Wina wina – komedia kryminalna Małgorzaty Starosty

Komedia kryminalna to bardzo wdzięczny gatunek literacki. Mroczne, niekiedy związane z zabójstwem i okraszone humorem zagadki cieszą się dużą popularnością. Dlatego też pisarze chętnie tworzą historie i do śmiechu i do machania nogą w napięciu. Małgorzata Starosta to jedna z autorek piszących w tym nurcie. Jeśli do tej pory w Twoje ręce wpadły takie jej powieści, jak: Szczęśliwy los, Wesela nie będzie czy Miłość i inne klątwy – to chyba nie muszę Cię upewniać, że najnowsza, Wina wina, zapewni Ci równie doskonałą rozrywkę.

Wina wina Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Wina wina – nowa komedia kryminalna Małgorzaty Starosty

Tym razem za sprawą Małgorzaty Starosty poznamy Agatę Śródkę, która jest panną z odzysku. To jednak niejedyne znaki rozpoznawcze tej kobiety. Jest ona bowiem przede wszystkim  restauratorką i celebrytką. Pewnego dnia wpada na pomysł założenia winnicy w pałacu gościnieckim pałacu. Przystępując deo realizacji planu, zupełnie nie przypuszcza, że ta przygoda zaprowadzi ją w sam środek morderczej intrygi. I będą nawet ofiary! Kto taki? Jej były mąż, młoda rywalka i leciwa dama. Co więcej, niewiele zabraknie, żeby i ona sama straciła życie.

Ukrywane przez lata tajemnice wylewać się będą wraz ze strumieniami znakomitego wina. Opadną maski i nie każdy okaże się tym, za kogo się podaje. Śledczy natomiast kompletnie zagubią się w plątaninie kłamstw i sekretów. Dodatkowo odżyje legenda cysterskiego zakonu i niespodziewanie ujawni prawdziwe pragnienie winiarza, co będzie niezwykle pomocne w ujęciu mordercy. Choć ostatecznie to i tak przecież wszystko wina wina…

Książka polecana przez mistrza komedii kryminalnej

Potrzebujesz jeszcze jednego powodu, by sięgnąć po tę powieść? Na fanpage’u Wydawnictwa W.A.B. pojawił się wpis dotyczący tej książki, w którym możemy przeczytać rekomendację Jacka Galińskiego, autora bestsellerowej serii komedii kryminalnych o emerytowanej nauczycielce Zofii Wilkońskiej (Kółko się pani urwało, Kratki się pani odbiły, Konkurenci się pani pozbyli):

Jeżeli tak jak ja lubicie charakterne postacie, z pewnością spodoba się wam bohaterka tej książki. „Wina wina” to zabawna i lekka komedia kryminalna, nadająca się w sam raz na relaksujące wieczory.

~ Jacek Galiński

***

Najnowszą książkę Małgorzaty Starosty przedpremierowo możesz zamówić w naszej księgarni. Wystarczy, że zajrzysz na tę stronę. Inne książki tej autorki możesz natomiast złapać już teraz pod tym linkiem.

Czytaj także:

Przeczytaj także