Autorki duży nacisk kładą na kształcenie u ucznia umiejętności obserwacji, wyciągania logicznych wniosków, wyrabiania nawyków pracy laboratoryjnej. Zagadnienia poruszane w podręczniku obejmują między innymi bezpieczeństwo w pracowni chemicznej, tematykę substancji chemicznych znajdujących się w otoczeniu ucznia. Uczeń poznaje wzory związków chemicznych, pojęcie wartościowości, niemetale i ich tlenki oraz niektóre wodorki.
- Świat chemii w otoczeniu człowieka wskazanie zagrożeń w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z substancjami, zapoznanie z zastosowaniem substancji zgodnie z ich właściwościami.
- Dokładnie zaplanowane doświadczenia możliwość optymalnego wykorzystania czasu podczas lekcji, rozbudzenie w uczniach zainteresowania chemią oraz rozwój umiejętności wyciągania wniosków i samodzielnego myślenia.
- Rozdział o szkle i sprzęcie laboratoryjnym oraz o pracy w laboratorium to podstawa samodzielnej i poprawnej pracy ucznia podczas doświadczeń chemicznych przeprowadzanych na lekcji.
- Zróżnicowane tematy projektów do realizacji inspiracja dla ucznia do twórczego działania, między innymi na rzecz ochrony środowiska.
Sekcja Q&A
Kto napisał "Chemia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Maria Barbara Szczepaniak, Wiesława Nowak, Bożena Kupczyk to autorzy tego podręcznika.
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Chemia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej" opublikowało Wydawnictwo Operon.
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 919/1/2017. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.
Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami merytorycznymi.
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się w opisie kupowanego produktu.
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się w opisie kupowanego produktu.
W którym roku został wydany ten podręcznik?
Ten podręcznik wydano w 2017 roku. Podręcznik "Chemia 7. Podręcznik dla szkoły podstawowej" od wielu lat jest cenioną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez lata zdobył zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.
W jakiej okładce jest książka?
Podręcznik został wydany w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży za dużo, z łatwością można ją zapakować do szkolnego plecaka lub torby.
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.
Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.