Teoria Teorii wielkiego podrywu – dla fanów serialu!

Teoria Teorii wielkiego podrywu - kup na TaniaKsiazka.plTeoria Teorii wielkiego podrywu to pozycja, która zainteresuje przede wszystkim fanów popularnego serialu. Poza tym jednak powody do zadowolenia mają także miłośnicy literatury faktu i reportaży. Jeśli poszukujecie nietuzinkowych lektur, które w przystępny i zabawny sposób przybliżą wam kwestie fizyki. To też dobre rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają amerykańską produkcję, ale nie zawsze są w stanie zrozumieć pojawiające się tam żarty czy nawiązania do świata nauki. Od teraz koniec z konsternacją, bo wszystko macie na wyciągnięcie ręki w tej właśnie książce. Tytuł na polskim rynku będzie dostępny w sprzedaży już od 2 września 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po nim spodziewać?

 Teoria Teorii wielkiego podrywu – co w środku?

To, że wszystko zaczęło się od wielkiego wybuchu, wiemy. Co było jednak później? Cyjanobakterie zaczęły produkować tlen, neandertalczycy wynaleźli narzędzia, ludzkość zbudowała piramidy i Wielki Mur Chiński. Poza tym starożytni Grecy zauważyli, że obiekty na niebie się poruszają, i nazwali je planetami. Kopernik wstrzymał słońce, Newton oberwał w głowę jabłkiem, a Einstein, co właściwie zrobił Einstein?

Uwielbiacie serial pt. Teoria wielkiego podrywu, a jednocześnie, kiedy słyszycie o liniach Fraunhofera, spektroskopii atomowej czy dysku protoplanetarnym, czujecie się jak Penny na lekcji fizyki z Sheldonem Cooperem? A może, gdy ktoś zaczyna rozmowę o ostatnim sezonie Doktora Who albo pyta, czy waszym zdaniem orkowie poradziliby sobie podczas bitwy pod Gettysburgiem, milkniecie jak Raj Koothrappali w towarzystwie kobiet? Bez obaw, prezentowana dziś książka przyjdzie wam z pomocą!

Ponieważ dzięki tej publikacji dowiecie się wszystkiego, co zawsze chcieliście wiedzieć o fizyce, flagach i science fiction. Dlaczego Sheldon uznał, że na imprezę kostiumową warto przebrać się za efekt Dopplera, a Raj wybrał strój nordyckiego boga Thora? Do kogo powinien zadzwonić Howard, gdyby skonstruowany przez niego łazik natrafił na Marsie na kosmitów? I czy Leonard naprawdę musi się obawiać, że w wyniku nieudanej teleportacji powstanie wielu Sheldonów?

Ten niezwykle ciekawy i nietuzinkowy przewodnik naukowy rozwieje wszelkie niejasności, związane z funkcjonowaniem wszechświata, a także pozwoli wam zajrzeć do umysłów bohaterów waszego ulubionego serialu.

Przypominamy, że książka Teoria Teorii wielkiego podrywu będzie dostępna w sprzedaży od 2 września bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także