Zazdrość – nowa książka Jo Nesbø już we wrześniu

Czekacie na nową książkę od Jo Nesbø? Już jesienią premierę będzie mieć najnowsza książka najbardziej znanego norweskiego pisarza. Zazdrość to zbiór opowiadań, od których ciężko będzie się oderwać zwłaszcza fanom kryminałów skandynawskich.

Zazdrość - nowa książka Jo Nesbø

Zazdrość —  nowa książka Jo Nesbø

Jo Nesbø świetnie się czuje też w mniejszych formach literackich. Opowiadania to kondensacja historii i wątków. To wszystko za co czytelnicy cenią książki pisarza, zamknięte w mniejszych, bardziej zwięzłych i tym samym esencjonalnych formach.

W swoich opowiadaniach Jo Nesbø skupia się na tym, jak destrukcyjne może być pożądanie i do czego może doprowadzić zdrada i tytułowa zazdrość. Jakie historie przygotował dla czytelników?

Fabularny zarys opowiadać Jo Nesbø

Na greckiej wyspie Kalimnos zaginął niemiecki turysta. Sprawę ma poprowadzić śledczy z Aten, który specjalizuje się w zbrodniach z zazdrości. Czy zazdrość ma coś wspólnego ze zniknięciem mężczyzny?

Bohaterem kolejnego opowiadania jest taksówkarz, który na tylnym siedzeniu samochodu znajduje kolczyk. Jest przekonany, że to jeden z pary, jaką kiedyś kupił swojej żonie w prezencie. Tylko że żona nie była jego pasażerką, a samochód jest własnością jego szefa. Co to właściwie znaczy?

Kolejna historia skupia się wokół kobiety zdecydowanej na samobójstwo. Właśnie odkryła, że kochanką męża jest jej najlepsza przyjaciółka, zatem nie widzi już sensu nie tylko w małżeństwie, ale całym życiu. Bohaterka opowiadania leci samolotem z Nowego Jorku do Londynu i rozmawia z siedzącym obok współpasażerem. Czy ta rozmowa ma szansę zmienić jej samobójcze plany?

Zazdrość – premiera opowiadań 15 września

W swoich opowiadaniach autor drąży temat zazdrości i bada to, jak wpływa na jego bohaterów. Do jakich obsesji i nieracjonalnych działań jest w stanie ich doprowadzić.

Zazdrość, nowa książka Jo Nesbø będzie mieć premierę 15 września, ale już dziś w TaniaKsiazka.pl możecie zamówić ją w przedsprzedaży, w tym miejscu.

Inne książki norweskiego pisarza znajdziecie tutaj. Polecamy zwłaszcza jego najsłynniejszą serię: Harry Hole.

Sprawdź też:

Przeczytaj także