Wykończ tę książkę – kreatywna nowość dla dzieci

Zwykłe czytanie za mało? W takim razie Wykończ tę książkę! Przecież nie jest zrobiona ze porcelany, żeby trzeba było obchodzić się z nią jak z jajkiem. Takie niestandardowe podejście do książek przedstawia Keri Smith, autorka bestsellera Zniszcz ten dziennik, która tym razem powraca z propozycją dla najmłodszych czytelników.

Wykończ tę książkę - kreatywna nowość dla dzieci

Wykończ tę książkę – Keri Smith

Od najmłodszych lat większość z nas słyszy, że z książką należy obchodzić się z wyczuciem i ostrożnością. Pilnujemy, by nie zaginać rogów, nie niszczyć okładek, nie tykać kartek tłustymi paluchami, by nie poplamić stron akurat pitą przez nas herbatą czy kawą. Innymi słowy: u znacznej większości czytelników książka ma swój specjalny status. Są też jednak tacy, którzy uważają, że wyżej wspomniane podejście to straszliwa nuda i przeżytek.

Keri Smith proponuje przełamanie „standardowych” wzorców obcowania z książką. Przekonuje ona najmłodszych czytelników, aby do Wykończ tę książkę podchodzili nieszablonowo.

Dzieci znajdą w książce pomysły na zaskakujące aktywności. Autorka zachęca, aby wziąć książkę na spacer, przytulić ją, powąchać lub spróbować czytać do góry nogami. Wszystko po to, aby  „zakumplować się” z książką i ilustracjami:

Wykończ tę książkę to zachęta do wiary we własne pomysły i otwarcia się na niedoskonałości. Pokazuje, że czytanie to wielka frajda i zabawa wszystkimi pięcioma zmysłami, a twórczy czytelnik lub czytelniczka jest najlepszym, co może przydarzyć się książce.

Książkę znajdziecie TUTAJ >>

Poniżej możecie obejrzeć film z zapowiedzią od Wydawnictwa Kropka:

Książki od Keri Smith

Jeśli takie niestandardowe podejście do książek trafia w Wasze gusta, sprawdźcie także pozostałe książki od Keri Smith, które ukazały się w Polsce.

Znajdziecie je pod linkami poniżej:

Zniszcz ten dziennik

Zniszcz ten dziennik. Nowy

Zniszcz ten dziennik wszędzie

Łowca Skarbów

Fantastyczny świat

Bałagan przewodnik po wypadkach i błędach

Zobacz także:

 

Przeczytaj także