Tajemniczy brat – 5 lipca premiera kolejnej opowieści o Dollangangerach

tajemniczybratDzień 5 lipca 2016 roku zapowiada się ekscytująco dla wszystkich wielbicieli mrocznych i tajemniczych opowieści. Za niespełna miesiąc do sprzedaży trafi kolejna książka opowiadająca o losach rodziny Dollangangerów – „Tajemniczy brat”. Będzie to ostatni tom trylogii „Pamiętniki Christophera”, będącej kontynuacją powieści „Kwiaty na poddaszu”, najstarszego dzieła amerykańskiej pisarki Virginii Cleo Adrews oraz całego jej cyklu o rodzinie Dollangangerów.

Rodzina Dollangangerów wiodła spokojne i normalne życie, jednak po tragicznej śmierci ojca ich los całkowicie się odmienił. Matka postanawia powrócić do bogatych rodziców i ich domu, ale nie może zabrać ze sobą czwórki dzieci. Jest to konsekwencja jej małżeństwa z bliskim krewnym i braku akceptacji ze strony dziadków dzieci. W tajemnicy przed nimi jednak umieszcza rodzeństwo na poddaszu posiadłości, który na długie lata stanie się ich miejscem odosobnienia.

W „Pamiętnikach Christophera” akcja rozgrywa się już w przyszłości, a motywem przewodnim jest odnaleziony w posiadłości Foxworth Hall dziennik Christophera Dollangangera, najstarszego z więzionych dzieci. Trafia on w ręce siedemnastoletniej Kristin Masterwood i od tego momentu tajemnice rodziny Dollangangerów zaczynają prześladować nowe pokolenie.

„Tajemniczy brat” różni się jednak od poprzednich dwóch tomów trylogii, i ponownie przedstawia wydarzenia, jakie miały miejsce w przeszłości. Lecz tylko na początku wydaję się, że nie mają one nic wspólnego z Kristin i pamiętnikiem Christophera. Bogata rodzina postanawia adoptować małego chłopca, ten jednak cierpi na amnezję i przeszłe doświadczenia są mu nieznane. Nie wszyscy są jednak szczęśliwi z faktu, że w rodzinie pojawiła się nowa osoba. Clara Sue nie polubiła chłopca i chciałaby się go pozbyć, dlatego próbuje się dowiedzieć, kim jest i skąd pochodzi. Już wkrótce ostatnia tajemnica Christophera i rodziny Dollangangerów wyjdzie na jaw.

Opowieści pisane przez Virginię Cleo Adrews przez lata podbiły serca i umysły szerokiej rzeszy czytelników. „Tajemniczy brat” to historia, która także fascynuje i zachwyca. Przekonajcie się o tym sami już 5 lipca!

Przeczytaj także