Tajemnice małego miasteczka, czyli Płonące dziewczyny – nowy thriller od C.J. Tudor

Nawet urocze miejscowości, mają mroczne tajemnice. Te skrywane przez mieszkańców Chapel Croft odkryje przed czytelnikami autorka bestsellerowego Kredziarza, C.J. Tudor, w swoim najnowszym thrillerze kryminalnym pt. Płonące dziewczyny. Książka miała premierę 28 lipca, więc już dziś znajdziecie ją na wirtualnych półkach naszej księgarni.

Płonące dziewczyny - nowy thriller od C.J. Tudor

Płonące dziewczyny — urocza miejscowość i zbrodnia sprzed wieków

Chapel Croft robi na pierwszy rzut oka dobre wrażenie. Uroczy sielski klimat i… zbrodnia z XVI wieku, która rzuca cień na historię miasteczka. To wtedy na stosie spalono kilku mieszkańców, w tym dwie młode dziewczyny, zaledwie nastolatki.

Tajemnic jest jeszcze więcej. Przed trzema dekadami zniknęły bez śladu dwie młode dziewczyny, a ostatnio miejscowy proboszcz odebrał sobie życie.

To właśnie jego ma zastąpić główna bohaterka książki, pastorka Jack Brooks. Wraz z piętnastoletnią córką, którą wychowuje sama, przeprowadzają się do Chapel Croft. Ma zaopiekować się parafią i wiernymi.

Jack, gdy tylko wprowadza się do chatki pastora, dostaje dziwną, zaadresowaną do niej przesyłkę. Okazuje się, że w środku jest zestaw do egzorcyzmów. Spokoju nie daje jej też tajemnicza notatka z cytatem z Biblii:

Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajnego, co by się nie stało wiadome.

Płonące dziewczyny - nowy thriller od C.J. Tudor

Zżyta społeczność? To tylko pozory

Z każdym dniem, jaki Jack i jej córka Flo spędzają w Chalel Croft, pęka piękny obrazek społeczności. Szybko okazuje się, że życiem mieszkańców rządzą podziały. To świat uprzedzeń, podejrzeń i tajemnic. Czy Jack uda się zachować neutralność? Początki w nowym miejscu bywają trudne. A to, że mieszkańcy niezbyt ufają obcym i każdy z nich ma coś do ukrycia, nie pomaga zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Na domiar złego coś niepokojącego zaczyna dziać się z Flo. Dziewczyna w starej kaplicy ma wizje. Czy to możliwe, że sprawcami zamieszania są niespokojne duchy?

Ciekawe, jak rozwinie się ta historia?

Nowy thriller C.J. Tudor, Płonące dziewczyny możecie znaleźć w tym miejscu. To książka dla czytelników, którzy nie tylko lubią czytać o tajemnicach i wraz z bohaterami rozwiązywać zagadki kryminale, ale też cenią wątki w stylu mystery.

Przeczytaj także