Całkiem sama

Średnia: 3.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
308
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,84 zł
Nasza cena: 29,37 zł 38,00 zł Taniej o: 23%

Nowa powieść amerykańskiej mistrzyni suspensu! Mary Higgins-Clark zabiera nas w rejs luksusowym wycieczkowcem, na pokładzie którego dochodzi do morderstwa i kradzieży bezcennego klejnotu.

Celia Kilbride jest specjalistką od biżuterii i szlachetnych kamieni. Niedawno była bohaterem głośnego skandalu, kiedy to w przeddzień ślubu jej narzeczony został aresztowany. Aby uciec przed natrętnym zainteresowaniem mediów, postanawia popłynąć w rejs luksusowym wycieczkowcem. Na pokładzie Queen Charlotte poznaje wielu nietuzinkowych ludzi. Wśród nich jest pewna zamożna starsza dama nazwiskiem Emily Heywood. Jest ona właścicielką pięknego, bezcennego naszyjnika. W trzecim dniu rejsu starsza pani zostaje znaleziona martwa w swojej kabinie, klejnot natomiast znika bez śladu. Kto jest sprawcą zbrodni?

Celia wraz z dwójką nowo poznanych przyjaciół, Elwirą i Willy'm, postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa i kradzieży. Grono podejrzanych jest jednak bardzo duże. Być może ze śmiercią lady Em mają coś wspólnego towarzyszący jej goście: asystentka Brenda Martin lub zarządzający majątkiem starszej damy Roger Pearson i jego żona Yvonne? A może zbrodni dokonał profesor Henry Longworth, znawca twórczości Szekspira? Również Devon Michaelson, który zamierza rozsypać po falach prochy zmarłej niedawno żony wydaje się podejrzany... Celia nie przypuszcza nawet, że chcąc dociec prawdy sama także naraża się na niebezpieczeństwo.

Mistrzyni powieści sensacyjnej zabiera nas w kolejną podróż, tym razem po wodach oceanu. I znów mamy okazję śledzić pasjonującą akcję, która ze strony na stronę wywołuje coraz to silniejsze dreszcze emocji. Autorka znakomicie buduje postaci, także ze względu na tło psychologiczne. Z resztą to od zawsze jest wyznacznikiem jej prozy. A przy tym powieść jak zwykle czyta się bardzo dobrze, zakończenie natomiast z pewnością zaskoczy wszystkich czytelników!

Powieść ta jest dziesiątą w cyklu, którego bohaterami są Elwira i Willy. Na serię składają się jak dotąd następujące tytuły: "Wygrana na loterii", "Otrzyj łzy, kochana", "Najdłuższa noc", "Przybierz dom swój ostrokrzewem", "Gwiazdkowy złodziej", "Świąteczny rejs", "Festiwal Radości", "Pójdę sama tą drogą", "Zaginiony rękopis", "Wraz z upływem czasu...", "Całkiem sama".

Mary Higgins-Clark to jedna z najpopularniejszych amerykańskich autorek powieści kryminalnych i sensacyjnych. Określana jest często mianem Królowej suspensu i przyznać trzeba, że tytuł ten bezapelacyjnie jej się należy. Jej książki rozchodzą się w milionowych nakładach. Każda kolejna niemal automatycznie staje się bestsellerem. Do najbardziej znanych należą bez wątpienia: "Pusta kołyska", "Krzyk pośród nocy", "Sen o nożu" czy "Córeczka tatusia".

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ktokolwiek wypłynie z tym naszyjniku na morze, nie dotrze żywy do brzegu."

  Taka właśnie klątwa morska ciąży na słynnym naszyjniku egipskiej królowej Kleopatry. Biżuteria wzbudza ogromne zainteresowanie ekspertów sztuki, dziennikarzy i uczestników ekskluzywnego wycieczkowego rejsu na imponującym bogactwem liniowcu "Queen Charlotte". Mary Higgins Clark przygotowała dla czytelników plejadę różnorodnych postaci, każda z nich w większym lub mniejszym stopniu przyczynia się do dramaturgii podróży. Mamy wybitną specjalistkę od kamieni szlachetnych, inteligentnego prawnika, wytwornego znawcę twórczości Szekspira, bogatą arystokratkę, damę do towarzystwa, zarządcę inwestycji, zwyciężczynię loterii kościelnej, ale również przestępcę, oszusta i złodzieja. Elwira i Willy Mehanowie również są pasażerami statku, obchodzą czterdziestą piątą rocznicę ślubu. Para odgrywa znaczącą rolę w rozwikłaniu zagadki kryminalnej, zaginięcia, morderstwa i kradzieży.

  Lubię twórczość tej autorki, potrafi dostarczyć detektywistycznego dreszczyku, może nie w mocnych i złożonych barwach, czy dynamicznych i intrygujących rytmach, jednak przyjemnie się przy niej relaksuję, zwłaszcza jeśli potraktuję przygodę czytelniczą jako przerywnik między bardziej ambitnymi książkami. Lekka i przyjazna narracja, kładąca nacisk na swobodne prowadzenie po scenariuszu zdarzeń. Niezbyt plastyczne opisy, ale na tyle dokładne, aby móc zgrabnie wyobrazić sobie scenerię akcji. Wdzięcznie przedstawione emocje, ciekawie oddane motywy postaci, zarówno tych grających pierwsze skrzypce, jak i będących w tle. W jedenastej odsłonie serii szybko zdobywamy przekonanie, kto jest czarnym charakterem, właściwie typujemy tożsamość mordercy, choć autorka podrzuca kilka tropów służących jako zmyłki. Liczyłam na większe napięcie, bardziej rozbudowany scenariusz zdarzeń, mocniejsze uzasadnienie obyczajowych nut. Zatem choć sympatycznie się czyta, to jednak nie powinno wysuwać się dużych oczekiwań wobec książki.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sposobów na napisanie dobrego thrillera czy powieści kryminalnej jest naprawdę mnóstwo. Niektórzy autorzy poruszają się w klimatach noir, inni korzystają z elementów gore. Natkniemy się na książki pisane z humorem i te, które wywołają dreszcz na naszych plecach. Ilu autorów tyle stylów. Mary Higgins Clark jest z pewnością autorką, która umie pisać i cały czas trzyma ten sam, wysoki poziom. Można śmiało powiedzieć, że znalazła swoją niszę, a jej powieści kryminalne bardziej przypominają zagadki Sherlocka Holmesa niż horrory Stephena Kinga. "Całkiem sama" to powieść dla wszystkich czytelników. To jedna z tych książek po które sięgamy mając ochotę na coś mało wymagającego a jednocześnie trzymającego w napięciu. Książka idealnie pasująca do kubka gorącej herbaty i puchatego koca. Jeśli odrzucimy na bok wysokie oczekiwania i nastawimy się tylko i wyłącznie na rozrywkę, to obiecuję że czas spędzony z tą pozycją będzie bardzo dobrze wykorzystany a my wyjdziemy z tego spotkania zadowoleni.

  Celia Kilbride, specjalistka od szlachetnych kamieni i biżuterii, postanawia popłynąć w podróż luksusowym statkiem wycieczkowym, mając nadzieję, że dzięki temu uniknie natrętnego zainteresowania mediów po strasznym, upokarzającym przeżyciu, gdy w przeddzień ślubu jej narzeczony został aresztowany. Na statku spotyka osiemdziesięciosześcioletnią lady Emily Heywood, właścicielkę bezcennego szmaragdowego naszyjnika. W trzecim dniu podróży lady Em zostaje znaleziona martwa w swojej kabinie… a naszyjnik znika.

  Dacie wiarę, że to już 11 tom cyklu o Alvirah i Willym? Mary Higgins Clark jest z nami już prawie 20 lat. To właśnie na jej powieściach uczyłam się języka angielskiego. Teraz, mieszkając za granicą i posługując się tym językiem na co dzień, chciałabym podziękować autorce za pomoc. Niektórzy, złośliwi ludzie powiedzą, że z roku na rok, z książki na książkę, powieści Clark są coraz słabsze. Spotkałam się nawet z opinią, że to nie autorka lecz jej wnuki, wzięły się za pisanie kolejnych tomów. Nie wiem czy to ze względu na sentyment czy po prostu taki mam gust, jednak uważam, że nie jest to prawdą. Autorka trzyma poziom i choć zagadki są dość schematyczne a pomysły na fabułę, wykorzystane już przez innych, to Clark zrobiła wszystko co mogła by nadać im pozorów oryginalności i nowości. Temat morderstwa, gdzie podejrzanymi jest grupka, przebywających w tym samym miejscu ludzi, jest naprawdę oklepany. Bawiła się w to już Agatha Christie i wielu autorów po niej. Jakiś czas temu czytałam rewelacyjną książkę "Dziewczyna z kabiny numer 10", gdzie również doszło to morderstwa na statku. Moim zdaniem takie powieści są fascynujące, gdyż czytelnik od samego początku zna mordercę, przebywa z nim, słucha go, jedynie nie potrafi rozpoznać. Napisanie takiej powieści musi być rzeczą niezwykle trudną i nie każdy autor będzie sobie w stanie z tym poradzić. Musimy pamiętać, że przez cały czas Clark musiała kłamać, udawać, robić czytelnika w bambuko. Nasz morderca musiał zachowywać się normalnie, wtopić w tło, podtrzymywać tajemnicę i się nie zdradzić. Zawsze jak wpada mi w ręce książka, której akcja rozgrywa się na małej przestrzeni, to boję się że będzie tutaj mnóstwo nudy, powtórzeń i sztampowości. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z powieścią, której głównym założeniem będzie wykrycie przestępcy. No bo ileż możemy przesłuchiwać i podejrzewać tych samych ludzi? Okazało się, że niepotrzebnie się obawiałam. Mary Higgins Clark napisała powieść pełną tak ciekawych, często kontrowersyjnych bohaterów, że samo przebywanie z nimi było przyjemnością i stanowiło ważną część fabuły. To nie zagadka morderstwa grała tutaj pierwsze skrzypce tylko motyw psychologiczny. Zawsze się cieszę jak autorzy wchodzą do głów naszych bohaterów i często na siłę wyciągają z nich najmroczniejsze sekrety. "Całkiem sama" jest również doskonałym thrillerem psychologicznym.

  Mary Higgins Clark przyzwyczaiła nas do tego, że jej powieści są dynamiczne, rozdziały krótkie a fabuła pełna bohaterów. Tak było i tym razem. Statek pełen jest ludzi, którzy zdecydowali się na rejs tym ekskluzywnym liniowcem, z sobie tylko znanych powodów. Nasza główna bohaterka ucieka przed wstydem, zaserwowanym przez własnego narzeczonego, który na dzień przed ślubem został aresztowany i wtrącony do więzienia. Na pokładzie spotkamy również nieszczęśliwe małżeństwo, w którym mąż zmęczony życiem postanawia wyskoczyć za burtę. Bardzo barwną i interesującą postacią, choć nie dane jest nam przebywać z nią zbyt długo, jest Lady Emily, posiadaczka fortuny i klejnotów, które zamierza oddać w darowiźnie. Koło niej kręci się przebiegły asystent, niezła szuja, która zamienia prawdziwe kamienie na tanie podróbki. Nie możemy oczywiście zapomnieć o samych Alvirah i Willym, bo choć nie są głównymi bohaterami, to pełnią znaczącą rolę w śledztwie. Ciekawa jestem jak szybko uda wam się domyślić kto jest mordercą? Mi to troszkę zajęło, jednak już pod koniec książki wszystko zaczęło mi się układać w logiczną a jednocześnie dość przewidywalną całość. Zakończenie nie okazało się dla mnie zaskoczeniem.

  Mary Higgins Clark umie pisać w taki sposób by czytelnik cały czas siedział jak na szpilkach. Jest mistrzynią budowania atmosfery. Postaci, które stworzyła są wielowymiarowe, nigdy nie wiedziałam czego mogę się po nich spodziewać, komu mogę zaufać. Jedynym stałym punktem programu byli Alvirah i Willy, znani mi już z poprzednich części cyklu. Cała reszta znajdowała się w "szarej strefie". Nie było tutaj skrajnie złych i bajecznie dobrych postaci. Cały czas czekałam na to by każdy zdjął maskę i odsłonił swoje prawdziwe oblicze. Często okazywały się one karykaturalne i przerysowane, jednak miałam nieodparte wrażenie, że autorka cały czas trzyma się wybranego przez siebie schematu. Nie ważne czy fabuła toczy się w kamiennych, angielskich posiadłościach czy na pokładzie statku, spotykamy tutaj bohaterów o podobnych rysach psychologicznych, którzy mają do rozwiązania średnio skomplikowaną zagadkę.

  Jeśli lubicie powieści w stylu Agathy Christie, tylko osadzone w czasach nam współczesnych, to z pewnością będziecie zadowoleni. Na dzisiejszym rynku wydawniczym pełno jest książek epatujących przemocą i erotyką, dlatego cieszę się, że są jeszcze autorzy dla których najważniejsza jest sama zagadka i jej rozwiązanie niż bezsensowna brutalność czy próba zszokowania czytelnika. Mary Higgins Clark po raz kolejny zrobiła rewelacyjny kogel mogel, gdzie bogactwo spotyka się z biedą, empatia z obłudą, zbrodnia z miłością. Jest to książka dla czytelników z różnych grup wiekowych. Mogą ją przeczytać zarówno nastolatkowie jak i osoby starsze. Ot, taka książka łącząca pokolenia.

  Moja przygoda z Mary Higgins Clark rozpoczęła się pod koniec lat 90-tych i trwa w najlepsze. Nic nie wskazuje na to, że miałaby się kiedyś skończyć. Wiadomym jest, że nawet najlepsi autorzy mają swoje gorsze i lepsze pozycje. Często do druku kierowane są książki, które by nie przeszły w przypadku początkujących twórców. "Całkiem sama" plasuje się gdzieś pośrodku. Nie jest ani najlepszą ani najgorszą powieścią autorki. Co prawda obserwowanie bogatych, sławnych i wielkich tego świata nie wzbudza już we mnie takich emocji jak kiedyś, jednak nadal czyta się całkiem przyjemnie. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Nie całkiem białe Boże Narodzenie 5/5 Nasza cena:
29,25 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie całkiem białe Boże Narodzenie

Zagubiony w lesie pensjonat Mścigniew tuż przed świętami Bożego Narodzenia wypełnia się z pozoru zwyczajnymi gośćmi, z których każdy ma niebagatelne powody, by spędzić ten czas właśnie tam ? w spokoju i w oddaleniu od zgiełku codzienności. Kiedy więc pewnego poranka amatorka nordic walkingu, Olga...
Wraz z upływem czasu 4/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wraz z upływem czasu

Nowa książka ulubionej autorki powieści sensacyjnych, nazywanej Królową suspensu.Dziennikarka Delaney Wright otrzymuje wielką szansę. Zostaje współprowadzącą wieczornych wiadomości telewizyjnych, będzie również relacjonować sensacyjny proces w sprawie morderstwa. Postanawia też odnaleźć swoją...
Zabójcza śpiąca królewna 4/5 Nasza cena:
30,02 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójcza śpiąca królewna

Trzecia powieść z  serii "W cieniu podejrzenia". Producentka telewizyjna Laurie Moran daje kobiecie, która została skazana i odbyła wieloletni wyrok, szansę na udowodnienie swojej niewinności. Piętnaście lat wcześniej Casey Carter twierdziła, że spała, kiedy jej narzeczony, znany filantrop Hunter...
Z każdym oddechem 0/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z każdym oddechem

Czwarta powieść z serii "W cieniu podejrzenia" Producentka telewizyjna Laurie Moran tym razem bada sprawę śmierci bogatej wdowy, która spadła… lub została zrzucona z dachu słynnego muzeum podczas odbywającej się tam dorocznej gali. Kariera zawodowa Laurie kwitnie: jej program  przyczynia się do...
eBook Całkiem sama mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Całkiem sama mobi epub

Królowa Suspensu zabiera nas w rejs wspaniałym liniowcem Queen Charlotte, na którym dochodzi do dramatycznych wydarzeń! Celia Kilbride, specjalistka od szlachetnych kamieni i biżuterii, postanawia popłynąć w podróż luksusowym statkiem wycieczkowym, mając nadzieję, że dzięki temu uniknie natrętnego...
eBook Wraz z upływem czasu mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wraz z upływem czasu mobi epub

Nowa książka ulubionej autorki powieści sensacyjnych, nazywanej Królową suspensu. Dziennikarka Delaney Wright otrzymuje wielką szansę. Zostaje współprowadzącą wieczornych wiadomości telewizyjnych, będzie również relacjonować sensacyjny proces w sprawie morderstwa. Postanawia też odnaleźć swoją...
eBook Zabójcza śpiąca królewna mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zabójcza śpiąca królewna mobi epub

Trzecia powieść z serii "W cieniu podejrzenia". Producentka telewizyjna Laurie Moran daje kobiecie, która została skazana i odbyła wieloletni wyrok, szansę na udowodnienie swojej niewinności. Piętnaście lat wcześniej Casey Carter twierdziła, że spała, kiedy jej narzeczony, znany filantrop Hunter...
eBook Z każdym oddechem mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Z każdym oddechem mobi epub

Czwarta powieść z serii "W cieniu podejrzenia". Producentka telewizyjna Laurie Moran tym razem bada sprawę śmierci bogatej wdowy, która spadła… lub została zrzucona z dachu słynnego muzeum podczas odbywającej się tam dorocznej gali. Kariera zawodowa Laurie kwitnie: jej program przyczynia się do...
Lilith 0/5 Nasza cena:
26,07 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilith

Trzymający w napięciu kryminał z wątkami okultystycznymi. Olga Rudnicka, jakiej nie znacie! Lipniów, pełne uroku stare miasteczko, cieszy się sławą polskiego Salem. Dawno temu doszło tu do procesu czarownic, w wyniku którego kilkanaście kobiet straciło życie. Była wśród nich Anastazja Lipnowska,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula