Bóg w wielkim mieście

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 34,57 zł
Nasza cena: 34,12 zł 44,90 zł Taniej o: 24%

Szukacie ciekawej książki, która może pokazać wam jedną z dróg, którymi należy kierować się w życiu? Jeśli odpowiedzieliście na to pytanie twierdząco, to powinna spodobać wam się propozycja literacka autorstwa Katarzyny Olubińskiej. "Bóg w wielkim mieście " to książka przeznaczona dla ludzi w każdym wieku. Czytelnicy, którzy mieli ją już jest swoich rękach przyznają, że lektura wciągnęła ich na długie godziny i pozwoliła inaczej spojrzeć na wiele różnych kwestii, które na co dzień wszystkich nas otaczają.

Autorka - Katarzyna Olubińska - opowiada w swojej pozycji literackiej, jak trafiła na Boga i jaką rolę odgrywa w jej codziennym życiu. Pisarka przyznaje, że kiedyś była dziennikarką, która perfekcyjnie wykonywała swoje obowiązki. Teoretycznie nie brakowało jej niczego, ale nie mogła znaleźć pełni szczęścia. To szczęście dała jej wiara w Boga. Autorka postanowiła podzielić się swoimi wspomnieniami oraz opisać historie z codziennego życia, które pokazują, że wiara pozwala osiągnąć pełnię szczęścia.

Czytelnicy mogą znaleźć w tej książce nie tylko wspomnienia i opinie autorki. Warto podkreślić, że Katarzyna Olubińska zaangażowała do swojego projektu wielu celebrytów, którzy także opowiadają o tym, jak Bóg wpływa na ich codzienne życie. W pierwszym rozdziale zatytułowanym "Pierwszy krok" wypowiadają się Iza Miko i Sebastian Fabijański. Autorka przytacza także konwersacje z Krystianem Wieczorkiem, Idą Nowakowską, Agnieszką Cegielską, Maciejem Musiałem, Mariką, Krzysztofem Skórzyńskim, Wojciechem Modestem Amaro, Marcinem Gortatem czy Rozalią Mancewicz. Celebryci w 8 rozdziałach odsłaniają przed czytelnikami swoje związki z Bogiem.

Katarzyna Olubińska nie bała poruszać się trudnych tematów. Dzięki temu czytelnicy mogą przeczytać między innymi o miłości, strachu, cierpieniu, rodzinie czy życiu zawodowym. Osoby z pierwszych stron gazet podają przykłady na to, że wiara w Boga potrafi przenosić góry i pomaga w najtrudniejszych momentach. Jeśli szukacie sensu swojego życia i czujecie pewną pustkę, to na pewno ta książka zmusi was do wielu refleksji.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Strona [Adres usunięty] to niezmiernie mądre i ciekawe miejsce w sieci, w którym zadomowiłam się i do którego często powracam. Niesamowicie raduje mnie więc fakt, że teraz mam możliwość cieszyć się również jej wersją papierową. :)

  "Bóg w wielkim mieście", to książka, do której aż chce się powracać. Pięknie wydana, opatrzona wieloma nastrojowymi fotografiami, pełna niesamowicie mądrych, ciepłych i bardzo intymnych słów, w których czuć nie tylko Boga, ale przede wszystkim głęboką, wielką, choć czasem trudną wiarę.

  Autorka książki, Katarzyna Olubińska, jest znaną dziennikarką, związaną między innymi z programem Dzień Dobry TVN. W pewnym momencie swojego życia, zaczęła bardzo intensywnie poszukiwać Boga. Po przyjeździe do wielkiego miasta, w którym czekało na nią wiele atrakcji i możliwości, rzuciła się w wir pracy. Okazało się jednak, że bardzo szybko poczuła się wypalona i zagubiona. I jak to zazwyczaj bywa, gdy człowiek myśli że nie ma już nic, wtedy pojawia się ratunek. Tak też było między innymi w przypadku autorki bloga. Wtedy, gdy była najbardziej sama, okazało się, że odlazła Boga. Potrzebowała Go, zawołała, a On się zjawił i poustawiał jej życie na nowo. Okazało się, że takich jak ona, jest w wielkich miastach więcej. W dodatku są chętni, by o Bogu rozmawiać publicznie i dawać świadectwo.

  W publikacji Katarzyna Olubińska, przedstawia rozważania na temat wiary. Opowiada swoją historię w drodze do jej umacniania, a także piętnaście bardzo ciepłych i intymnych rozmów, które przeprowadziła w ramach bloga. Niektóre z tych osób mnie zaskoczyły i to bardzo pozytywnie. Wszystkie wywiady są godne uwagi i skłaniające do refleksji. Autorka w książce "Bóg w wielkim mieście" zamieściła rozmowy z Krzysztofem Antkowiakiem, Izą Miko, Mariką, Agnieszką Cegielską, Wojciechem Modestem Amaro, Krzysztofem Skórzyńskim, Anną Kalczyńską-Maciejowską, Sebastianem Fabijańskim, Maciejem Musiałem, Kamilą Kuboth-Schuchardt, Tomaszem Scguchardtem, Krystianem Wieczorkiem, Idą Nowakowską i mój ulubiony wywiad z Marcinem Gortatem.

  Tematami rozmów, było odkrycie wiary i Boga na nowo, odkrycie ścieżek do Niego prowadzących, ulubione fragmenty Pisma Świętego, zmaganie z wiarą. W wywiadach rozmówcy zwierzali się, ze swoich momentów przełomowych, w tym tych, które skierowały ich do Kościoła, ale również opowiadali o swojej codzienności, przeżywanej w przyjacielskiej relacji z Bogiem.

  Myślę, że takie książki, oraz miejsca w sieci, są niezmiernie potrzebne, i takie osoby jak Kasia Olubińska, które o Bogu potrafią głosić bez zbędnego patosu, bez straszenia piekłem, ale nadal z wielkim szacunkiem, miłością i uwielbieniem. To piękne, pełne ciepła, bezpieczeństwa, czystości i oddania spojrzenie na wiarę, budujące i niezwykle inspirujące.

  "Bóg w wielkim mieście" to taka książka - skarb i na pewno będę do niej często powracać.

  Gorąco polecam.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Z dużą ciekawością sięgnęłam po książkę pani Katarzyny Olubińskiej. Do kupienia tej pozycji zachęciła mnie nie tylko tematyka książki, ale również piękna i przyjemna dla oka okładka.

  Jestem osobą wierzącą i praktykującą, dlatego też byłam ciekawa, wywiadów zamieszczonych w tej jak się później okazało bardzo pięknie wydanej książce. Muszę się przyznać, że sam tytuł również mnie zaintrygował. Od razu skojarzył mi się z popularnym, amerykańskim serialem. Na początku książki wspomniała o tym nawet sama autorka.

  Pani Katarzyna Olubińska to znana dziennikarka, obecnie związana ze stacją TVN. Jej droga do wiary jest bardzo interesująca, na początku jej kariery zawodowej wydawało się jej, że ma wszystko. Wielkie miasto dające dużo możliwości, moc atrakcji, możliwość poznania wielu znanych ludzi i przyjaciele, po prostu żyć nie umierać. Jednak pewnego dnia poczuła, że czegoś jej brakuje, poczuła się zmęczona i wypalona. W tych trudnych dla niej chwilach odnalazła jednak nadzieję. Tą nadzieją okazał się dla niej Bóg. Od tamtej chwili Bóg stał się jej przyjacielem, Którego w codziennym życiu ciągle poszukiwała. To wtedy wpadła na pomysł, aby założyć bloga, a potem napisać książkę „ Bóg w wielkim mieście".

  W książce znajdziemy wywiady ze znanymi osobami, które nie wstydzą się okazywać i mówić o swojej wierze. Niektóre świadectwa zaskakiwały mnie, inne zmuszały do refleksji i przemyśleń. Lektura książki po raz kolejny obala mit, że znani i lubiani to „nadludzie” którzy mają i mogą wszystko. Nic bardziej mylnego. Oni też mają swoje codzienne troski i słabości.

  Jestem pod wrażeniem, że bohaterowie książki nie bali się mówić o swoich problemach, wątpliwościach związanych z wiarą oraz ich przyjaźni z Bogiem. Ich otwartość, szczerość oraz chęć podzielenia się tym wszystkim pokazuje nam, że wiara może być COOL, a ludzie wierzący i kochający Boga, nie muszą kojarzyć się tylko z moherowym beretem i słuchaczami jednej ze stacji radiowych.

  Wydaje mi się, że takie publikacje są bardzo potrzebne. W dzisiejszych czasach zbyt wiele jest agresji, arogancji, obojętności i bylejakości. Zbyt często traktuje się ludzi wierzących jako ciemnogród, który nie ma pojęcia o życiu. Takie publikacje dają ludziom nadzieję. Kto wie, może kiedyś powstanie kontynuacja książki? Z innymi historiami i bohaterami. Mam już nawet pomysł na tytuł. Książka mogłaby nosić tytuł „Bóg w wielkim mieście. Sezon 2".

  Gorąco polecam tę piękną książkę, którą czyta się bardzo szybko. Książka ta jest przeznaczona nie tylko dla ludzi wierzących. Kto wie, może, kiedy ją przeczytasz, Drogi Czytelniku odnajdziesz coś, czego do tej pory nie mogłeś znaleźć?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bóg w wielki mieście" to książka niewątpliwie niezwykła. Zbiór niesamowitych historii, spostrzeżeń o refleksji. Kasia Olubińska to nie tylko mistrzyni słowa pisanego, ale nie słychanej wrażliwości, subtelności i ciepła. Każdemu ze swoich rozmówców okazuje zrozumienie, który przy temacie wiary jest szalenie istotny.

  Temat wiary i podejścia do niej, szczególnie osób medialnych jest dość kontrowersyjny. Jednak w tej książce znajdziecie zwierzenia znanych osób, które mówią o swoim spotkaniu z Bogiem w wielkim mieście. O swojej relacji z "Szefem" opowiadają w sposób nienachalny, otwarty i swój. Pokazują jak jest ich sposób na to, żeby się z nim spotkać i "pogadać". Dając w ten sposób pewne triki nam, odbiorcą.

  Kasia Olubińska, która jest autorką tej książki przemyca również swój opis przeżycia wiary i to, w jaki sposób ona dostrzega Jego działalność w swoim życiu. Jednak... nikomu nic nie narzuca, tylko pokazuje to ze swojej perspektywy.

  Szerze zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki. Pięknie przeprowadza ona przez tak trudny temat. Skłania do refleksji przede wszystkim nad samym sobą, chcąc dać nam szansa przemyślenia czego chcemy w życiu i jak chcemy je pokierować. Pokazują inną perspektywę, może nam nie znaną. Nie ma co się bać tej książki, i tej tematyki. Zdecydowanie warto otworzyć się na nowe i szersze horyzonty. Być może znajdziesz odpowiedź na jakieś pytanie, może po prostu chcesz poznać nowe spojrzenie ;)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo fajna książka, napisana lekko. Dodaje siły. Fajnie, że są ludzie którzy we współczesnym zabieganym świecie potrafią mówić o Bogu, doceniać Go i szukać Jego wsparcia. Polecam wszystkim. Dla mnie w tej książce opisane jest wiele bardzo ciekawych i wartościowych wywiadów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Alphaville 0/5 Nasza cena:
26,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alphaville

Książka to bardzo udany rezultat współpracy eks-policjanta z Brooklynu i znanego felietonisty. Wkład tego pierwszego - Michaela Codelli - to wspomnienia z pełnego przygód życia. Syn policjanta i wnuk szeregowego członka sycylijskiej mafii, wychował się w dzielnicy, w której miał później pracować, i...
Fenomen miejsc biesiadnych w mieście 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fenomen miejsc biesiadnych w mieście

O FUNDACJI Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji wierzył, że ład architektoniczno - urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin.
Bóg nie jest wielki 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg nie jest wielki

Niniejsza książka to zaproszenie do polemiki. Niezależnie od tego, czy uważasz się za ateistę, czy człowieka wierzącego, argumentacja Hitchensa zmusi cię do zastanowienia i refleksji. Ponad półtora wieku temu papież Pius IX opublikował Syllabus Errorum. Potępił w nim idee wolności religijnej oraz...
Bóg liczy łzy kobiet. Prawdziwa historia kobiety.. 0/5 Nasza cena:
18,68 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg liczy łzy kobiet. Prawdziwa historia kobiety..

Pierwsza autobiograficzna opowieść ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach. Młoda, wchodząca w życie dziewczyna, nieśmiało chodząca za rękę ze swym pierwszym chłopakiem, marzy o wspólnej przyszłości w powojennej rzeczywistości. Nieoczekiwanie, chłopak...
Bóg. Życie i twórczość 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg. Życie i twórczość

Hołownia pokusił się o biografię... Boga! Czym różni się Bóg od UFO? Dlaczego Jezus zdemolował kantor? Czy Bóg lubi krew? Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli -...
Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomości 5/5 Nasza cena:
20,93 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Bóg? Uwielbiam! 44 dobre wiadomości

PAN BÓG UZDRAWIA WSZYSTKICH.PAN BÓG NIE UZDRAWIA WSZYSTKICH.OBA ZDANIA SĄ PRAWDZIWE.Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, od ponad dwudziestu lat modli się we wspólnocie Kościoła. Doświadczył wielu wzlotów i kryzysów wiary, jednak niedawno w jego życiu nastąpił przełom. Przełom w...
Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu

W jakiego Boga wierzą naukowcy? Co wspólnego z modlitwą ma rozwiązywanie równań? Dlaczego nie należy zapychać Bogiem dziur w nauce? Co nauka może dać teologii? Czemu teoria ewolucji jest aż teorią, a koncepcja Inteligentnego Projektu zahacza o herezję? Michał Heller w pasjonującej rozmowie z...
Demokracja. Bóg, który zawiódł 0/5 Nasza cena:
44,10 zł 49,05 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Demokracja. Bóg, który zawiódł

Spośród krajów wyzwolonych spod jarzma komunizmu, z Polską wiązano największe nadzieje. Polska troszczyła się o wolność i propagowanie jej idei. W latach 1572 - 1791 Polska była monarchią elekcyjną, zaś w polskim parlamencie, pojedynczy poseł miał prawo wetowania jakiejkolwiek inicjatywy...
Bóg i nowa fizyka 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bóg i nowa fizyka

Nowa fizyka zrewolucjonizowała naukę, umożliwiając badanie cząstek elementarnych oraz całego wszechświata. Filozofia i religia muszą wobec tego odpowiedzieć na nowe pytania i wyzwania, podważające tradycyjne poglądy na naturę wszechświata.Jak powstał świat i jaki czeka go koniec, jeśli takowy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula