Skazana – nowe wydanie serialowe książki

A co, jeśli wydająca niegdyś wyroki prawniczka pewnego dnia sama trafi za kratki? Sytuacja brzmi skrajnie nieprawdopodobnie, ale nie jest przecież niemożliwa. O takim właśnie przypadku (i to z życia wziętym!) opowiada Skazana – nowe wydanie serialowe książki Ewy Ornackiej pojawi się w księgarniach jeszcze w sierpniu. Więcej informacji o książce i datę jej premiery znajdziecie poniżej.

Ewa Ornacka Skazana - nowe wydanie serialowe książki

Skazana – nowe wydanie serialowe

Po raz pierwszy historie zza więziennych krat spisane przez Ewę Ornacką trafiły do czytelników w 2018 roku, w jej książce zatytułowanej Skazane na potępienie. Na podstawie właśnie tej pozycji powstał scenariusz do serialu pt. Skazana, z Agatą Kuleszą w roli głównej. Jego premiera odbyła się w sierpniu tego roku, na platformie Player.

Wznowione wydanie również zawiera szokujące opowieści z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu, które jest jednym z najcięższych w Polsce więzieniem dla kobiet.

Narratorką książki i zarazem rozmówczynią Ewy Ornackiej jest Beata Krygier, prawniczka, która niegdyś wydawała wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. Później sama trafiła za kraty między innymi za oszustwa finansowe i przynależność do gangu.

W więzieniu jej współtowarzyszkami stały się między innymi kobiety, o zbrodniach których grzmiały nagłówki gazet w całym kraju, wśród nich matka małej Madzi z Sosnowca czy siostra Bernadetta ze zgromadzenia boromeuszek.

Skazana przybliża także codzienność w więziennych murach. Narratorka opisuje relacje i zależności między osadzonymi. Wyjaśnia także wyrażenia używane w więziennym slangu (np. co to znaczy trafić na „dźwięki” lub do „świńskiego transportu”).

Skazana – nowe wydanie. Kiedy premiera?

Premiera reportażu Ewy Ornackiej w nowym wydaniu z serialową okładką odbędzie się 31 sierpnia 2021 r.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Rebis.

Skazaną z serialową okładką już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

Przeczytaj także