Urodziłem się pewnego błękitnego dnia

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia - kup na TaniaKsiazka.plUrodziłem się pewnego błękitnego dnia to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i lektur popularnonaukowych. Ponadto, jeśli poszukujecie niezwykłych historii opartych na prawdziwych wydarzeniach, trafiliście idealnie. Autor książki Daniel Tammet jest jednocześnie jej głównym bohaterem. To postać niezwykła, która przez całe życie zmaga się z niełatwą chorobą i trudnościami z nią związanymi. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia – pamiętnik nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera

Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to informacja istotna. Jednak bohater książki cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. To z kolei sprawia, że widzi kolory, kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska, a cyfry, które ją tworzą, kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Tammet potrafi dokonywać obliczeń, których wyniki możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. To właśnie liczby towarzyszą mu od najmłodszych lat i są jego najwierniejszymi przyjaciółmi. Mężczyzna najbardziej lubi cyfrę „cztery” – podobnie jak ON „cichą i nieśmiałą”. Jednak wbrew temu, co mogłoby się niektórym wydawać, Daniel nie jest oderwany od rzeczywistości. W prezentowanej dziś książce opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. Pisze także o problemach, z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek.

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem. To również szansa spojrzenia na świat jego oczami.

Oto co The Independent napisało o tej książce:

Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu, liczy wszystkie rzeczy, które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.

Prezentowana dziś lektura stała się międzynarodowym bestsellerem nie bez przyczyny. Książkę pt. Urodziłem się pewnego błękitnego dnia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także