Szybcy jak diabli. Rywalizacja Forda i Ferrari

Szybcy jak diabli - zobacz na TaniaKsiazka.plSzybcy jak diabli. Rywalizacja Forda i Ferrari o zwycięstwo w wielkim wyścigu w Le Mans to pozycja obowiązkowa dla każdego maniaka wyścigów Formuły 1. Poza tym ta książka zainteresuje wszystkich wielbicieli reportaży i historii motoryzacji. Ponieważ prezentowana dziś lektura to niezwykła historia początków Formuły 1, a jednocześnie opowieść o zaciętej rywalizacji i dążeniu do perfekcji. Jeśli zatem macie w swoim gronie kogoś, kto nieustannie ogląda wyścigi, lub sami jesteście fanami np. Roberta Kubicy, koniecznie sprawdźcie tę pozycję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Szybcy jak diabli. Rywalizacja Forda i Ferrari – od czego zaczął się świat Formuły 1

Robert Kubica sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się wyścigami samochodowymi. I szuka literatury, dzięki której pozna świat szybkich samochodów i niezwykłych torów. Teraz macie na to szansę!

Główną opowieścią w książce jest historia rywalizacji, jaką podjął Henry Ford II i Enzo Ferrari. Obaj doskonale zdawali sobie sprawę, że najlepszą reklamą będzie rywalizacja na torze i wygrana samochodów, które wyszły z ich fabryki. Tak oto zaczyna się ta historia…

Czytelnicy przenoszą się w tej opowieści do lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy amerykański magnat i wizjoner Henry Ford II, a także włoski konstruktor Enzo Ferrari, zaczynają ostrą rywalizację. Jej stawką były oczywiście prestiż i miliony dolarów. Poza tym niezwykłe rozwiązania techniczne i niestety, życie wielu zawodników, którzy woleli umrzeć niż przestać jeździć. Podczas wielu wyścigów, szczególnie słynnego dla wyścigów samochodowych w Le Mans ginęło wielu znakomitych zawodników. Średnio co czwarty kierowca nie wracał już do swojej rodziny.

Prezentowana dziś pozycja to opowieść przede wszystkim o wielkiej pasji, która ostatecznie prowadziła do niezwykłych odkryć. Poza tym to książka, która przybliży wam sylwetki wyjątkowych wizjonerów przemysłu motoryzacyjnego, którzy napędzani olejem silnikowym i krwią zawodników sprawiali, że powstała Formuła 1. Dziś marka Ford i Ferrari są marzeniem zarówno młodszych, jak i starszych kierowców.

Książkę pt. Szybcy jak diabli. Rywalizacja Forda i Ferrari znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy!

Przeczytaj także