Słowiańska wiedźma – nowość pełna magii przodków

Interesujesz się ezoteryką? Magia wraca do nas wraz ze starymi wierzeniami — a może nigdy nas nie opuściła? — pyta Dobromiła Agiles na pierwszej stronie swojej książki Słowiańska wiedźma. Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków.

Słowiańska wiedźma – ku magicznym korzeniom

Autorka udowadnia, że w poszukiwaniu czarownictwa nie musimy oglądać się na wierzenia celtyckie i bogów innych nacji. Piękną magiczną historię mamy wokół siebie, magia naszych przodków jest w nas, wystarczy po nią sięgnąć.

Praktykując magię, nie powinniśmy odrzucać słowiańskiego dziedzictwa. Dlatego Agiles łączy magię wicca z rodzimowierstwem i folklorem.  W swojej książce Słowiańska wiedźma pokazuje czytelniczkom drogę do korzeni. Wprowadza w tajniki swojej autorskiej praktyki, która jest połączeniem wiccanśkiej magii i mitologii z wierzeniami naszych słowiańskich przodków i rodzimym folklorem. Czerpie z badań etnologicznych dotyczących obrzędowości Słowian.

Zaklęcia, rytuały, przepisy

Słowiańskiej wiedźmie Dobromiła Agiles pisze nie tylko o tym, jak połączyć wicca z rodzimowierstwem, przedstawia nasze widźmy (szeptuchy, znachorki), ale też przybliża słowiańską magię oraz czary słowiańskich wiedźm.

Znajdziecie tu np. zaklęcia miłosne, związane ze zdrowiem, czy bogactwem. Poznacie magię kukiełek, motanek i tajniki gimnastyki słowiańskiej. Agiles przybliży czytelniczkom Słowiańskie Koło Roku: nie tylko święta, ale też praktyki związane z poszczególnymi, ważnymi datami: od Nocy Kupały, po Dziady.

Warto pozwolić rozkwitnąć słowiańskiej czarownicy drzemiącej w kobiecym sercu. Po to, żeby pomagała w życiowych wyborach, była towarzyszką w smutkach i radościach. Bo współczesna słowiańska wiedźma żyje tu i teraz. Czerpie z tradycji przodków i znajduje dla niej miejsce we współczesności. Przecież magia jest obecna w całym jej życiu i ona potrafi ją dostrzec i docenić.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o książce Donromiły Agiles, to tutaj możecie znaleźć darmowy fragment jej Słowiańskiej wiedźmy. 

Dobromiła Agiles od 15 lat praktykuje czarownictwo. Aktualnie jest arcykapłanką polskiego konwentu czarownic, wróżbitką i czcicielką natury. Jej książka, Słowiańska wiedźma, miała premierę 14 kwietnia. W naszej księgarni znajdziecie ją tutajKsiążka ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

Przeczytaj także