Ciebie szukam

Autor:

Anna Kasiuk

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
432
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,80 zł
Nasza cena: 28,04 zł 36,90 zł Taniej o: 24%

"Ciebie szukam" to historia Marty, kobiety, która po wielu latach życia z mężem alkoholikiem postanawia zawalczyć o siebie.

"Ciebie szukam" to przejmująca opowieść o poszukiwaniu własnego szczęścia. Historia Marty uświadamia nam, że zawsze trzeba próbować walczyć o siebie. Jeśli bowiem nie pomożemy samym sobie, nie będziemy też nigdy dobrym wsparciem dla innych.

Przez wiele lat Marta walczyła o spokój i szczęście swojej rodziny - teraz dla odmiany postanawia zawalczyć o siebie. Ma dość małżeństwa z alkoholikiem, piekła skrywanego w domowym zaciszu. Odchodzi więc od męża i postanawia sama zapewnić byt nastoletniej córce. Szuka też miłości, ale kolejne randki utwierdzają ją tylko w przekonaniu, że mężczyźni myślą raczej zupełnie o czymś innym. Tymczasem w rodzinne strony wraca też po wielu latach siostra Marty. Kobiety od dawna nie utrzymywały ze sobą kontaktu - co wyniknie z ich spotkania po latach?

Mikołaj jest młodszy od Marty; to Rosjanin z burzliwą i pełną tajemnic przeszłością. Mimo wszystko, gdy dochodzi do spotkania tych dwojga, Marta czuje, że nigdy u boku żadnego mężczyzny nie było jej tak dobrze i bezpiecznie. Wkrótce Mikołaj znika bez śladu. Marta nie potrafi o nim zapomnieć, choć na horyzoncie pojawia się ktoś inny, kto chętnie zająłby u jej boku miejsce Rosjanina. Czy takie historie naprawdę mogą zdarzać się w małym miasteczku na polskiej prowincji? A przecież Marta nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że nad jej rodziną zawisło groźne niebezpieczeństwo.

"Ciebie szukam" to powieść obyczajowa, w której akcja płynie zadziwiająco wartko - miano powieści obyczajowej nie oddaje w pełni charakteru książki Anny Kasiuk. Być może wnikliwi czytelnicy znajdą dla niej lepsze określenie. W każdym razie dotyka ona wielu ważnych spraw, takich jak alkoholizm w rodzinie, rozstanie z wieloletnim partnerem, chęć nawiązania dobrego kontaktu z nastoletnią córką, poszukiwanie prawdziwej miłości w świecie, w którym większość ludzi stawia na niezobowiązujący, szybki seks... Przy tym powieść czyta się niezwykle dobrze i aż trudno przychodzi się z nią rozstać.


O autorce

Anna Kasiuk pracuje na co dzień jako planistka w międzynarodowym koncernie. Pisanie było dla niej kiedyś jedynie odskocznią od rzeczywistości, dziś zaś wpisało się w rytm każdego dnia. Inne powieści Anny Kasiuk to między innymi: "Andromeda", "Kwiaciarka", "Piąte - Nie zabijaj", "Za zakrętem" czy też cykl "Łowiska".

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marta po latach odchodzi od męża alkoholika. Stara się ułożyć swoje życie na nowo, czego nie ułatwia jej nastoletnia córka. Mimo prób kobieta coraz częściej przekonuje się, że być może nie ma już szans na prawdziwe uczucie. Pewnego dnia do jej domu puka siostra, która po latach milczenia wraca do rodzinnego miasta. Na horyzoncie pojawia się również przystojny, lecz bardzo tajemniczy Mikołaj. Życie Marty powoli zmienia się na lepsze i kiedy już wydaje jej się, że odnalazła szczęście, sprawy zaczynają się komplikować, ponieważ Mikołaj znika. Jaką prawdę odkryje Marta o ukochanym? Czy mimo niebezpieczeństwa zaryzykuje i będzie szczęśliwa czy wybierze zupełnie inną drogę?

  "Ciebie szukam", to pierwsza część serii "Oczami kobiet". Jest to również moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tej historii. Z jednej strony książka podobała mi się. W ciekawy sposób zostały przedstawione trudne relacje matki z córką. Kolorowo nie jest, zwłaszcza, że Felicja przechodzi bunt nastolatki. Czasami jej zachowanie wybitnie mnie irytowało i miałam ochotę nią potrząsnąć. Podobał mi się również wątek miłosny Marty i Mikołaja. Ich relacja jest bardzo namiętna, niebezpieczna i jednocześnie nie zanosi się na szczęśliwe zakończenie. Dużo świeżości do tej historii wniosła również siostra Marty. Natomiast były chwile kiedy nie mogłam zrozumieć postępowania głównej bohaterki. Zwłaszcza kiedy miała do czynienia z Aleksem. Zachowywała się jakby sama nie wiedziała czego do końca chce. Od początku ją polubiłam jednak im bliżej końca, tym ta sympatia malała. Jej magiczne zdolności i sposób w jaki rozwiązała problem również nie do końca przypadły mi do gustu. Za bardzo kontrastowało to z całą tą przyziemną historią. Mimo tych kilku minusów książkę czyta się szybko. Jest to lekka i przyjemna opowieść o samotności, trudach wychowywania samotnie dziecka, rozpoczęciu nowego życia, a wszystko owiane jest odrobiną magii. Przede mną kolejne dwie części tej serii, które, mam nadzieję, spodobają mi się bardziej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ciebie szukam” to najnowsza powieść Anny Kasiuk. Muszę wam powiedzieć, że mam ogromnie mieszance uczucia. Z jednej strony, od samego początku zaintrygowała mnie i wciągnęła. Przeczytałam ją szybko i z zaciekawieniem. Jednak

  z drugiej strony wydała mi się lekko odrealniona i jakaś taka naciągana.

  Kazimierz to małe miasteczko i jakoś ciężko było mi sobie wyobrazić w nim ruską mafię, no i ta szamanka... Nie wiem jeszcze na tą mafię mogę przymknąć oko mafia, ale jakoś ta szamanka mnie nie przekonała. Może dlatego, że jestem bardzo sceptycznie nastawiona do takich rzeczy. Momentami też powieść wydała mi się lekko niedopracowana. Podam tylko jeden przykład, aby nie zdradzać wam tu zbyt wiele z treści książki.

  Główna bohaterka otrzymuje list od swojego kochanka. Kelnerka z pijalni czekolady podając jej list mówi „To jest koperta od szefa. Miałam ją dostarczyć pani najpóźniej do końca czerwca”

  Natomiast w liście czytamy „Spotkajmy się 25 czerwca..”

  Hmm no ok, ale przecież czerwiec ma 31 dni, a nie 25. Nie wiem, może niepotrzebnie się czepiam. Ale pisząc książkę jednak warto zadbać o każdy szczegół. Dlatego tak jak mówiłam wyżej. Uczucia mam bardzo mieszane. Czytało mi się ją świetnie, jednak nie wszystko w fabule mi się podobało. Moja ocena to 6/10.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Annę Kasiuk odkryłam na początku tego roku, kiedy siedziałam ze złamaną ręką w domu. W moje łapki wpadła „Namiętność pachnąca terpentyną”. Ta książka mnie zachwyciła i bez wahania sięgnęłam po kolejną. Do tej pory przeczytałam już cztery książki autorki i z niecierpliwością czekałam na „Ciebie szukam”.

  Marta całe życie poświęciła rodzinie. Po wielu latach upokorzeń, rozwodzi się z mężem i sama zajmuje się ich córką. Stara się poskładać swoje życie od początku. Mieszka w Kazimierzu Dolnym gdzie prowadzi sklepik z pamiątkami. Jej siedemnastoletnia córka Felicja właśnie przechodzi okres buntu i daje jej nieźle popalić. Ma pretensje niemal o wszystko, a Marta próbuje nie dać się sprowokować nastolatce.

  Kobieta ma też swoje rytuały. Stara się wsłuchiwać w siebie, myśleć pozytywnie i dziękować za to co ma. W każdy czwartek, a już koniecznie podczas pełni, okadza dom i sklep oparami szałwii, mrucząc podziękowania i deklamując wciąż te same prośby. Od lat są one niezmienne. Prosi o zdrowie i dobrodziejstwo cierpliwości.

  Bohaterka nie ma szczęścia do mężczyzn. Przez kilka lat po odejściu od męża odbyła kilka randek, ale nie kończyły się one sukcesem. Kiedy postanawia iść przez życie samotnie, spotyka na swojej drodze Mikołaja. Ten tajemniczy, młodszy mężczyzna jest właścicielem pijalni czekolady, która znajduje się naprzeciwko jej sklepu z pamiątkami.

  „- Miłość jak z historii o księżniczkach…

  - Taki właśnie był. Rycerski, romantyczny i powściągliwy. Nigdy nie spacerowaliśmy uliczkami miasta, ale to z nim widziałam wschody słońca z góry Trzech Krzyży, przesiadywaliśmy w ruinach zamku i leżeliśmy na łące wśród trawy. Nocą…

  - Nocą?

  - Uhm. Nie nudziłam się z nim. Był hojny i miał zaskakujące pomysły. Pływaliśmy kiedyś Wisłą w deszczu, wiesz? Był wieczór, ON osłaniał mnie swoją marynarką, a ja patrzyłam na rzekę. Mieszkam tu przez całe życie, a takich wrażeń nie doświadczyłam nigdy wcześniej. Otaczała nas mgła, powietrze było ciężkie, do dziś kojarzy mi się to z jego zapachem i siłą. Przy nim czułam się taka bezbronna, ale jednocześnie wiedziałam, że mogę mu ufać. Boże, jak ja za nim tęsknię…

  Westchnęła ciężko i opuściła wzrok na talerze, które w tej chwili postawiła przed nimi kelnerka. Agata sięgnęła znowu po napój i upiła niewielki łyk. Wyznania siostry wywołały w niej lawinę wspomnień.

  - Podobno niegrzeczni chłopcy kochają najmocniej."

  Mikołaj musi wyjechać. Marta jest rozgoryczona, zawiedziona i samotna. W tym samym czasie do miasteczka wraca jej siostra Agata, której nie widziała od ponad siedemnastu lat. Czy kobiety się dogadają? Jakie będą dalsze losy Marty? Czy Mikołaj wróci do kobiety? Tego wszystkiego dowiecie się czytając powieść. Zaufajcie mi – warto.

  Książki nie przeczytałam. Ja ją pochłonęłam. Od samego początku postać Marty, wzbudziła mojej zaciekawienie. Ujęła mnie swoim spokojnym charakterem i problemami zbliżonymi do moich. Też mam siedemnastoletnią córkę, obecnie na etapie buntu. Autorka też. Czyżby Julia szalała :-).

  A tak całkowicie na poważnie, żyjąc w ciągłym pędzie, czy mamy czas na przystanięcie, zastanowienie się, wsłuchanie się w siebie? Ja nie mam, ale powoli zaczynam hamować i obserwować otaczający mnie świat. Lekka doza czarów i takiego mistycyzmu jest absolutnie fascynująca w tej powieści.

  Kobieta na okładce ma w sobie coś z wiedźmy. Ale takiej w dobrym tego słowa znaczeniu, takiej wróżki. Nawet moja psica była tego samego zdania. Zdecydowanie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anna Kasiuk
 • Wydawnictwo Czwarta Strona
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 432
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366381599
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366381599
 • EAN: 9788366381599
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Szukam właśnie Ciebie 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukam właśnie Ciebie

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna? Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości? Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze...
Szukam Cię, Zoe 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukam Cię, Zoe

Czy więź pomiędzy dwiema siostrami przetrwa, gdy jednej z nich zabraknie? Minął rok od śmierci nastoletniej Zoë. Jej młodsza siostra nadal nie pogodziła się z tragedią. Echo czuje się bardzo osamotniona. Rodzice żyją w oddrętwieniu, a przyjaciele nie chcą wracać do przeszłości. Wtedy pojawia się...
Szukam Cię, Zoe 4/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szukam Cię, Zoe

Czy więź pomiędzy dwiema siostrami przetrwa, gdy jednej z nich zabraknie? Minął rok od śmierci nastoletniej Zoë. Jej młodsza siostra nadal nie pogodziła się z tragedią. Echo czuje się bardzo osamotniona. Rodzice żyją w oddrętwieniu, a przyjaciele nie chcą wracać do przeszłości. Wtedy pojawia się...
Słowo do ciebie 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowo do ciebie

Romantyczna powieść Kandi Steiner – specjalistki od „emocjonalnych rollercoasterów” Lato w małej górskiej miejscowości wydaje się tym, czego potrzebuje Wren Ballard. Niedawno zakończyło się jej małżeństwo, przez co kobieta czuje się zagubiona i nie ma pojęcia, co dalej zrobić ze swoim życiem.  Na...
Miejsce bez ciebie 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miejsce bez ciebie

Prawo Henny i Bodhi’ego: kiedy pojawia się miłość, zakochaj się, aż pęknie ci serce, a następnie pozwól, by czas posklejał jego okruchy. Wszystko wydaje się tymczasowe, gdy wcześniej doświadczyło się tragedii – aż na festiwalu muzycznym Henna poznaje Bodhiego. Młodzi i spontaniczni, zakochują się...
Czekałam na ciebie 4/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czekałam na ciebie

Pełen zaskakujących sytuacji oraz sercowych wzlotów i upadków pierwszy tom powieściowego cyklu. Życie Pauliny staje na głowie, gdy pewnego dnia wpada z impetem na mężczyznę, który w przeszłości był niedoścignionym obiektem jej westchnień… Czy dawne uczucie odżyje w dorosłej już kobiecie? Paulina...
Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cole. Tom 2. Tylko dla ciebie

Gorąca kontynuacja powieści Tylko twój. Jack i Sydney próbują zbudować prawdziwy związek. Jednak gdy Sydney otrzymuje zawodową propozycję nie do odrzucenia, postanawia z niej skorzystać. Spotyka mężczyznę, który postanawia o nią zawalczyć. Jak zareaguje na to Jack?
Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić? 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jagodowa miłość. Tom 2. Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?

Słodko-gorzka opowieść przepełniona emocjami. Tak pięknie i ciepło o prawdziwych dylematach potrafi pisać tylko Natalia Sońska! Nawet praca w najwspanialszej cukierni, takiej jak „Słodka”, nie uchroni Jagody przed nurtującymi ją problemami. Zbliżająca się sprawa rozwodowa i widmo odebrania...
Dlatego od ciebie odeszłam 5/5 Nasza cena:
25,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dlatego od ciebie odeszłam

Po wspaniale przyjętym, wzruszającym bestsellerze „Bądź przy mnie zawsze”, Agata Przybyłek przedstawia nową powieść o wielkiej miłości i trudnych wyborach. W „Dlatego od ciebie odeszłam” splatają się losy dwóch różnych kobiet, stojących przed uniwersalnym dylematem: rozum czy serce? Poznajcie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula