Jadzia Pętelka – czy znacie tę serię dla małych czytelników?

Jadzia Pętelka, czyli bohaterka serii książeczek dla dzieci autorstwa Barbary Supeł, jak każda kilkulatka przeżywa swoje radości i smutki, przygody i stresujące sytuacje. Dziewczynka mieszka z mamą, tatą, starszym bratem Stasiem i psem Piratem.

Historyjki o Jadzi poruszają tematy bliskie dzieciom, ułatwiają radzenie sobie z emocjami i wyzwaniami, z którymi mierzą się najmłodsze maluchy.

Książeczki są napisane prostym, przystępnym językiem. Opowiastki uzupełniają kolorowe ilustracje Agaty Łukaszy, które przykuwają oko małego czytelnika i zachęcają do opowiadania historii.

Seria jest przeznaczona dla dzieci w wieku od roku do trzech lat.

Seria Jadzia Pętelka

Barbara Supeł Jadzia Pętelka mówi czułe słówka

 Jadzia Pętelka mówi czułe słówka

W niedzielny poranek Jadzia jako pierwsza zrywa się z łóżka. Dziewczynka biega do wszystkich domowników, mówiąc im, jak bardzo ich kocha. Niedziela to najlepszy czas na wspólne śniadanie, rozmowy, zabawy, łaskotanie, przytulanie i błogie leniuchowanie.

LINK DO KSIĄŻKI >>

Barbara Supeł Jadzia Pętelka bierze kąpiel

Jadzia Pętelka bierze kąpiel

Na początku Jadzia nie jest przekonana do wieczornej kąpieli, na szczęście mama zna sposoby, które szybko przekonują dziewczynkę do zmiany zdania. Dwulatka uwielbia pianę i zabawy w wannie. Nawet mycie włosów i obcinanie paznokci dadzą się lubić!

LINK DO KSIĄŻKI >>

Barbara Supeł Jadzia Pętelka idzie na spacer

Jadzia Pętelka idzie na spacer

Wyjście na spacer z kilkulatkiem bywa dużym przedsięwzięciem dyplomatyczno-logistycznym. A to czapka nie pasuje, a to koniecznie „trzeba” zabrać ze sobą połowę zabawek. Na szczęście i na te problemy niezastąpiona mama Jadzi ma swoje sposoby. Dzięki temu wspólny spacer to prawdziwa frajda. Przecież tyle może się wydarzyć!

LINK DO KSIĄŻKI >>

***

Wszystkie książeczki o przygodach Jadzi Pętelki znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Dla starszaków powstała seria o bracie Jadzi, Stasiu, dostępna TUTAJ.

Po więcej książek Barbary Supeł dla młodszych i starszych dzieci sięgnijcie TUTAJ.

Zobacz także:

Przeczytaj także