Zacznijcie zdrowo 2021 rok!

Początek roku to zawsze dobry moment, by zrobić wstępny plan działania na najbliższe miesiące. To też świetny czas, by w końcu skupić się na swoim zdrowiu i zadbać o dobre samopoczucie. W związku z tym przygotowałam dziś dla was drodzy czytelnicy zestawienie najnowszych poradników zdrowotnych i książek kucharskich, które już niedługo pojawią się w sprzedaży. Zacznijcie zdrowo 2021 rok i sięgnijcie po garść inspiracji! Z tymi pozycjami przekonacie się, że walka o lepsze „ja” i płaski brzuch zaczyna się właśnie w kuchni. A może od dłuższego czasu zmagacie się z uciążliwymi schorzeniami? Wśród prezentowanych dziś poradników znajdziecie również te, które pomogą wam w chorobach trzustki, tarczycy czy refluksie.

Zacznijcie zdrowo 2021 rok!

Kompletna dieta przeciwzapalna - kup na TaniaKsiazka.pl

Kompletna dieta przeciwzapalna Leslie Langevin

Jeśli zauważyliście, że po niektórych pokarmach wasz układ trawienny jest podrażniony, możliwe, że cierpicie na nietolerancję histaminy. Autorka przygotowała ponad 100 przepisów na dania bez glutenu i o niskiej zawartości histaminy. Skorzystajcie z jej wskazówek, jadłospisów i tabel dozwolonych produktów. I cieszcie się lepszym zdrowiem i samopoczuciem!

Książka dostępna od 5 lutego 2021 roku.

Zacznijcie zdrowo 2021 rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Lekarz ci tego nie powie Max Skittle

Interesuje cię to, jak wygląda praca lekarza „od kuchni”? Z czym się zmagaj, walczą i co sądzą o swoich pacjentach? A także co zdarza się im przemilczeć, podczas wizyty? Wszystko to, czego nie powie ci lekarz, znajdziecie właśnie w tej książce. Autor szczerze opowiada o tym, o czym lekarze nam na co dzień nie mówią. Od rozlanych butelek moczu, pacjentów, którzy powinni być hospitalizowani od paru miesięcy, egzystencjalnych kryzysów po niewyjaśnione ozdrowienia.

Książka dostępna od 13 stycznia 2021 roku.

Palestyna. Książka kucharska - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Palestyna. Książka kucharska Sami Tamimi Tara Wigley

W tej książce znajdziecie ponad 110 przepisów i opowieści, które nawiązują do Palestyny i jej kuchni. Autorzy zapraszają czytelników w niezwykłą podróż po Betlejem, Wschodniej Jerozolimie, Nablusie, Hajfie, Akce, Nazarecie, Galilei i Zachodnim Brzegu. Każdy region to odrębna, jedyna w swoim rodzaju kulinarna opowieść. W związku z tym poznacie niesamowite potrawy, inspirowane kuchnią palestyńską, które z radością przyrządzicie, zjecie i pokochacie.

Książka już dostępna.

Choroba refluksowa - kup na TaniaKsiazka.pl

Choroba refleksowa Jamie Koufman, Jordan Stern, Marc Michel Bauer  

Często miewacie katar? Kaszlecie lub chrząkacie po jedzeniu? Czy rano męczy was chrypka lub boli gardło? Macie trudności z przełykaniem? To mogą być objawy refluksu, których nie powinno się ignorować. Autorzy, eksperci leczenia refluksu oraz diety przeciwrefluksowej, przedstawią wam szereg faktów o tej chorobie. A ponadto zdradzą tajniki sprawdzonej diety, która złagodzi objawy tej choroby.

Książka dostępna od 19 lutego 2021 roku.

Zacznijcie zdrowo 2021 rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dietojarska kuchnia zydowska Fania Lewando

To więcej niż książka kucharska. To opowieść o smakach, które przeniosą nas do przedwojennego Wilna, przybliżą aszkenazyjskie receptury i ideę Tikkun Olam – czynienia świata lepszym dla siebie i innych. Jak zrobić bajeczną chałkę, doskonały czulent, złociste lateks czy wybitny kugel? Tego, oraz wiele więcej, dowiecie się właśnie z tej książki!

Książka dostępna od 28 stycznia 2021 roku.

Biblia treningu siłowego - kup na TaniaKsiazka.pl

Biblia treningu siłowego Grzegorz Andrzejewski

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Tym samym, jeśli w tym roku zamierzacie wziąć się na poważnie za trening siłowy, koniecznie zerknijcie na ten poradnik. Dzięki niemu przygotujecie plan aktywności fizycznej i ułożycie spersonalizowany program treningu, oparty o przykłady ponad 200 ćwiczeń przetestowanych przez miliony osób.

Książka dostępna od 1 lutego 2021 roku.

Zacznijcie zdrowo 2021 rok - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dieta w chorobach trzustki Elke Silberzahn, Eva-Maria Lange, Reinhard Singer, Waltraud Eggstein 

Z książki dowiecie się, jak dzięki zdrowemu odżywianiu i diecie trzustkowej wspomóc pracę trzustki pozbywając się chorób trzustki. Poza tym odkryjecie, jak wzmocnić zdrowie, układ trawienny i odporność odpowiednim odżywianiem. To ponad 130 sprawdzonych, smacznych i prostych przepisów, które pomogą wam zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Książka dostępna od 1 lutego 2021 roku.

Skuteczne uzdrawianie tarczycy zgodnie z ajurwedą - zobacz na TaniaKsiazka.plSkuteczne uzdrawianie tarczycy, zgodne z ajurwedą Marianne Teitelbaum

Jak naturalnie zadbać o prawidłową pracę tarczycy, pokonać chorobę Hashimoto, stany zapalne tarczycy, nadczynność lub niedoczynność? O tym wszystkim opowiada autorka książki. Tym samym otrzymacie konkretne protokoły eliminacji chorób autoimmunologicznych. A także wskazówki, dotyczące ukierunkowanego stosowania ziół, ajurwedyjskiej diety czy detoksykacji organizmu.

Książka dostępna od 5 lutego 2021 roku.

Dieta na zdrowy mikrobiom - kup na TaniaKsiazka.pl

Dieta na zdrowy mikrobiom Raphael Kellman

Autor zamieścił tu listę wspierających w „dobre bakterie” mikrobiom pokarmów, przypraw i suplementów, które leczą choroby przewodu pokarmowego. A do tego przyspieszają metabolizm i pomagają osiągnąć prawidłową masę ciała. Ponadto podpowiada, w jakie akcesoria kuchenne się zaopatrzyć i prezentuje cotygodniowe listy zakupów. I oczywiście podrzuca różnorodne przepisy na posiłki i cotygodniowe plany działania.

Książka dostępna od 12 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także