Cała prawda o Francuzkach

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 19
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
288
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,42 zł
Nasza cena: 27,93 zł 39,91 zł Taniej o: 30%

FASCYNUJĄCY PORTRET NAJBARDZIEJ ENIGMATYCZNYCH KOBIET ŚWIATA


Francuzki, uważane za kobiety eleganckie i zmysłowe, budzą niekłamaną fascynację. Jednak co tak naprawdę o nich wiemy? Na ile powszechne skojarzenia dotyczące francuskiego szyku, postawy światopoglądowej Francuzek czy ich kulinarnych upodobań są zgodne z rzeczywistością?

Marie-Morgane Le Moël udziela interesujących odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Obala funkcjonujące mity i stereotypy, a czyni to z dużą dozą publicystycznej odwagi. Z lektury książki dowiemy się, dlaczego to właśnie francuskie kobiety nie szczędzą pieniędzy na dobrą bieliznę, i co naprawę oznacza paryski modowy chic. Przeczytamy także o odważnych Francuzkach, które odbiły się na kartach historii jako postaci sprzeciwiające się normom społecznym. Na nowo przyjrzymy się między innymi tak znaczącym osobistościom, jak Joanna d’Arc, Simone de Beauvoir czy George Sand. Przeanalizujemy również ich rolę w rewolucjonizowaniu francuskiej myśli polityczno-społecznej. Nie zabraknie też odniesień do przemian obyczajowych zapoczątkowanych przez Coco Chanel.

Cała prawda o Francuzkach to dogłębne studium codziennego życia francuskich kobiet oraz ich podejścia do miłości, sztuki oraz polityki.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet zafascynowanych Francją i tak zwanym paryskim szykiem!

Przeczytaj darmowy fragment książki


O autorce

Marie-Morgane Le Moël  studiowała literaturoznawstwo, filologię angielską, nauki polityczne i dziennikarstwo. W latach 2007-2012 była australijską korespondentką międzynarodowego miesięcznika „Le Monde” i radia RFI, prowadząc serwis informacyjny w Oceanii. Pracowała również przy tworzeniu francuskiego programu dla stacji SBS. Pod koniec 2012 roku wróciła do Francji. Obecnie pracuje jako dziennikarka we francuskiej agencji prasowej AFP.


Czytaj całość

Recenzje (19)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-01-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka w książce "Cała prawda o Francuzkach" chce pokazać nam prawdę o swoich rodaczkach. Sięgnie do historii, oczyści z kurzu postacie kobiece, które wykazały się odwagą, kobiecością, strategią i zdolnościami do prowadzenia wojen. Książka składa się z 9 rozdziałów, które nakreślą nam rolę kobiet w społeczeństwie, polityce i podczas rewolucji. Do tego dowiemy się co nieco o manewrach miłosnych, kochankach, ideale wolności (czyli o tym jak kochają Francuzki) oraz o jedzeniu i francuskim szyku. Książkę czyta się szybko i dość płynnie, mimo powrotów do przeszłości, cytatów i seksizmu w polityce. Dowiadujemy się kilku ciekawostek, które poparte zostały statystykami. Książka zapewne zaintryguje osoby zauroczone Francją i jej fenomenem.

  Wydawnictwo Kobiece po raz kolejny udowodniło, że ma w swojej ofercie ciekawą literaturę, która nie tylko umila czas, ale również uczy. Jeśli macie ochotę przeniknąć do świata Francuzów, a tym bardziej Francuzek to zapraszam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-01-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam tę książkę przede wszystkim osobom zainteresowanym Francją. Myślę, że "Cała prawda o Francuzkach" będzie świetnym dopełnieniem ich dotychczasowej wiedzy. To ciekawa, wciągająca historia, otwierająca oczy na wiele spraw. Kierowałabym ją zarówno do Pań, jak i Panów. Błędne wyobrażenie o kobietach znad Loary istnieje w świadomości obydwu płci. Cieszy mnie, że na rynku wydawniczym pojawiła się pozycja, która niczego nie gloryfikuje, nie ubarwia, a po prostu mówi jak jest. Czasami nie doceniamy tego, kim jesteśmy i próbujemy być kimś innym.

  "Cała prawda o Francuzkach" potwierdza tylko tezę, że tak naprawdę niewiele się od siebie różnimy. Mamy takie same potrzeby, pragnienia i nadzieje, niezależnie od kraju i innych czynników. Co więc robić? Bądźmy sobą. Proste.

  [Recenzja pochodzi z bloga: http://recenzentkaksiazek.blog.pl]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-01-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie wydano bardzo wiele poradników dotyczących francuskiego stylu życia, które My Europejki staramy się nieustannie naśladować. Niestety, chociaż pięknie wydane, bogate są w błędne stereotypy, które po przeczytaniu tego typu poradników utrwalamy na nowo. ,,Cała prawda o Francuzkach" walczy z tym zjawiskiem już od pierwszych akapitów. Można zatem powiedzieć, że tytuł mówi sam za siebie. Będąc przygotowana na kolejny infantylny poradnik, dotyczący wskazówek jak porządnie uprasować swój sweter i z gracją chodzić w balerinkach w czasie deszczu, natrafiłam na bogatą merytorycznie treść, z której wiele można się nauczyć. Wierzcie mi, kiedy po nią sięgniecie, nie zawiedziecie się zawartością ani przez chwilę.

  [Fragment recenzji książki pochodzi z bloga: http://jeansplease.blogspot.com/2016/01/200116-caa-prawda-o-francuzkach.html#more]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-01-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  "Cała prawda o Francuzkach" nie jest kolejnym poradnikiem poświęconym modzie i stylowi paryżanek, ale i tym zagadnieniom autorka poświęca całkiem pokaźny fragment, ujmując go jednak w dość zaskakujący sposób.

  Ta książka to z pewnością kopalnia wiedzy o kulturze, zwyczajach i co najważniejsze - kobietach. Polecam lekturę każdemu, zainteresowanemu kulturą Francji lub chcącemu pogłębić swoją wiedzę o innych narodowościach i ich usposobieniu.

  [recenzja pochodzi z bloga: http://www.vademecumstylu.pl]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-04-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydaje się, że wiesz, jakie naprawdę są Francuzki? My pokażemy, że jest zupełnie inaczej…

  Po przeczytaniu książki miało zmienić się moje spojrzenie na te enigmatyczne kobiety. Jednak jestem jeszcze bardziej zafascynowana Francuzkami niż wcześniej. Bo takich „smaczków” z lekcji historii się nie dowiecie. I moim marzeniem jest zobaczenie Paryża, tych przepięknych szykownych kobiet i odwiedzenie Moulin Rouge.

  Jeśli myślicie, że jest to kolejna książka z serii „Jak stać się szczupłą-szykowną-elegancką-modną-Francuzką-Paryzanką” to się rozczarujecie, bo nie jest to poradnik.

  Autorką książki jest Marie-Morgane le Moël – dziennikarka, pisarka, korespondentka. We wstępie Marie kreśli obraz Francuzek, jaki znam z innych pozycji, które do tej pory przeczytałam, czyli chudych latawic nie mających problemów z dziećmi (wręcz posiadających idealne potomstwo), ale za to mających młodszych kochanków, i noszących cały czas seksowną bieliznę (nie kochankowie, a Francuzki).Twierdzi ona, ze są to tylko stereotypy na dowód, czego przywołuje mnóstwo przykładów (z życia, ale i z historii) na udowodnienie swoich racji.

  Pozycja ta składa się z 9 pasjonujących rozdziałów. Autorka kreśli obrazy takich kobiet jak Joanna d’Arc, Eleonora Akwitańska czy Katarzyna Medycejska.

  Poznajemy także rewolucjonistki, które walczyły o swoje prawa i innych, nawet posuwając się do zbrodni.

  Te frondystki, czy też amazonki, stanowiły wyjątek dotyczący zachowania kobiet w tamtych czasach, ale swoim przykładem dowodziły, że kobiety mają siłę, odwagę i umiejętności niezbędne do prowadzenia wojny. (Jednak nie zdradzę dlaczego).

  Marie studiowała także literaturę, stąd na kartach pojawiają się nazwiska znanych pisarek Marie de Lafayette czy George Sand oraz francuskich powieści (Niebezpieczne związki czy Pani Bovary). Oczywiście, w zestawieniu nie mogło zabraknąć Coco Chanel.

  Jako nauczycielka byłam zaszokowana podejściem Francuzek do spraw edukacji. Mianowicie otwarcie spotykają się one z wykładowcami i nie widzą w tym nic niestosownego. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że kończę zajęcia, czekam na profesora i razem idziemy na kawę. (!!!) Dystans (co najmniej na odległość wyciągniętej ręki) powinien być zachowany miedzy studentką a prowadzącym i uważam, że spoufalanie jest bardzo niewskazane.

  Niewątpliwym plusem książki są statystyki, które podaje autorka i operuje nimi niczym wirtuoz na koncercie.

  Z tego, co przeczytałam spojrzałam jeszcze raz na Francuzki, ale już pod innym kątem. Bo jak się okazuje nie wszystkie są takie piękne, eleganckie i szykowne. Sprowadzanie Francuzek do sylwetki i ich seksualności nie odzwierciedla całego społeczeństwa, lecz może malutki skrawek. Przede wszystkim powinno zwracać się uwagę na kobiety zmieniające to społeczeństwo, posiadające władzę zdobytą dzięki geniuszowi, sprytowi, sile.

  Na koniec jestem zachwycona okładką. Cóż to za przepiękna, tajemnicza, zagadkowa kobieta. Ta fryzura, spojrzenie, usta…

  Książkę jak najbardziej polecam osobom zainteresowanym Francją, z której dowiecie się skąd się wzięła np. sztuka konwersacji czy też stosunek Francuzów do romansów i komplementowania.

  http://reading-mylove.blogspot.com/2016/04/caa-prawda-o-francuzkach-egzemplarz.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 14 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Cała prawda o Francuzkach
 • Autor: Marie-Morgane Le Moël
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 288
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365170316
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Truth About French Women
 • Tłumacz: Edyta Świerczyńska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365170316
 • EAN: 9788365170316
 • Wymiary: 13.5x20.5x2 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula