Top 10 książek idealnych na prezent

Gorąco zachęcam do sprawdzenia zestawienia top 10 książek idealnych na prezent – czy to na Gwiazdkę, czy też z innej okazji. Każdy z nich można podarować innej osobie – szczegóły precyzujące, dla kogo w szczególności można kupić taki prezent znajdują się przy tytułach. Po kliknięciu w obrazek zobaczysz książkę w księgarni.

Miejsce 10: Księga dźwięków

Tytuł dla najmłodszych. Pięknie ilustrowana księga dźwięków, jakie wydają zwierzęta i przedmioty. Maluch dowie się, jaki dźwięk wydaje kaczka, a jaki trąbka. Kolorowa grafika przyciągnie jego wzrok i pozwoli Ci spędzić z nim czas nie dość, że przyjemnie, to jeszcze pożytecznie!

Dla kogo: dziecko 1.5 – 5 lat.

Cena katalogowa: 34.90 zł.

Księga dźwięków

Miejsce 9: Ukryte terapie

Jeśli dbasz o zdrowie lub znasz kogoś, kto o nie dba – ta pozycja jest nieodzowną lekturą. Jerzy Zięba, prawdziwy Lekarz, który nie leczy objawów, lecz przyczyny, a w swych publikacjach podaje przepisy na zdrowie i obnaża sekrety koncernów farmaceutycznych.

Dla kogo: osoba zainteresowana zdrowiem (np. Mama, Tata).

Cena katalogowa: ok. 60 zł.

Prezent dla dbających o zdrowie

Miejsce 8: Co nas nie zabije

Kontynuacja „Millennium” Stiega Larssona była skandalem. To nie jest to, czego chciał autor (szkic ciągu dalszego pozostaje w posiadaniu wieloletniej towarzyszki życia Stiega, z którą nie zalegalizował związku), jednak jego „legalna” rodzina wynajęła dziennikarza, który napisał kolejne przygody Lisbeth i Mikaela Blomvista. Powieść nie zbiera tak dobrych ocen, jak oryginalna saga, jednak wielu chce poznać wersję Davida Lagercrantza, który podjął się tego zadania.

Dla kogo: wielbiciele twórczości Larssona lub ogólnie fani sensacji i kryminału.

Cena katalogowa: 39.99 zł.

Co nas nie zabije

Miejsce 7: Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie

Ksiądz Kaczkowski jest ulubieńcem wielu. Przezwyciężył własny strach, zwalczył chorobę i chociaż żyje w jej cieniu wiedząc, że każdego dnia może powrócić, to jest pełen optymizmu, miłości do życia, Boga i bliźnich. Obie książki – relacja ze zmagań z rakiem oraz niniejszy wywiad są godne polecenia nie tylko dla tych, którzy sięgają po pozycje o tematyce religijnej.

Dla kogo: poszukiwacze inspiracji i pozytywnej energii; wierzący w Boga.

Cena katalogowa: 34.90 zł.

Ksiądz Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie.

Miejsce 6: Rok 1984

Niesamowity sukces osób dobierających lektury – książka George’a Orwella, po którą uczniowie sięgają bez przymusu. Ponadczasowa opowieść, która… natchnęła twórców telewizyjnego show „Big Brother”.

Dla kogo: fani czytania; sięgający po powieści polityczne i historyczne.

Cena katalogowa: ok. 24.90 zł.

Rok 1984

Miejsce 5: Niewdzięczna pamięć

Obyczajowa opowieść o kruchej pamięci, która może nas zawieść. Niebanalna powieść o miłości. Warto zwrócić uwagę na niesamowicie atrakcyjną cenę tej książki (po kliknięciu w obrazek przejdziesz do księgarni).

Dla kogo: fani dobrej powieści obyczajowej; Ci, których bliscy są w starszym wieku.

Niewdzięczna pamięć

Cena katalogowa: 29.90 zł.

Miejsce 4: Pitu i Kudłada idą na całość

Książka Leszka Talko, która rekomendowana jest dla fanów Mikołajka. W tej części Pitu i Kudłata sprawdzają, czy Mikołaj istnieje naprawdę. Znakomita i zabawna historia dla młodszych Czytelników.

Dla kogo: dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Cena katalogowa: 26.90 zł.

Pitu i Kudłata idą na całość

Miejsce 3: Dziewczyna z pociągu

Kiedy książka zyskuje pozytywną ocenę takich gwiazd jak Stephen king czy Tess Gerritsen, to możemy się spodziewać, że wskoczy na podium najchętniej kupowanych książek. Ona dzień w dzień przemierza tę samą trasę. Przez okno pociągu wkracza w życie nieznanych sobie ludzi. Podobno czyta się znakomicie.

Dla kogo: lubiący się bać; wielbiciele sensacji i thrilleru.

Cena katalogowa: 32.90 zł.

10 książek idealnych na prezent, miejsce 3: Dziewczyna z pociągu

Miejsce 2: Afgańska perła

Zdarza nam się narzekać na pogodę, na brak pieniędzy lub na inne małe wielkie przykrości. Po przeczytaniu tej książki z pewnością inaczej spojrzymy na to, na co narzekamy. Życie bohaterki (bohaterek) Afgańskiej perły jest trudne do wyobrażenia i bogate w takie ograniczenia, jakie nie przyszłyby nam do głowy.

Dla kogo: wielbiciele dobrej powieści obyczajowej; chętni poznać życie kobiet pochodzących z egzotycznych rejonów świata.

Cena katalogowa: 34.90 zł.

10 książek idealnych na prezent, miejsce 2: Afgańska perła

10 książek idealnych na prezent – Miejsce 1: Uwikłani. Pokusa

Szczyt listy 10 książek idealnych na prezent zajęła świetnie napisana powieść erotyczna reklamowana jako „lepsza od Greya”. Śledzący recenzje mogą zauważyć, że faktycznie książka o przygodach Alayny i Hudsona zbiera fascynująco dobre recenzje. Czyta się ją lekko i przyjemnie, nie jest banalna, a do spraw seksu pochodzi w zrównoważony sposób – jest ostro, ale nie za ostro. Historia księcia i pięknego, oryginalnego Kopciuszka w wersji erotycznej. Warto zainteresować się serią i podarować jej pierwszy tom bezpruderyjnej kobiecie.

Dla kogo: bezpruderyjne kobiety.

Cena katalogowa: 39.99 zł.

10 książek idealnych na prezent, miejsce 1: Uwikłani Pokusa


Ranking 10 książek idealnych na prezent powstał na podstawie top 10 książek najchętniej kupowanych w Dniu Darmowej Dostawy w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Przeczytaj także