Tom Hanks debiutuje jako pisarz!

Tom Hanks to postać, o której ostatnio w Polsce jest bardzo głośno. Wszystko za sprawą akcji, której organizatorzy planują przekazać aktorowi polskiego Fiata 126p. Całą lawinę wywołało zdjęcie aktora umieszczone przez niego na jednym z portali społecznościowych z kultowym już Maluchem. Fotografowanie się z owym autem i ciepłe słowa płynące od Toma na jego temat to nie jedyne wydarzenia, które ostatnio wywołały poruszenie wśród fanów.

Tom Hanks wkracza w świat literatury

Jak się okazuje, Hanks ma zamiar zadebiutować, jako twórca krótkich form. Aktor planuje wydać zbiór opowiadań zatytułowany Uncommon Type: Some Stories. W skład całości ma wchodzić siedemnaście historii. Czytelnicy znajdą w nich jednak jeden element, który będzie je łączył. Chodzi tu mianowicie o maszynę do pisania. Nie chodzi tu o żaden konkretny model czy ten sam egzemplarz. Autor postanowił stworzyć z tego sprzętu pewien motyw wspólny.

To jednak nie wszystko. Hanks planuje również nagranie audiobooka. Dystrybucją projektów stworzonych przez autora zajmie się znane i popularne wydawnictwo Knopf. Warto wspomnieć tutaj, że prace nad tomem opowiadań Tom rozpoczął już w 2015 roku. Pisał zawsze wtedy, kiedy znajdował na to czas. Większość z owych historii powstało na planach filmowych w Nowym Jorku, Budapeszcie, Atlancie czy Berlinie. Ale aktor nie ukrywa, że tworzył praktycznie wszędzie – w domu, na wyjazdach promocyjnych, w samolocie czy hotelu i biurze.

Jak więc widać, fani Toma Hanksa mają sporo powodów do zadowolenia. Niestety nie wiadomo, kiedy owy zbiór opowiadań pojawi się w sprzedaży. Biorąc pod uwagę ostatnią popularność aktora w naszym kraju nie wątpimy, że fakt ten prędzej czy później nastąpi również w Polsce.

Przeczytaj także