Zawisza Czarny – nowość od Jakuba Ćwieka!

Nowość od Jakuba Ćwieka ucieszy wszystkich miłośników twórczości autora. Powieść nosi tytuł Zawisza Czarny, a odbiorcy znajdą w niej sporo elementów, za które pokochali styl pisarza. Warto przypomnieć, że Jakub Ćwiek to jedno z bardziej znanych, polskich nazwisk, kojarzonych z literaturą fantasy. Serca Czytelników skradł niepowtarzalnym poczuciem humoru i historiami, w których nawiązuje do szeroko pojętej kultury pop. Czy i tym razem spełni oczekiwania swoich fanów? My, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Koniecznie jednak sprawdźcie to sami!

Zawisza Czarny – nowość od Jakuba Ćwieka

Tytułowy bohater przyszedł na świat na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Następnie trafił pod opiekę żołnierza i mistrza sztuk walki, który cieszył się wolnością na emeryturze. To od niego chłopak nauczył się precyzji i niezwykłej skuteczności na polu bitwy. Jego ciało stało się zabójczą bronią. Ale za tym wszystkim nie szła tylko siła fizyczna. Były żołnierz zaszczepił w podopiecznym miłość do nadwiślańskiego kraju, polskie wartości i zasady patriotyzmu.

Przyszedł czas, w którym to dorosły mężczyzna przybył do Polski, by krzewić prawdziwą, dobrze rozumianą polskość. Trafia do Warszawy, a tam od razu zostaje wciągnięty w spisek tak zwanych polskich patriotów. Zawisza Czarny wraz z młodymi i ambitnymi z Mordoru, uczestnikami rowerowej masy krytycznej i członkami ONR-u weźmie udział w niezwykle złożonej intrydze. Ponadto w ich szeregi wkradną się także kibice Legii i podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak.

Kto ponosi odpowiedzialność za całe to zamieszanie? I co właściwie tak naprawdę oznacza bycie patriotą? O tym wszystkim opowie Wam główny bohater. Co więcej, Zawisza Czarny posiada jedną, niezwykłą umiejętność – jednoczy Polaków jak nikt dotąd. Potrafi też nieźle wkurzyć, bo bez ogródek pokazuje odbiorcom, jacy, jako naród, jesteśmy naprawdę. Gotowi na tę konfrontację?

Nowość od Jakuba Ćwieka pt. Zawisza Czarny znajdziecie tutaj. Autor bez wątpienia po raz kolejny udowadnia, że jego sukces nie jest kwestią przypadku. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością pisarza, to idealny moment, by nadrobić zaległości. Wszystkie powieści znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także