Światowy Dzień Darwina – nauka górą!

Światowy Dzień Darwina przypada na 12 lutego i jest jednocześnie dniem jego narodzin. To dobry moment, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na to, co udało się osiągnąć przyrodnikowi. Do dziś teoria ewolucji, za którą jest odpowiedzialny, stanowi fundament nauki o ewolucji organizmów na Ziemi.

W związku z tym, z okazji tak wyjątkowego dnia, przygotowałam dziś dla was zestawienie książek, poruszających nie tylko największe odkrycie Darwina. Ponieważ oprócz pozycji popularnonaukowych, znajdziecie tu tytuły, które pozwolą wam bliżej poznać brytyjskiego przyrodnika.

Światowy Dzień Darwina

Darwin. Jedyna taka podróż - kup na TaniaKsiazka.plDarwin. Jedyna taka podróż

To świetna propozycja dla wszystkich wielbicieli komiksów. Odbiorcy ruszą w niesamowitą podróż wraz z bohaterem, która przyczyniła się do powstania teorii ewolucji. Autorzy przedstawiają nam postać legendarnego uczonego u progu wielkich odkryć, które zmieniły oblicze nauki.

Wykaz uczuć u człowieka i zwierząt - sprawdź na TaniaKsiazka.plWykaz uczuć u człowieka i zwierząt

Teoria ewolucji to bez wątpienia zagadnienie, z którym najbardziej kojarzymy Darwina. Czy wiedzieliście jednak, że naukowiec poświęcał również czas na badanie ekspresji emocji, mimiki i historii powstałych zmian? Oto jedna z ostatnich książek Brytyjczyka! Badacz, wracając do teorii ewolucji, próbuje zgłębić i uzasadnić ruchy mimiczne oraz okazywanie emocji przez różne gatunki.

Światowy Dzień Darwina Podróż na okręcie Beagle

Tutaj czytelnicy otrzymują dziennik z wyprawy, która odmieniła losy nauki i świata. Na okręcie „Beagle” znalazł się dwudziestodwuletni ambitny i świetnie wykształcony przyrodnik Karol Darwin. Jego zadanie było proste. Miał przywieźć nieznane okazy roślin i zwierząt. Okazało się, że inspirująca podróż w celu sporządzenia mapy wybrzeża Ameryki Południowej, stała się katalizatorem stworzenia najważniejszej teorii w dziejach ludzkości.

Światowy Dzień Darwina O powstawaniu gatunków

Docieramy do najważniejszej książki naukowca, od której wszystko się zaczęło. Tym samym tutaj czytelnicy znajdą pełną teorię, którą opracował Darwin. Książka ta uznawana jest za fundamentalne dzieło nauk przyrodniczych. Poza tym samo pojęcie „darwinizm” weszło także do kanonu innych nauk.

Więcej inspirujących książek o Karolu Darwinie i jego odkryciach znajdziecie tutaj. Te tytuły to dobry sposób, by uczcić Światowy Dzień Darwina.

Przeczytaj także