Cicha noc. Świąteczne zbrodnie

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 17,45 zł
Nasza cena: 23,07 zł 34,90 zł Taniej o: 34%

Książka “Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne” powstała zainspirowana mnogością mrocznych opowiadań, których akcja dzieje się w okresie świątecznej sielanki, kolorowych światełek i puszystego śniegu.

Jeżeli lubisz kryminały, z pewnością musisz sięgnąć po tę lekturę!

Święta Bożego Narodzenia niekoniecznie muszą się kojarzyć ze spokojem, rodzinną sielanką i kolędami. Miłośnicy kryminałów wiedzą, że każda chwila jest odpowiednia na dobrą mrożącą krew w żyłach historię, a świąteczna atmosfera dodaje klimatu wszelkim kryminałom.

W książce “Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne” znajdujemy bogaty zbiór opowiadań kryminalnych. Są to dzieła zarówno znanych autorów, jak i pisarzy mniej popularnych, często wręcz zapomnianych, nieznanych nawet koneserom kryminału, co będzie miłą niespodzianką dla obytych w temacie. To idealna lektura na długie zimowe wieczory, dla osób, które cenią sobie niebanalne historie, ciekawe zakończenia i dobrze rozplanowaną intrygę z sielanką w tle. Wszystkie historie łączy misternie zbudowana fabuła i zagadki oraz niebanalne prowadzenie wydarzeń, dzięki czemu każde kolejne opowiadanie nie pozwala się oderwać od lektury.

Jeżeli masz ochotę na więcej książek kryminalnych, których wydarzenia rozgrywają się w scenerii gwiazdkowej, serdecznie polecamy również:

 • “Zabójcze święta” - mrożący krew w żyłach zbiór opowiadań wydawnictwa Skarpa Warszawska,
 • “Nie całkiem białe Boże Narodzenie” autorstwa Magdaleny Knedler - kryminał skrzący się humorem i inteligentnymi żartami, w którym dwoje śledczych zmierzy się z zagadką nietypowego morderstwa.

A jeśli w okresie świąt masz ochotę na książkę niekoniecznie bożonarodzeniową, zbierającą niezwykle dobre opinie, gorąco polecamy “Milczące dziecko” Sarah A. Denzil, mrożącą krew w żyłach opowieść o okrucieństwie, jakiego dopuszcza się człowiek i skazy, jaką na ciele i psychice dziecka może pozostawić bezwzględny oprawca. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie coraz bardziej przekonuję się do wszelkich zbiorów opowiadań. Nie dziwota więc, że mój wybór padł w końcu na książkę o ciekawym tytule Cicha noc. No i tak... Był kwiecień, a czytałam książkę świąteczną. Czy ktoś mi zabroni? Nie ;)

  Zacznę od tego, co zdążyłam sobie wynotować odnośnie do kilku pierwszych opowiadań. Na temat dalszych historii się nie wypowiem, ponieważ po co odbierać całą zabawę z lektury innym?

  Pierwsze opowiadanie to Niebieski karbunkuł Arthura Conana Doyle'a. Dzięki niemu miałam okazję zobaczyć i poznać bliżej styl pisania oraz prowadzenia narracji tego właśnie autora. Jako osoba, która nigdy nie czytała Sherlocka (ale bardzo by chciała), poczułam się bardzo zachęcona do nadrobienia tych powieści. Kto wie, może nawet dokonam tego jeszcze w tym roku?

  Drugim opowiadaniem były Salonowe sztuczki Ralpha Plummera. To opowiadanie podobało mi się o wiele bardziej niż poprzednie. Choć na początku nie wydało mi się zbyt... hm, mądre, to zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Autor w otoczce zabawy i śmiechu przedstawił rozwiązanie zagai i zrobił to w bardzo ciekawy sposób. Styl Ralpha Plummera również zasługuje na plus.

  Szczęśliwe zakończenie Raymunda Allena to trzecie opowiadanie. Zostało ono dość rozbudowane pod kątem całej sprawy, co jak na właśnie krótką formę było bardzo ciekawe. Autor pisze w sposób zrozumiały i przyjemny, więc lektura tej historii to również czysta przyjemność. Myślę, że do niego wrócę.

  Czwartym i ostatnim opowiadaniem, jakie chciałabym omówić, są Latające gwiazdy G.K. Chestertone. Jest to naprawdę wciągające opowiadanie, które czytało mi się bardzo szybko i chyba nawet najprzyjemniej ze wszystkich. Przyzna, że dzięki niemu zostałam zachęcona do sięgnięcia po powieści z serii o Księdzu Brownie.

  No i tak. Wspomnę tylko jeszcze o tym, że zdecydowana większość opowiadań to były bardzo dobre twory, które wspominam z uśmiechem na ustach (jakby dziwnie to nie zabrzmiało...). Oprócz historii pisanych przez mężczyzn znalazły się również te, których autorami były kobiety - te nie odbiegały jakością od tych, pisanych przez płeć przeciwną. Znalazły się jednak również te, które były dość słabe i nawet ich już nie pamiętam, no cóż, tak też czasem bywa.

  Na ogromny plus jest to, że przed każdą historii znajduje się krótka notatka biograficzna o danym autorze. Jest to bardzo dobre posunięcie, bo wiadomo, że nie wszyscy kojarzą każdego autora i jego dzieła. Ponadto po każdym opowiadaniu przedstawiono nazwisko tłumacza, więc to również zasługuje na plus. W końcu, dzięki tłumaczom mamy możliwość poznawania tysięcy cudownych książek.

  Myślę, że do tego zbioru opowiadań wrócę sobie jeszcze przed świętami, bo niektóre naprawdę na to zasługują. Jeśli lubicie takie krótkie formy, no i wszelkie kryminalne zagadki, to z pewnością musicie sięgnąć po tę pozycję. Nie musicie jej także czytać tylko w grudniu, bo równie łatwo zagłębić się w te opowiadania poza świętami. Doskonałym przykładem jestem właśnie ja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne” to zbiór 15 opowiadań z klasyki brytyjskiego kryminału. Każda z tych opowieści pochodzi z końca XIX wieku lub z początku XX wieku i najczęściej ukazała się po raz pierwszy w czasopiśmie. Znajdziemy tutaj kilka znanych nazwisk jak Doyle czy Chesterton, jak również kilka już praktycznie zapomnianych autorów. Jak to w brytyjskiej klasyce bywa, nie ma tu morza krwi, szalonej akcji i pościgów. Dostaniemy dobrą zagadkę, która wymaga pogłówkowania i zwracania uwagi na szczegóły otoczenia. Każda z tych historii toczy się w jednym ze świątecznych dni, mamy tu kilka opowiadań opierających się na zagadce zamkniętego pokoju, trochę morderstw i kradzieży.

  Mnie zachwyciły cztery opowiadania – „Latające gwiazdy” Chesterstona, „Nieznany morderca” H. C. Bailey, „Figury woskowe” E. L. White i „Świąteczny prezent” L. Bruce’a. Mamy tu ciekawych detektywów, klimatyczną historię, przyjemną narrację i oczywiście zaskakujące rozwiązanie! Pozostałe były w miarę dobre lub średnie, jednak nie żałuję, że po tę książkę sięgnęłam. Cieszę się, że ten zbiór trafił w moje ręce i nie wykluczam, że w przyszłości zrobię do niego jeszcze jedno podejście.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cicha noc”, to zbiór piętnastu opowiadań stworzonych przez najbardziej uznanych, nieco zapomnianych autorów kryminalnych, którzy odeszli już z tego świata. Wśród nich znalazł się Arthur Canon Doyle, Ralph Plummer, Leo Bruce, czy też Dorothy L. Sayers. Zastanawiam się, dlaczego nie znalazło się tu nic autorstwa Agathy Christie, która jak wiadomo jest uznawana za mistrzynię gatunku.

  Sięgając po książkę, tak naprawdę nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Dopóki jej nie otworzyłam, nie znalazłam bowiem żadnych informacji na temat autorów. Liczyłam jednak na coś innego, bardziej współczesnego. Nigdy nie lubiłam Sherlocka Holmesa, Ojca Browna, ani innych bohaterów stworzonych około stu lat temu, choć niewątpliwe są oni klasykami godnymi zapamiętania.

  Nie uważam, by pozycja ta była zła, wręcz przeciwnie, myślę, że to nie lada gratka dla miłośników starych kryminałów, mnie niestety nużyła, ale uważam, że jest to kwestia gustu. Możemy w niej znaleźć sprawę dotyczącą kamienia ukrytego w gęsi, magika, który dał się przechytrzyć, skradzionych pieniędzy i wiele innych. Każde opowiadanie charakteryzuje się dużą liczbą postaci, typowym retro klimatem oraz zagadką do rozwiązania.

  Dlaczego tak chętnie czytelnicy sięgają po kryminały? Otóż dlatego, że trzymają one w napięciu, mają tajemniczy, niepokojący styl, pozwalają wcielić się w detektywa i wraz z głównym bohaterem dochodzić prawdy. Zawiła intryga, momenty grozy oraz psychologiczny charakter nie pozwalają oderwać się od lektury nawet na moment. „Cicha noc” posiada to wszystko, tylko trzeba pamiętać, że jest to zbiór klasyków, za którymi nie każdy przepada.

  Nie znajdziecie tu krwawych mordów i mrożących krew w żyłach opisów, to raczej książka o dylematach, kto ukradł rodzinne klejnoty. To, co najbardziej rzuciło mi się w oczy, to ogromne podobieństwo w stylu autorów, gdybym nie wiedziała, że jest to zbiór opowiadań i gdyby każdy rozdział nie był poprzedzony, krótką notką o danym pisarzu, pomyślałabym, że książka stworzona została przez jedną osobę. W zasadzie nie wiem, czy odbierać to jako plus, czy jako minus. Trochę zabrakło mi różnorodności. Jedne historie są lepsze, drugie gorsze, ale ciekawe jest to, że całość rozgrywa się w zimowym klimacie i na pewno będzie miłą odskocznią od tradycyjnych, obyczajowych świątecznych powieści. Czyta się ją szybko i jeśli jesteście miłośnikami prozy z dreszczykiem, to warto sięgnąć po tę książkę, nawet jeśli tak, jak ja wolicie współcześniejszą literaturę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Nikogo nie uważamy za podejrzanego, ale nawet gdyby było inaczej, z pewnością nie dotyczyłoby to pana, zbyt wiele wie pan o przestępstwach, aby miał pan popełnić jakieś”.

  Boże Narodzenie. wchodzisz do domu. Jest ciemno, tylko w jednym pokoju świecą się lampki choinkowe. Ktoś zaczyna śpiewać “Cicha noc Święta noc. Zaczynasz się bać, przecież nikogo nie powinno być w domu o tej porze…

  Gdybym robiła filmowy zwiastun tej “Cichej nocy” to właśnie tak by wyglądał. Ale już koniec śmieszków i zapraszam na recenzje.

  “Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne” to zbiór krótkich opowiadań z wątkiem kryminalnym, których akcja toczy się w święta Bożego Narodzenia. Historie są krótkie, a każde z nich poprzedza krótka notka o autorze. Każde z opowiadań doskonale oddaje klimat świąteczny i wciąga. Autorami są zarówno Ci znani, jak i mniej znani pisarze. Znajdziemy tu opowiadania [Adres usunięty] Arthura Doyle’a, Ralph’a Plummer’a, H.C Bailey czy Nicgolas’a Blake’a. “Cicha noc” to świetna świąteczna książka dla wszystkich fanów kryminału. Doskonale wprowadza w klimat Bożego Narodzenia. Opowiadania bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Polecam !

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cicha noc” to zbiór opowiadań, których wspólnym mianownikiem jest czas ich akcji - właśnie świąteczny, bożonarodzeniowy okres i oczywiście intrygująca zagadka kryminalna.

  Uwielbiam te brytyjskie opowiadania detektywistyczne, w klasycznym stylu, w których największą rolę odgrywa dedukcja. Gdzie sami możemy sprawdzić, czy szczegóły, które stopniowo zdradzają autorzy pozwolą nam odgadnąć rozwiązanie i odkryć przestępcę. Szczególnie w przypadku opowiadania "Śnieżna zagadka" możemy zabawić się w detektywa.

  Jak to ze zbiorami opowiadań bywa, zdarzają się perełki i takie, które mniej przypadną nam do gustu, ale jeśli jesteście wielbicielami Sherlocka Holmesa, z pewnością będziecie zachwyceni. A sam detektyw wszechczasów będzie miał sposobność popisania się swoimi zdolnościami analizy i dedukcji w intrygującej historii „Niebieski karbunkuł”.

  Mimo, że nieco odbiegające stylem od pozostałych, opowiadanie grozy „Figury woskowe” w mrocznym, niepokojącym klimacie zrobiło na mnie największe wrażenie, przyprawiając wręcz o ciarki.

  Niech dla nas wszystkich święta będą spokojne i radosne, a przestępstwa i wszelkie niemiłe niespodzianki pozostaną jedynie na kartach książek. Dobrych książek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 328
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381167970
 • Język: polski
 • Podtytuł: Świąteczne opowiadania kryminalne
 • Oryginalny tytuł: Silent Nights
 • Tłumacz: Bieroń Tomasz, Łoziński Jerzy
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381167970
 • EAN: 9788381167970
 • Wymiary: 14.0x20.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dom z obserwatorium n 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom z obserwatorium n

"Nosiłem białe rękawiczki... Nosiłem białe rękawiczki, chociaż nie byłem służącym. Nie grałem w orkiestrze. Nie byłem kelnerem. Nie byłem magikiem. Byłem kustoszem muzeum. Muzeum rzeczy ważnych." Observatory Mansions był kiedyś rezydencją rodową Orme`ów. Teraz jest tylko zrujnowaną kamienicą na...
Ostateczne wezwanie Deborah Moggach 0/5 Nasza cena:
14,50 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostateczne wezwanie Deborah Moggach

Natalie jest dziewczyną, która powinna dążyć do jakiegoś celu. Piękna, bystra i ambitna, pracuje w dziale księgowości Nu-Line Telecommunications, gdzie jakiekolwiek widoki na przyszłość ma raczej znikome. Do życia budzi się podczas szalonych weekendów, stale marząc o czymś więcej. Dostrzegając...
Smoki Zaginione opowieści Tom 6 Douglas Niles 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smoki Zaginione opowieści Tom 6 Douglas Niles

Posiadane przez nas egzemplarze mają zniszczone okładkiAurican i Darlantan, potężne smoki, wychowane zostały w świecie wiedzy, medytacji i wiary. Jednak po drugiej stronie Ansalonu czerwona smoczyca Crematia dziedziczy po Królowej Ciemności zamiłowanie do zdrady, podbojów i grabieży. Ogarniająca...
Krasnoludy żlebowe Zaginione opowieści tom V Dan Parkinson 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krasnoludy żlebowe Zaginione opowieści tom V Dan Parkinson

Wśród najgorszych z najgorszych powstanie bohater... Tak brzmią słowa proroctwa przekazanego przez boga Reorksa odmienionej zielonej smoczycy Verden Leafglow, która została odrzucona przez królową zła Takhisis. W dodatku Reorx nakazuje Verden służyć bohaterowi pomocą... Agharowie na zawsze. Kimże...
Wariat w Berlinie 0/5 Nasza cena:
32,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wariat w Berlinie

Książka ta rozpoczyna tetralogię, której bohaterem jest Carl Reinhart - antybohater stojący w obliczu zła i agresywności współczesnego świata. Carl jest młodym lekarzem wojskowym, stacjonującym w okupowanych Niemczech. Odznacza się dużą posturą i dobrym sercem...
Żądza piłkarskiego pieniądza 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żądza piłkarskiego pieniądza

Real Madryt kupuje na potęgę - za Zidane'a zapłacił ponad 70 milionów euro, za Luisa Figo 60 milionów. Ronaldo kosztował 45 milionów, a Beckham 35 milionów. Jednak "Galaktyczni" nie wygrywają, bo na szczęście w piłce nie wygrywają pieniądze. Bo gdyby tak było - jak mawia Kazimierz Górski - to...
Wybraniec Bogów Kroniki króla-kapłana tom I Chris Pierson 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wybraniec Bogów Kroniki króla-kapłana tom I Chris Pierson

Istar. Najpotężniejsze imperium, jakie kiedykolwiek istniało na Krynnie. Królowie-kapłani od stuleci władali Istar w imieniu Paladine`a, najwyższego boga Dobra. W samym sercu imperium drzemie jednak zło. Król-kapłan przewidział własną śmierć, a wokół świątyni gromadzą się mroczne siły z zamiarem...
Ofiara. Tom 3. Odznaka honoru 0/5 Nasza cena:
16,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ofiara. Tom 3. Odznaka honoru

Ofiara, trzeci tom bestsellerowego cyklu "Odznaka honoru", który miłośnicy policyjnych historii nazywają prekursorskim wobec niezwykle modnych ostatnio seriali w rodzaju CSI, opowiada o brutalności mafii, zabójstwach na zlecenie i przypadkowym (prawdopodobnie) świadku - dziewczyna z bogatej i...
Forteca w szarym lodzie JV Jones 0/5 Nasza cena:
18,45 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Forteca w szarym lodzie JV Jones

Zaczęła się Długa Noc i Władcy Kresu przebudzili się w swym wiecznym więzieniu znanym jako Ślepnia. W takim okresie ludzie z miast i ludzie z klanów powinni się zjednoczyć, by wspólnie walczyć z siłami ciemności, ale klany walczą między sobą, a górskie miasta planują inwazję. Tylko Sullowie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula