Szamańska seria Anety Jadowskiej – nowe wydania z ilustracjami Magdy Babińskiej

Wydawnictwo SQN wznawia Szamańską serię Anety Jadowskiej. Okładki i ilustracje do Szamańskiego bluesa oraz Szamańskiego tanga przygotowała Magdalena Babińska, która już od kilku lat współpracuje z pisarką. Szamańska seria to rozwinięcie stworzonego przez autorkę uniwersum Thornu, które swój początek ma w książkach o Dorze Wilk.

Szamańska seria Anety Jadowskiej

Szamańska seria: wznowienia i całkiem nowa historia

Do tej pory w serii ukazały się dwie powieści. Jednak wiadomo, że w przygotowaniu jest już całkiem nowa, trzecia odsłona historii Witkacego. W księgarni możecie już od jakiegoś czasu znaleźć otwierającego serię Szamańskiego bluesa. Z kolei Szamańskie tango można zamówić w ramach przedsprzedaży, bo premierę książki zaplanowano na 15 września.

Szamański blues

Witkacy i niepokorne duchy

Fabuła cyklu skupia się na Piotrze Duszyńskim. To policjant, były zawodowy partner oraz przyjaciel niepokornej wiedźmy. Witkacy to ciekawy bohater, który w książkach o Dorze Wilk nie gra nawet drugich skrzypiec, ale jest na tyle charakterystyczny, że nie da się go przeoczyć.

Duszyński, zwany Witkacym, już jako dorosły mężczyzna odkrył, że świat ma więcej warstw, niż zawsze myślał. Od zawsze wiedział, że odstaje od większości ludzi, ale w końcu dowiedział się dlaczego. Jest szamanem, dlatego widzi duchy. Teraz nie musi już zagłuszać swojego talentu używkami, a nawet dowiedział się nieco więcej i wie, jak przekonać tudzież zmusić duchy do przejścia przez bramę zaświatów.

W książkach Anety Jadowskiej Witkacy mierzy się z zagrożeniami, których większość zwykłych ludzi, a nawet magicznych, nie jest w stanie zobaczyć nawet gołym okiem. Przed nim walka z upiorami, magami parającymi się czarną, nekromancką magią. Ale nie tylko, dodajcie do tego oswajanie przedwiecznego ducha opiekuńczego i mierzenie się z wielką niespodzianką w życiu prywatnym.

Szamańskie tango

Szamański blues i Szamańskie tango

W książkach Anety Jadowskiej o Duszyńskim znajdziecie elementy fantasy, horroru, powieści obyczajowej i… komedii. Autorka nie rezygnuje z charakterystycznego humoru. Dzięki niemu utrzymuje odpowiedni balans między tym co mroczne a tym co pozytywne.

Nowe wydania Szamańskiej serii możecie znaleźć tutaj:

Przeczytaj także