Zaćmienie o zmierzchu – nowy Kajko i Kokosz już w czerwcu!

Czy obejrzałeś już serial na Netflixie o dwóch słowiańskich wojach, mieszkających w grodzie kasztelana Mirmiła? Jeśli tak, to na pewno jesteś fanem przygód tych komiksowych postaci. Jestem zatem przekonana, że ucieszy Cię informacja, że nowy tom cyklu Kajko i kokosz. Nowe przygody pojawi się w księgarniach już w czerwcu. Pełnometrażowy album będzie nosił tytuł Zaćmienie o zmierzchu.

Kajko i kokosz Zaćmienie o zmierzchu Cała seria na TaniaKsiażka.pl >>
Zaćmienie o zmiechrzu

Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy to bez wątpienia, obok Tytusa, Romka i Atomka Henryka Jerzego Chmielewskiego, jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Liczy aż dwadzieścia tomów, a uniwersalność treści, bajecznie kolorowe ilustracje oraz doskonały humor sprawiają, że zaczytują się w nich kolejne pokolenia czytelników. Potencjał w historii o słowiańskich wojownikach dostrzegł również amerykański gigant i dlatego możemy oglądać ich przygody na szklanym ekranie na platformie streamingowej Netflix. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów.

 Wydawnictwo Egmont zapowiedziało, że już 16 czerwca swoją premierę będzie miał kolejny, czwarty, tom serii Kajko i Kokosz. Nowe przygody pt. Zaćmienie o zmierzchu. Cykl ten jest kontynuacją serii matki. Pracują nad nim znani ilustratorzy i scenarzyści, tj. Maciej Kur, Sławomir Kiełbus i Piotr Bednarczyk. Twórcy wiernie oddają ducha uniwersum stworzonego przez Janusza Christę, nieco je rozszerzając. Rozwijają stare wątki, ale również kreują nowe fascynujące historie.

Kajko i kokosz Zaćmienie o zmierzchu Cała seria na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Materiały prasowe Wydawnictwo Egmont

Zarys fabuły

Zaćmienie o zmierzchu przedstawia dalsze losy dobrze znanych bohaterów. Co będzie w tym tomie? Zbliżające się zaćmienie nikomu nie da spać spokojnie. Kajko i Kokosz będą prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmiła i Lubawę odwiedzi Wojmił niosąc niezwykłą wiadomość. Łamignat spróbuje odnaleźć swoją maczugę, a  Zbójcerze zaczną podejrzewać, że coś opętało Hegemona, bo ten zacznie zachowywać się zupełnie inaczej, niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. Aby do zmierzchu!

Kajko i Kokosz. Zaćmienie o zmierzchu Cała seria na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Materiały prasowe Wydawnictwo Egmont

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także