Uwikłana – nowy thriller Alicji Sinickiej jesienią

Czekacie na nowy thriller domestic noir od Alicji Sinickiej? Już jesienią w premierę będzie mieć jej najnowsza książka pt. Uwikłana. Jesteście ciekawi, jaką mroczną historię tym razem autorka przygotowała dla swoich czytelników?

Uwikłana - nowy thriller Alicji Sinickiej jesienią

Uwikłana — nowy thriller Alicji Sinickiej jesienią

Alicja Sinicka proponuje czytelnikom historię dziewczyny, która stoi u progu sławy. Zuza Wilk właśnie dowiedziała się, jak smakuje sukces. Dziewczyna jest instagramerką i pisze wiersze. Jej debiutancki tomik poetycki trafił na listy bestsellerów. Zaś grono obserwujących jej konto na Instagramie cały czas się powiększa.

Zuza potrzebuje ciszy i spokoju, żeby popracować nad nowym zbiorem wierszy. Dlatego razem ze swoim chłopakiem, Michałem, jedzie do pełnego uroku domku w spokojnej i pięknej miejscowości — Zadry. Okazuje się jednak, że wbrew początkowym założeniom Zuzy w domku nie będą tylko we dwoje. Swój azyl będą zmuszeni dzielić z bratem bliźniakiem Michała oraz wspólną przyjaciółką mężczyzn. Mimo tego Zuza ma nadzieję, że jak nie będą wchodzić sobie w drogę, to uda się jej wyciszyć, cieszyć bliskością lasu i skupić na poezji.

Instragram, poezja i… nieczyste intencje

Nadzieje dziewczyny okazują się płonne. Zuza zaczyna zauważać niepokojące sygnały, które całkowicie burzą jej poczucie bezpieczeństwa. Jak ma pisać, kiedy dominującym uczuciem okazuje się lęk? Dziewczynę spotykają coraz dziwniejsze sytuacje. W końcu Zuza zaczyna nabierać pewności, że nie są dziełem przypadku. Czy ktoś celowo chce jej zaszkodzić? Czy dom, który miał być jej spokojną wyspą otoczoną naturą, może przeistoczyć się w pułapkę, z której trudno będzie się wydostać?

Alicja Sinicka sprytnie łączy wątki romansowe z estetyką thrillera. Umieszcza swoje bohaterki w klatkach — czy jest to praca, rezydencja pracodawców czy zamknięte osiedle, to z każdej z tych klatek ciężko się wydostać, a bohaterkom grozi niebezpieczeństwo. W jej książkach nikomu nie można ufać, bo bardzo często ci, którzy od początku wywierali na czytelniku dobre wrażenie, okazują się kimś zupełnie innym, kiedy ich motywacje wychodzą na jaw.

Uwikłana, najnowsza książka Alicji Sinickiej będzie mieć premierę 27 października. Już dziś możecie ją znaleźć tutaj. Do premiery zostało jeszcze nieco czasu, zatem to okazja, żeby sięgnąć po poprzednie powieści autorki. W naszej księgarni są tutaj: książki Alicji Sinickiej.

Przeczytaj także