Gromadzenie i kupowanie przedmiotów daje nam tylko chwilowe i pozorne szczęście, nasza satysfakcja bardzo często przemija już w momencie zakupu. Poprzez ciągłe dążenie do gromadzenia wszelkich dóbr nie stajemy się lepszymi ludźmi, tracimy poczucie tego, co w życiu jest dla nas najważniejsze i najistotniejsze. Autorka proponuje aby w codziennym życiu czytelnik postawił na minimalizm. Nie dla każdego będzie to proste wyzwanie, nie poddawaj się jednak, pamiętaj, że czas działa na Twoją korzyść - zacznij od małych kroków, które prowadzą do większych zmian. Dobrym początkiem może być uporządkowanie ilości przypraw w kuchni, biżuterii, ubrań, jedzenia i wielu innych "drobiazgów".
Autorka twierdzi, że w codziennym życiu porządek odgrywa niezwykle istotną rolę. Stare powiedzenie mówi "bałagan w domu - bałagan w życiu" - i jest w tym dużo prawdy. Porządki oraz segregacja pomogą nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Zaczniemy również cieszyć się drobiazgami, doceniać małe, niepozorne przyjemności. Dopiero przy mniejszej ilości dóbr dostrzegamy, że kupujemy zdecydowanie za dużo. W totalnym nieładzie i chaosie zaczyna umykać gdzieś to, co przecież dla nas najważniejsze - szczęście.
Pragniesz kupować mniej? Dążysz do tego, aby być bardziej rozważnym? Chciałbyś w końcu poczuć się wolnym człowiekiem? Już dziś zacznij porządki w swoim codziennym życiu! "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce" to poradnik, który zawiera ponad 250 stron niezwykle przydatnej i rzeczowej wiedzy w prostej i przejrzystej formie.