Wszyscy ludzie Kremla – Michaił Zygar

Wszyscy ludzie Kremla - kup na TaniaKsiazka.plWszyscy ludzie Kremla to książka idealna dla miłośników literatury faktu. Może poniekąd też odnajdą tu coś dla siebie wielbiciele teorii spiskowych i ci, którzy chcieliby poznać bliżej mechanizmy kierujące rosyjską polityką. A nie od dziś wiadomo, że w stronę Kremla spoglądamy z zaciekawieniem, czasem niepokojem i niechęcią. Teraz przed Czytelnikami w Polsce niepowtarzalna szansa, by poznać bliżej wewnętrzny świat, w którym obraca się Władimir Putin.

Wszyscy ludzie Kremla – kalejdoskop postaci i charakterów

Czy wiecie, że kiedy Władimir Putin mianował Siergieja Szojgu ministrem obrony, wydał mu niecodzienne polecenie służbowe? Otóż uznał, że nominowany powinien w pierwszej kolejności zapoznać się z serialami Boss oraz House of Cards. Uznał, że to właśnie znajomość tych produkcji przyda się ministrowi w sprawowaniu nowej funkcji.

Jeśli chodzi o tę książkę, to warto zauważyć, że jest to wybuchowa mieszanka obu tych seriali. Ale tak naprawdę jest to niezwykle barwna opowieść o ludziach, którzy muszą nieustannie toczyć bój o miejsce w głowie Putina. Bo głównym źródłem ich siły i potęgi jest lub była zażyłość z prezydentem. To także sporo informacji o samym Putinie, człowieku, zyskującym miano cara Groźnego. Czy stało się tak wbrew jego woli, czy świadomie dążył do takiego obrotu sprawy? Wszak istnieje przysłowie, mówiące o tym, że cara czyni świat. Jaki jest naprawdę? Czy postać Putina w wyobraźni każdego maluje się w zupełnie innych barwach?

Ta książka to prawdziwy kalejdoskop postaci z Kremla. Jedne pozostają w cieniu, inne z przyjemnością grzeją się w blasku prezydenta. To także historia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, chwilowych wzlotów i ostatecznych, bolesnych upadków. Tutaj kradzieże, potknięcia, podgryzienia, kłamstwa i spiski zdają się na porządku dziennym. I nikogo nie dziwi fakt, że raz po raz ktoś podkłada komuś nogę.

Michaił Zygar w kapitalny sposób przedstawia obraz elit rządzących Rosją. Umiejętnie zestawia go z tłem dotychczasowego świata XXI wieku i ujawnia szokujące mechanizmy autorytarnej władzy. Mechanizmy, o których współcześnie powinniśmy wiedzieć jak najwięcej.

Książkę pt. Wszyscy ludzie Kremla znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także