Po opuszczeniu leśnej chaty Juliana pragnie jednego - odnaleźć rodzinę swojej matki. Nie dane jest jej jednak szybko ten cel zrealizować. Ilekroć wybiera się w drogę do Konstancina, los rzuca ją w inne miejsca w kraju: do Białegostoku, do Olsztyna i w końcu do Warszawy.
Spokój, który odnajduje u boku babki Oleny, nie trwa długo. Niechciana miłość Janka powoduje, że Juliana znów rusza w drogę. Czeka tam na nią małżeństwo z rozsądku. Czy ten partnerski układ ma szansę przerodzić się w miłość? Czy Juliana odnajdzie spokój ducha i zrealizuje swoje marzenie? A jak potoczą się dalsze losy Adama i Toffi? Wszystko to i wiele, wiele więcej czeka na Was na kartach tej niezwykłej powieści.
Oto dalszy ciąg losów Juliany. Losów dodajmy zdumiewających i nieprawdopodobnych. Akcja tej powieści rozgrywa się w latach 1950 - 1970. Powojenna rzeczywistość, nowe domy, dobrzy i źli ludzie, niechciana miłość, a także miłość niespełniona. Wydarzenia mkną tu jedno po drugim nie dając Czytelnikowi nawet na chwilę odetchnąć. Z resztą chwili na oddech zupełnie tu nie potrzeba. Tak bardzo chcemy dowiedzieć się, jak ta niesamowita historia się skończy, jak autorka rozwiąże poszczególne wątki, że z niecierpliwością przerzucamy każdą kolejną stronę. A czekają tu na nas silne emocje i wzruszenia. Kibicujemy Julianie odczuwając każdy kolejny cios, jaki ją spotkał. Ciągle mamy jednak nadzieję, że jakoś się to wszystko ułoży. Czy rzeczywiście tak się stanie?
"Burza przed ciszą" to trzecia część znakomitej trylogii powieściowej "Córka cieni" autorstwa Ewy Cielesz. Seria ukazuje się nakładem wydawnictwa Axis Mundi. Składają się na nią następujące tomy:
- "Siedem szmacianych dat";
- "Obce matki";
- "Burza przed ciszą".