Samosiejki – nowa książka Dominiki Słowik

Dominika Słowik, laureatka Paszportu Polityki, powraca ze zbiorem opowiadań. Samosiejki – nowa książka autorki pojawi się w sprzedaży jeszcze we wrześniu. Jakimi opowieściami tym razem zauroczy czytelników autorka bestsellerowej Zimowli? Więcej informacji i datę premiery nowej książki Dominiki Słowik znajdziecie poniżej.

Samosiejki - nowa książka Dominiki Słowik

Samosiejki – nowa książka Dominiki Słowik

W nowym zbiorze opowiadań Dominika Słowik skupia się na nastrojach i niepokojach trwającej obecnie epoki, a także podkreśla i uwydatnia absurdy rzeczywistości dwudziestego pierwszego wieku. Autorka rzuca czytelnikom wyzwanie opuszczenia swojej strefy komfortu, poprzez spotkanie z nieznanym, nierozpoznanym, nienazwanym

Bohaterowie opowiadań żyją w świecie, w którym rządzi wyobraźnia, w którym nie istnieją skostniałe reguły. Jednocześnie zaciera się w nim różnica między tym, co pochodzi od ludzi, a tym, co bierze swój początek w naturze.

Współczesne, zaskakujące, sensualne opowieści, które wyrastają z niespodziewanych historii: o ludzko-roślinnej przyjaźni, a może nawet miłości; o tym, że „śniegu już nigdy nie będzie”; o kobiecie, której wyrosło z nosa pnącze fasoli, tajemniczym locie w kosmos, a także o tym, dlaczego czasami boimy się niewłaściwych rzeczy…

(fragment opisu od wydawcy)

Dominika Słowik — laureatka Paszportu Polityki 2019

Twórczość Dominiki Słowik spotyka się nie tylko z uznaniem czytelników, ale także krytyków literackich. Jej debiutancka powieść pod tytułem Atlas: Doppelganger znalazła się w finale Nagrody Literackiej Gdynia w 2015 roku.

Z kolei za powieść Zimowla Dominika Słowik została nagrodzona Paszportem Polityki w 2019 roku. Książkę tę okrzyknięto wydarzeniem literackim. Zimowla znalazła się także na liście 10 najważniejszych książek roku 2019, stworzonej przez dwumiesięcznik Książki.

Samosiejki – kiedy premiera książki?

Premiera książki pod tytułem Samosiejki jest zaplanowana na 29 września 2021 roku.

Zbiór opowiadań ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Najnowszą książkę Dominiki Słowik już teraz możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

***

Zobacz także:

Przeczytaj także