Wilkołak Wojciecha Chmielarza już w maju!

Fani detektywa Dawida Wolskiego czekali na nową powieść Cyklu gliwickiego aż 4 lata! Już niedługi będziecie mieć okazję, żeby wraz z tym bohaterem zgłębić całkiem nową sprawę. Po Wampirze i Zombie nadchodzi Wilkołak. Nowy, już trzeci kryminał Wojciecha Chmielarza  z Dawidem Wolskim pojawi się na naszych półkach już 19 maja.

Wilkołak Wojciecha Chmielarza okładka książki

Wilkołak, nowa książka Wojciecha Chmielarza

Jesteście ciekawi, co tym razem Chmielarz zgotował swojemu bohaterowi?

Iga, ukochana Dawida Wolskiego, nie żyje od lat. Zatem kim jest kobieta, którą Wolski zobaczył na pogrzebie własnego ojca, mecenasa, którego działania doprowadziły do tego, że zabójca Igi wyszedł na wolność?

Wolski jest pewien, że kobieta, która z daleka zobaczył podczas uroczystości, to właśnie Iga. Chociaż minęło dziesięć lat, odkąd widział ją ostatni raz. Dziesięć lat od jej śmierci, a mimo tego, jest pewien, że to była właśnie ona.

Co prawda, nikt mu nie wierzy, a tajemnicza kobieta znika równie niespodziewanie, jak się pojawiła. Jednak teraz Wolski ma punkt zaczepienia, żeby znów przyjrzeć się sprawie jej zabójstwa. W końcu od zawsze czuł, że coś w niej nie gra, że coś jest nie tak. A teraz nabiera pewności, że miał rację. Tylko, czy ta pewność usprawiedliwia profanację?

Dawid Wolski za wszelką cenę chce poznać prawdę. Dlatego nie dość, że wciąga w swoje śledztwo jedynego przyjacieka – prokuratora Adama Górnika, to jeszcze naraża go na niebezpieczeństwo.

Co się stało z Igą? Czy jej śmierć została sfingowana? Wolski czuje wewnętrzny przymus, nie widzi innej możliwości. Chce rozdrapać rany przeszłości, nawet jeżeli prawda miałaby się okazać bolesna i niemożliwa do przyjęcia.

Będzie film?

Wojtek Chmielarz jest jednym z popularniejszych pisarzy gatunkowych w Polsce. Jego historie zaskakują, a ich rozwiązania nieraz wbijają czytelnika w przysłowiowy fotel. Nas nie dziwi, że właśnie trwają rozmowy dotyczące sprzedaży praw do historii Dawida Wolskiego filmowcom. Podobno to już ostatni etap rozmów.

Jeżeli nie znacie jeszcze serii z detektywem Dawidem Wolskim, to macie czas, żeby przed majową premierą Wilkołaka nadrobić poprzednie książki. Są tutaj:

  1. Wampir, Wojciech Chmielarz >>
  2. Zombie, Wojciech Chmielarz >>
  3. Wilkołak, Wojciech Chmielarz  (ruszyła przedsprzedaż) >>

Przeczytaj także