Wiara Anna Kańtoch – nowość

Wiara to kolejna już książka, która wróży Annie Kańtoch niemały sukces. Warto tutaj przypomnieć, że autorka ma na swoim koncie kilka publikacji z gatunku fantasy dla dorosłych, jak i młodzieży. Ponadto była aż pięciokrotną laureatką prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla. A kiedy w końcu zdobyła się na to, by napisać historię pozbawioną elementów fantastycznych, w jej ręce powędrowała Nagroda Wielkiego Kalibru oraz Kryminalna Piła. To zdecydowanie wystarczająca zapowiedź i nie wątpimy, że przekona was do tego, by zainteresować się tą polską autorką. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam jej najnowszą powieść.

Czy Wiara naprawdę czyni cuda?

Akcja powieści toczy się latem 1986 roku. W tym wyjątkowo upalnym okresie grupka hippisów zakłóca spokój sennej, letniej miejscowości. Wszystko, dlatego że biorą oni udział w proteście przeciwko budowie elektrowni jądrowej. Pozorny spokój i niewinne protesty przestają jednak mieć znaczenie w obliczu tragedii, do której dochodzi nieopodal. Na torach kolejowych zostaje znalezione ciało dziewczyny. Nikt nie wie, kim jest oraz skąd się tam wzięła.

Młody proboszcz z pobliskiej miejscowości nie może odgonić od siebie myśli związanych z tą brutalną zbrodnią. Ponadto w miasteczku panuje dziwna zmowa milczenia. A kiedy mężczyzna chce dowiedzieć się czegoś o swoich poprzednikach, którzy znikali w niejasnych okolicznościach, natrafia na mur nie do przebicia. Mieszkańcy milczą jak zaklęci. Czy to oznacza, że pogłoski, które słyszał do tej pory, są prawdziwe? Czy parafia jest naprawdę przeklęta? Kto przed laty postawił krzyż przy torach i aż do dzisiaj zostawia przy nim kwiaty?

Do Rokitnicy zostaje wezwany kapitan Witczak, mający za zadanie poprowadzić śledztwo. Jak się okazuje, sprawa nie jest taka prosta do rozwiązania. Miejscowi bowiem niechętnie dzielą się informacjami, nie chcąc wywoływać mrocznych duchów przeszłości. Są głęboko przekonani, że zło nadejdzie ze wschodu. Nie wiedzą tylko, że ono już tu jest i na dobre rozgościło się w ich miejscowości.

Książkę pt. Wiara znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także