Sowniki Kamili Bryksy – podlaska wieś i tajemnica

Jakie tajemnice może skrywać urokliwa i spokojna podlaska wieś? Trzymająca w napięciu historia z rodzinną tajemnicą w tle… To już czas, żeby sięgnąć po Sowniki, debiutancki thriller Kamili Bryksy. Książka ma premierę dziś – 14 kwietnia i zdaniem pierwszych recenzentów — warto. 

Sowniki Kamili Bryksy

Sowniki Kamili Bryksy –  śmierć ukochanej żony i tajemnica

Autorka zabiera czytelników na podlaską wieś, ale nie po to, żeby zachwycać się jej sielskim klimatem, tylko skupić się na społeczności, w której mimo tego, że wszyscy się znają, to mają też mnóstwo sekretów.

Ukochana żona Bernadra, Weronika, zginęła w wypadku. Mężczyzna nie potrafi uporać się z żałobą, która determinuje jego życie. Pod wpływem chwili decyduje się na wyjazd na wieś, do miejscowości, z której pochodziła jego żona. Poznanie lepiej jej bliskich, miejsc jej dzieciństwa i dorastania, ma być sposobem na to, żeby Bernard znów mógł poczuć bliskość Weroniki.

Tylko, jak to bywa w hermetycznych społecznościach, pojawienie się Bernarda w Sownikach, wywołuje z jednej strony zaciekawienie, z drugiej — zakłopotanie. Wdowiec, poszukując śladów i wspomnień dotyczących Weroniki, dowiaduje się o tajemniczych zaginięciach kobiet. Te miały miejsce przed laty, ale mieszkańcy długo nie mogli się otrząsnąć z traumy.

Tajemnice, które zaczynają wychodzić na jaw, skłaniają Bernadra do nabrania przypuszczeń, że jego żona celowo trzymała się od rodzinnych stron z daleka. Mężczyzna zaczyna też zadawać sobie pytanie, czy na pewno znał kobietę, z którą miał zamiar spędzić całe życie.

Sowniki – już w naszej księgarni

Sowniki to pierwsza książka Kamili Bryksy. Potencjał tej historii dostrzegła załoga Wydawnictwa Kobiece i to właśnie za sprawą tego wydawcy thriller ma szansę, żeby trafić w wasze czytelnicze ręce. Książka spodoba się miłośnikom nieoczywistych historii z dreszczem napięcia i tajemnicą, wokół której kluczą główni bohaterowie. Wszystko, żeby ostatecznie dotrzeć do prawdy, jakiej woleliby nie poznać.

Pierwsze recenzje opublikowane w TaniaKsiazka.pl brzmią zachęcająco:

Znajdziecie tutaj mrok, tajemnicę, nutkę grozy, to, co dobry kryminał powinien mieć! Wyczekujcie jej i sięgajcie po nią!

~ Barbara S.

Książka jest krótka, ale bardzo treściwa i intrygująca. Jeden z lepszych kryminałów, jakie miałam przyjemność czytać.

~ Monika Z.

Sowniki, debiutancki thriller Kamili Bryksy w naszej księgarni znajdziecie w tym miejscu

Przeczytaj także