Życie towarzyskie mózgu – poradnik psychologiczny

Życie towarzyskie mózgu to propozycja, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom książek psychologicznych i nietuzinkowych poradników. Książka Urszuli Dąbrowskiej jest już dostępna w sprzedaży i powinien po nią sięgnąć każdy, kto chciałby dowiedzieć się nieco więcej o funkcjonowania człowieka w społeczności. Ponieważ autorka potwierdza co, o czym z pewnością wielu z was już wie. Człowiek potrzebuje innych. A chociaż możecie uważać, że jesteście samowystarczalni i nietowarzyscy, to wasz mózg ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Jak to się dzieje? I o co właściwie chodzi? Tego dowiecie się właśnie z prezentowanego dziś poradnika!

Życie towarzyskie mózgu - kup na TaniaKsiazka.pl

Życie towarzyskie mózgu – kilka słów o książce

Do tej pory mózg postrzegany był przez nas jako biologiczny komputer. Maszyna do liczenia i przetwarzania danych. Okazuje się jednak, że to mylne podejście. Ponieważ mózg jest bardzo towarzyski, emocjonalny i prospołeczny. Lubi się śmiać, plotkować, spotykać ze znajomymi i budować więzi. A poza tym jest w najlepszej formie, gdy otaczają go inne, życzliwe mózgi. I nauka potwierdza ten fakt na wiele sposobów. Lekarze, psychologowie, neuronaukowcy, a nawet ekonomiści są zgodni: człowiek to istota społeczna, empatyczna i altruistyczna. W gruncie rzeczy to dobra dla nas wiadomość.

Autorka w tej książce pokazuje wiele ciekawych zagadnień. W związku z tym dowiecie się, że życzliwe kontakty międzyludzkie to klucz do zdrowia, szczęścia i długowieczności. Ponadto udowadnia, że przyjaźnie są bezcenne, więzi rodzinne konieczne, a znajomości bardzo pomocne. I kiedy umawiacie się na kawę z przyjaciółką lub przyjacielem, to wcale nie jest strata czasu, a inwestycja w dobrostan swój jak i drugiej osoby. A jeśli poszukujecie najlepszego i skutecznego lekarstwa na stres, to okazują się nimi śmiech, wygłupy i przytulanie.

Przekonajcie się, jak niewiele potrzeba, by być w życiu szczęśliwszym i zdrowszym. Poznajcie swój mózg i jego działanie. I czerpcie garściami z kontaktów międzyludzkich!

Książkę Urszuli Dąbrowskiej pt. Życie towarzyskie mózgu znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecam wam tę pozycję!

Przeczytaj także