Syria speaks: Art and Culture from the Frontline – książka odkryta na nowo

sky-686378_960_720-225x300Syria speaks: Art and Culture from the Frontline – książka, która stała się źródłem kłopotów.

Każdemu z nas podczas podróży zdarzyło się zapewne czytać książkę. Jednak taką akcją, jaką przeżyła Faizah Shaheen, Syryjka lecąca samolotem linii Thomson Airways, pochwalić może się niewielu. Otóż, kobieta, aby umilić sobie czas spędzony w samolocie podjęła lekturę książki pt. Syria speaks: Art and Culture from the Frontline. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Syryjka oraz pozycja, którą wybrała do czytania, wydały się podejrzane personelowi samolotu.

Dlaczego? Pracownicy zapamiętali kobietę, która leciała do Turcji na swój miesiąc miodowy i wtedy również czytała Syria speaks: Art and Culture from the Frontline, a kiedy ponownie sięgnęła po tę pozycję wracając, obsługa postanowiła powiadomić policję, że pasażerka zachowuje się podejrzanie. Po przesłuchaniu przez policję, kobietę wypuszczono, ponieważ okazało się, że owa książka to praca zbiorowa, która dotyczy syryjskiej kultury.

Całe to zamieszanie odbiło się głośnym echem we wszystkich czołowych gazetach. To z kolei zaowocowało zwiększoną sprzedażą Syria speaks: Art and Culture from the Frontline. Jak do tej pory pozycja ta nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii. Po owym wydarzeniu wydawca Saqi Books zmuszony był zamówić natychmiastowy dodruk. Jednak i takie działanie okazało się niewystarczające. Zaczęto więc ściągać dodatkowe egzemplarze m. in. ze Stanów Zjednoczonych oraz Bliskiego Wschodu.

Książka Syria speaks: Art and Culture from the Frontline jak do tej pory sprzedawała się w nielicznym nakładzie, który wahał się między 1 a 5 sztukami. Cała sytuacja i zamieszanie wokół książki sprawiły, że obecnie znajduje się ona wśród 300 najpopularniejszych pozycji na Amazonie.

Sytuacja z pewnością była nieprzyjemna dla samej pasażerki. Kto wie, może właśnie odkryto klucz do sukcesu, dzięki któremu można maksymalnie podnieść zainteresowanie daną książką?

Przeczytaj także