdzie dookoła rozpościera się tylko śnieg. Senna jako człowiek wydała mi się bardzo nudna, bierna, a niejednokrotnie dziecinna. W sytuacji porwania nie okazała żadnych emocji, ale również nie zrobiła nic, żeby zmienić swoją sytuację. Tytułowa “Ciemna Strona” ma obrazować osobowość Senny, jednakże osobiście nie odkryłam jej ciemnej strony. Owszem, Senna to kobieta z problemami, po przejściach - i to naprawdę ciężkich. Mimo to jej życie to wielka pustka. Senna w każdy możliwy sposób blokuje uczucia, kolory, emocje, przeżycia, ludzi. Wydaję mi się, że autorka właśnie to chciała pokazać jako jej ciemną stronę – ale co to za ciemność, która jest bezbarwna?

  Issac, towarzyszący w więzieniu Sennie, okazuje się być nie tylko jej lekarzem, ale również osobą, która lata temu próbowała się dostać do serca pisarki, przebić się przez jej mury i wypełnić otaczającą pustkę. Issac wszelkimi możliwymi sposobami próbuje obudzić Sennę z życiowego letargu - “Milczałaś przez całe życie. Milczałaś, kiedy się poznaliśmy i kiedy znosiłaś cierpienie. Kiedy życie dalej cię kopało (…). Ty jesteś bezruchem. Próbowałem Cię poruszyć...” (“Mud Vien. Ciemna Strona” T. Fisher, s. 185). Czy tym razem dotrze do wnętrza Senny?

  Rozpoczynając lekturę miałam nadzieję, że poczuję rozpacz, obłęd lub nawet bezradność. Mimo to książka wydała mi się trochę sielankowa. Z jednej strony mamy porwanie i uwięzienie na wiele miesięcy, a z drugiej strony bohaterowie prawie w ogóle nie rozmawiają, nie próbują zastanowić się nad obecną sytuacją, nie dostrzegają przez długi czas ważnych szczegółów ich otaczających. Snują się z kąta w kąt - jedzą, śpią, piją i tak w kółko.

  “Ciemną Stronę” możemy podzielić na 4 etapy - uwięzienie, historia Senny i Isaaca, następnie książka Nicka (według mnie ta wstawka była kompletnie bez sensu, bo sama historia wiele nie wnosi, a książka Nica jest daremna), i znowu powrót do więzienia. Całość fabuły wciąga, jednakże otaczająca cisza, stagnacja i pustka była dla mnie męcząca. Mimo, ż bohaterowie w pewnych momentach byli na granicy śmierci to ja tego nie czułam. Wiele momentów było strasznie “rozwleczonych”, przez co nudnych. Samo zakończenie zaskakujące i ciekawe.

  Moja ostateczna opinia to takie 5/10 - książka w mojej opinii nie pokazała wielkich emocji towarzyszących porwaniu, ciemna strona okazała się być pusta. Największy plus tak naprawdę za zakończenie, które faktycznie nie zostanie odgadnione przez czytelnika. Moim zdaniem to właśnie w zakończeniu poznajemy prawdziwą ciemną stronę człowieka. Całość książki ma podłoże psychologiczne, które pokazuje, że “aby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteśmy, najpierw dowiedzieć się musimy, kim byliśmy...” (“Mud Vein. Ciemna Strona” T. Fisher, s. 125).

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-04-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ciemna strona” to niebanalny thriller psychologiczny, od którego ciężko było mi się oderwać, pomimo tego, że główna bohaterka ciągle mnie irytowała i w ogóle jej nie polubiłam. Nawet, gdy poznałam jej bolesną przeszłość trudno mi było zrozumieć jej irracjonalne zachowanie i wybory życiowe. Pomimo jednak tego gorąco polecam tę powieść. Jest to pozycja ciężka, o trudnej tematyce, ale jednocześnie niezwykle wciągająca i zmuszająca do refleksji. Jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Na pewno na długo zapadnie mi w pamięć.

  Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Tarryn Fisher. Mam nadzieję, że kolejne jej książki, które przeczytam będą na podobnym, wysokim poziomie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-02-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To co autorka robi z naszą psychiką, to absolutne mistrzostwo świata. Czytając CIEMNĄ STRONĘ czujesz niepokój i dyskomfort a jednak ciekawość, nie pozwala ci jej odłożyć. Dajesz się pochłonąć przez mrok by odkryć swoja Ciemną Stronę.

  Senna jest pisarką, popularną i dość specyficzną, wręcz można by powiedzieć, że ekscentryczną. Zamkniętą w sobie kobietą, totalnie nieprzewidywalną. Jednak ktoś brutalnie wkradł się do jej świata i to kilkukrotnie.

  W swoje trzydzieste trzecie urodziny, Senna budzi się w obcym miejscu, ubrana w rzeczy, których sama nigdy by nawet nie kupiła. Drewniane ściany, okrągły pokój, jedno okno, z którego widać tylko śnieg i brak drzwi... myśl, że została porwana powoli przedziera się do jej świadomości i ja poraża.

  Kolejne wydarzenia są tak abstrakcyjne, że aż ciężko w nie uwierzyć. Bo kto mógłby coś takiego zrobić? Jednak gdy akcja cofa się kilka miesięcy, zaczynamy rozumieć, że nic w świecie Senny nie jest normalne - absolutnie nic.

  Fascynacja z jaką przewracam kartki zaczyna mnie przerażać. Bo nie odczuwam lęku czy nie pokoju, tylko właśnie fascynacje. Czy to znaczy, że moja CIEMNA STRONA zaczyna wychodzić na światło dzienne? Bo to, że każdy z nas ją ma to jest pewne, pytanie tylko kiedy ją odkryjemy.

  https://milowisko.blogspot.com/2017/11/ciemna-strona-tarryn-fisher-25.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 13 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula