Wróć przed zmrokiem Riley Sager – nowość dla fanów mrocznych historii

Jesteś czytelniczym amatorem mocnych wrażeń? Wertujesz wirtualne półki w poszukiwaniu zaskakujących i mrocznych historii? W takim razie zatrzymaj się na chwilę przy tej wrześniowej premierze: Wróć przed zmrokiem Riley Sager. To książka, której czytanie może się skończyć bezsenną nocą.

Wróć przed zmrokiem Riley Sager

Wróć przed zmrokiem Riley Sage: tajemnica z przeszłości

Maggie Holt pierwszy raz przekroczyła próg Baneberry Hall, kiedy miała zaledwie pięć lat. Ta posiadłość położona w urokliwych lasach Vermont miała być nowym domem jej rodziny. Tylko że wystarczył niespełna miesiąc, żeby Maggie i jej bliscy nagle opuścili Baneberry Hall ciemną nocą. Wyszli z domu tak, jak stali, nie zabierając niczego ze sobą. Maggie nie pamięta, co się właściwie wydarzyło. Choć jej ojciec uczynił Baneberry Hall tematem jednej ze swoich książek (ta stała się bestsellerem), kobieta nadal nie wie, gdzie przebiega granica między pisarską wyobraźnią a rzeczywistością.

Czy zagłębianie się w przeszłość to bezpieczna droga?

Z roku na rok wspomnienia są coraz mniej wyraźne. Mija 25 lat, kiedy Maggie ponownie postanawia przekroczyć próg wiktortiańskiej posiadłości. Jest dorosła i ma plan — chce wyremontować rezydencję, wyciągnąć potencjał, jaki nadal tkwi w tym domu i sprzedać go z zyskiem. Ale ma też ukryty cel: Maggie jest zdeterminowana, żeby dowiedzieć się tego, co właściwie stało się w czasach, kiedy była dzieckiem. Zatem powrót do źródła wydarzeń, do Baneberry Hall, może otworzyć pewne furtki, za którymi kryje się prawda o przeszłości. Tylko czy otwieranie ich to na pewno dobry pomysł?

Być może Baneberry Hall ma więcej tajemnic, niż Maggie przypuszczała. Ile prawdy jest w bestsellerowej książce jej ojca?

Thriller psychologiczny z elementami gotyckiego horroru

Autor Wróć przed zmrokiem przygotował dla czytelników historię, w której uzupełniają się dwa nurty literatury popularniej: thriller psychologiczny i klasyczny horror. W efekcie czytelnik dostaje historię, która nie tylko trzyma w napięciu, ale jeszcze mrozi krew w żyłach.

Za polskie wydanie książki Wróć przed zmrokiem Riley’a Sagera odpowiada Wydawnictwo Mova, premiera: 15 września.

Przeczytaj także